Коластрата - преди или след раждането

  • 490
  • 7
Скъпи бъдещи и настоящи мами, разчитам на опита и знанията Ви в тази сфера и затова питам дали преди раждането трябва да имам коластра?
В шестия месец ми се появяваха съвсем малки петънца от коластра по блузките, а сега съм в осмия и петна от коластра  няма? Не трябва ли сега млечните жлези да са по активни от преди? Това нормално ли е и трябва ли да предприема някакви мерки? С какво ще захраниме бебо, та нали това е най-доброто за новороденото.  preggo
Виж целия пост
# 1
Съвсем нормално е.Не се притеснявай.И при мен беше така.Даже забелязах,че след баня имах леки петънца.
Виж целия пост
# 2
ДА!
Не се притеснявай!
Това е добра поличба!
А ще кърмиш ли?
Имаш ли такова намерение?
Виж целия пост
# 3
Не се притеснявай за това.На мене се появи началото на 6 месец и накрая нощно време като си легна на едната от двете на другата сутрин тенискатами беше вирвода.Яж много ядки,пий по една две чашки бира ама не студена и пий много течности и ще имаш коластра.След като родиш и ти дойде кърмата се изцеждай и кърмата можеш 3 месеца да я съхраняваш в Камерата.Евентуално ако нещо не дай си боже ти намалее.
Виж целия пост
# 4
При мен двата пъти беше различно.
Първият път ми се появи коластрата в 7-мия месец от бременоста, вторият - след раждането.
И двата пъти кърмих без проблем и без изцеждане по 9 месеца.
По принцип подобни въпроси е добре да пускаш в кърмаческия, защото там има доста светнати мами по въпростие за кърменето.
Направо местя темата там....
Виж целия пост
# 5
Не се тревожи-аз нямах абсолютно нищо преди раждането, но на третия ден в родилния дом цедях по около 200 мл на ден. Знам, защото беба беше на системи първите дни и се наложи да цедя, за да не направя мастит.
Виж целия пост
# 6
Спокойно! Grinning Аз нямах и капка коластра по време на бременността, което не ми пречи още да кърмя. Има много други предпоставки за успешното кърмене, за които можеш да прочетеш в Библиотеката на форума и сега е най-подходящото време, защото после като дойде бебчо няма да имаш необходимото време, пък и трябва да приложиш прочетеното и наученото на практика Wink.
Виж целия пост
# 7
Аз имах, някъде 7-мия месец ми се появи.И то предимно вечер явно изтичаше по малко, защото сутрин забелязвах петната.Но не мисля, че има нещо общо с възможността да кърмиш, така че не се шашкай Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия