За бързи въпроси и отговори,за тези,които нещо ги вълнува,но не искат тема - 28

  • 34 898
  • 734
# 150
А ако някой се сеща...дайте идеи какво да направя с готови кори за баница, без сирене и да не е баклава!

Сърма баница. Ял съм я само в едно село в Странжанско.
Виж целия пост
# 151


А ако някой се сеща...дайте идеи какво да направя с готови кори за баница, без сирене и да не е баклава!

тортата от тръбички с вишнево сладко ... кой ще пусне линк че  не знам как става линк към пост? Flutter
Виж целия пост
# 152
Здравейте,днес милия купил риба Сайра.Искам да я направя на фурна,не ми е позната тази риба.Какви подправки да използвам,ако може рецепта и някакви отзиви,да ли е вкусна риба?Благодаря предварително.

Много обичам консервата от сайра. А пресната може да я изпържиш, оваляна само в брашно, да я изпечеш на скара. Ето една рецепта на Дона, която харесахме вкъщи Пържена сайра в орехов сос

Може също така да я нарежеш на парчета, да я залееш в тавичка с домати, с чесън, магданоз и риган, малко мазнина и да я запечеш. Докато се пече, мирише не съвсем приятно от чесъна, но пък после е вкусно.
Може да я мариноваш в лимонов сок, майонеза, лук на полукръгчета и подправки. После завиваш това всичкото във фолио и печеш, а може и направо в тавичка да се изпече.
Виж целия пост
# 153
Здравейте,днес милия купил риба Сайра.

рибата е вкусна, аз я харесвам с китайско фиде\нудли. Става и на скара (а вероятно и на фурна) като се маринова за час в лимонов сок с чесън и магданоз.
Като подправки й отиват (поотделно, не всички заедно Laughing )лимон, чесън, портокал (ако ядете такива комбинации), риган, магданоз, домати, зелени чушки, бяло вино, соев сос и печен сусам.
Виж целия пост
# 154




А ако някой се сеща...дайте идеи какво да направя с готови кори за баница, без сирене и да не е баклава!


Можеш да направиш банички с кайма, със сварено пилешко месо или с кренвирши.
Можеш и млечна баница да направиш.
Виж целия пост
# 155
Имаше едно кремче за директна консумация от кисело мляко и какао... newsm78 Какво друго се слага?
Виж целия пост
# 156
Естел , аз се сещам за крем с цедено кисело мляко и течен шоколад, ето линк :

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=447977.msg14544597#msg14544597





А ако някой се сеща...дайте идеи какво да направя с готови кори за баница, без сирене и да не е баклава!


Можеш да направиш банички с кайма, със сварено пилешко месо или с кренвирши.
Можеш и млечна баница да направиш.

Или баница с халва newsm78.

L.I.L.I... , дано съм ти била полезна Hug.
Виж целия пост
# 157
Здравейте мами   bouquet
Моля за помощ при шоколадова глазура. Направих домашни бисквити. Разтпих 2 натурални шоколада на водна баня, сложим и масло, както намерих рецептата във форума .Получи се много гъста смес, не ставаше за топене на бисквитки. Сложих малко прясно мляко, за да разредя, но не стана хомогенна сместа и глазурата буквално бягаше от бисквитката. Накрая ги намазах криво ляво с четка, но не станаха хубави на вид. Дайте идея къде съм сбъркала. Да не се е пресякла сместта? Rolling Eyes
p.s. млякото беше студено Embarassed
Виж целия пост
# 158
....Сложих малко прясно мляко, за да разредя, но не стана хомогенна сместа и глазурата буквално бягаше от бисквитката.

Аз, като сипя млякото, пак загрявам или в микровълновата, или направо на газта, бъркам и се получава гладка смес. Ако ми е рядка добавям още шоколад или масло, доокато ми хареса. Слагала съм и олио, от тортената тема ми е останало, става по-лъскаво покритието. Изобщо всичко правя на око - добавям по малко мляко, олио, краве масло, манджа с грозде правя Grinning, но става хубава глазура. Може да се топят в нея сладки, а може и внимателно да полея с лъжичка, добре стои.
Виж целия пост
# 159
Ето линк за вишневите тръбички. Много е сполучлива тортата. Ако я направиш мисля, че няма да съжаляваш
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=354591.0
Виж целия пост
# 160
Сложила съм жива мая да втасва, както пише в рецептата - с прясно мляко и захар. От 10-тина минути виждам, че излизат балончета, но маята не се надига. Да я чакам ли още или да ходя да си купувам съвсем прясна, защото тази беше във фризера от известно време?
Виж целия пост
# 161
имате ли изпитана рецепта за соленки, но без прясно мляко?
Виж целия пост
# 162
Соленки с масло устройват ли те?

Соленки с мас и масло

или такива Пурички със сирене и кашкавал?
Виж целия пост
# 163
Ех,реших днес че грис халва ще правя и рецепта мернах и ми хареса...,но не зная кьде я мернах.Помагайте!Само помня ,че беше двуцветна грис халва с какао оцветена!
Виж целия пост
# 164
Давността на въпроса ми за маята вече мина. Почаках я още малко и си я изпратих в канала. На магазина, обаче нямаше от хубавата и взех някаква, на която пишеше "Хлебна мая Русе". Действително се надигна много бързо, но никога повече няма да си причиня усилието, което ми костваше одялкването на опаковката от кубчето мая.  Tired
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия