Малко тъп въпрос-антибиотици

  • 328
  • 3
Знаете ли дали има изобщо някакви антибиотици, които могат да се пият докато се кърми. За един месец вече трети път се разболявам (ама серизоно, с много висока температура, снощи например  стигна 40 градуса); утре ще се мерна при джи-пи-то, ама разговора освен този, той да ми каже да пия антибиотици, а аз да му викам твърдо нйет (защото кърмя), какъв може да е?
Виж целия пост
# 1
Ами аз пих Оспексин. В книжката на Лиляна Трифонова (Хранене на бебето) този антибиотик беше от типа, който беше разрешен да се пие при кърмене.

Виж какво пише там: "Не преминават в кърмата и могат да се вземат по лекарско предписание оксацилин, доксициклин, нистатин, а също и пиперазин, прокаин.

В малки количества преминават пеницилинът и цефалоспорините (с изключение на кефлина) и също могат да се използват. В големи дози преминават еритромицинът и линкомицинът, но са ниско токсични, обикновено се понасят добре от кърмачето и затова не се забраняват."

Дано ти мине бързо настинката.
Виж целия пост
# 2
Аз пих Оспексин, но на упътването на Доксициклина изрично пише да не се взема по време на кърмене, преминава в кърмата, води до покафеняване и почерняване на зъбките.
Виж целия пост
# 3
Позволени са пеницилиновите и цефалоспорините със сигурност. Пих Аугментин, който е пеницилинов препарат, а в родилния дом приемах от групата на цефалоспорините. Ето тук

http://www.e-lactancia.org/asp/consulta_producto2.asp

можеш да провериш конкретно каквото те интересува.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия