предаване на 24.10 - отопедични проблеми

  • 1 174
  • 14
Кой се е сблъсквал с това и за какво искате да говорим?
Виж целия пост
# 1
Ортопедични ли имаш предвид?
Луксацията на тазобедрената става е често срещано нещо...
Можете да говорите за профилактика на луксацията...
Гръбначни изкривявания...
Виж целия пост
# 2
Когато се чудехме Лора има ли дисплазия, пускайки търсачка във форума, попаднах на страницата на д-р Янакиев. Не го познавам, не съм чела отзиви за него, но ме заинтригува. Особено впечатление ми направи надписа под инфо-то за ДЦП, гласеше :"Мразя тази болест и умея да я побеждавам". Както и да е...ако искате разгледайте това:
http://yan.contact.bg/index.htm
на мен ще ми е интересно да чуя разговор с някой като него.
Другото ми предложение е, ако решите да наблегнете на профилактиката.Ей сега се връщам от форума на юнските мами /не е далече Grinning/, точно обсъждахме, че педи-тата си трайкат и ако не си поискаш, не ти дават направление за ортопед. Мисля, че е важно да се подчертае нуждата от този преглед и да се поясни кога е най-добре да се направи и т.н. Това са ми идеите, сигурно пак ще ми даде грешка и няма да мога да ви слушам на живо, все нещо става  Confused Туйто като предложение за оРтопедичните проблеми.
Виж целия пост
# 3
1. кога трябва да се отиде с бебето за първи път на ортопед? и после каква е схемата на ходене
2. съвети за буйки и първи обувки за прохождане
3. инфо за проблеми при бебетата - вродени, придобити - начини на лечение. Кое е ВРЕДНО и опасно за ставите на бебето - примерно стегнатото повиване от едно време...
4. "хигиена" "ставна" на бебето  Wink - как до го предпазим от луксации и други придобити проблеми
5. какви симптоми и признаци да наблюдаваме при бебето за проблеми
6. при прохождането - какви правила да спазваме
7. стъпването на пръсти - кога е нормално и кога е признак за проблем, същото - за прибирането на колената едно към друго
8. гимнастика за ставите на бебето
9. начин на носене на бебето за правилно развитие на сатвите - като негърките на ханша
10. кога седнало за първи път и по колко
11.за и против проходилката
ми за сега толкова се сещам

Виж целия пост
# 4
Трябва да се обсъди плоскостъпието при децата и да се каже в крайна сметка кое мнение е правилно от двете, които тиражират ортопедите- да се носят обувки с висока и твърда пета или да се обуват гуменки и меки обувки. На каква възраст се слагат ортопедични стелки и колко може да се чака, когато детето има установено плоскостъпие?
Лекар от Горна баня лично ми каза, че ортопедичните обувки са рекламна кампания на големите производители и бубунката на стелката нямала никакво значение.
Вярно ли е това?
Виж целия пост
# 5
Гост ще бъде др. Алексиев...някои от вас може би са го срещали във форума...а и на живо:)
Вярвам, че ще се получи интересно предаване...и най-вече полезно.
Виж целия пост
# 6
Ами той д-р Алексиев е доста запознат с въпросите на майките  Wink, даже даваше съвети on-line.
Ами те мамите са изброили повечето въпроси...
- кога за първи път да се иде с бебчето на профилактичен ортопедичен преглед
- опасност от луксация, не на повиването
- кога се ходи на вторичен преглед (след прохождането)
- възраст за прохождане (въпреки, че моят сън излезе от всички стнадартни рамки  Confused)
- спането по корем, кривенето на крачетата навътре при ходене, събиране на коленцата навътре, плоскостъпие след 3-тата годинка (а може и преди това) и т.н.
Виж целия пост
# 7
Мисля, че и другите ортопедични проблеми са важни - гръбначен сълб, стави на горните крайници - за тях няма много изписано, чела съм, че се срещат като комбинация с луксацията - поне в методическото ръковоство за справяне с дисплазията го пише. Кога са типичните възрасти за откриване на тези заболявания, и кога е добре да се направи такъв преглед за да се лекува своевременно?

Тъй като и дисплазията не беше "задължителен преглед" до преди 4-5 години, какво още е желателно да се направи профилактично?
Виж целия пост
# 8
Повечето въпроси са споменати.  Може би още
ползата от ходенето на босо по неравна повърхност. В миналоното не са били и чували за плоскостъпие ,а сега е доста срещан проблем.
вредно ли е да се ползват колани за прохождане. Когато детето направи грешно движение и трябва да падне, ако го задържиш как ще бъде отчетена от мозъка и коригирана грешката.
Виж целия пост
# 9
2. съвети за буйки и първи обувки за прохождане
6. при прохождането - какви правила да спазваме
11.за и против проходилката


и мен ме вълнуват точно тези въпроси
Виж целия пост
# 10
Първото ни и единствено за сега посещение беше при д-р Алексиев от който имам прекрасни впечатления. Синът ми в момента е на 9 месеца. Имам няколко въпроса към него:

1. От 1 седмица детето обикаля стаята като се държи за мебелите, а от месец обикаля креватчето си - рано ли е или е нормално и индивидуално ?
2. Не обича много в проходилката, но бънджито му е любимо - вредни или полезни са тези забавления ?
3. Както по-горе писах вече ходи из стаята - какви обувки да му обувам - с висок форд, пантофки или да го оставям по терлички, защото непрекъснато чувам противоречиви мнения относно укрепването на глезена.
4. Има ли признаци в тази ранна възраст /под една годинка/ по които можем да разберем дали детето няма или ще има плоско стъпало ?

Благодаря за вниманието и всичко най-добро !
Юлиана
Виж целия пост
# 11
setony, аз посетих въпросният д-р Янакиев и не мисля да повтарям. Почти не ми обърна внимание. Прегледа бебо ехограф и заяви, че не са му оформени ядрата на тазобедрените стави/или там каквото се казва/. Няколко пъти повторих, че е недоносен, но кой да ти чуе. Накрая все пак се съгласи, че това може да е причината. Имах още въпроси, нооо.. другите пациенти чакаха вън/абе кара прегледите на конвейр/. Иначе и аз съм чувала, че е добър. Според него в Пловдив бил останал само той най-добрия.
Виж целия пост
# 12
Дъщеря ми имаше дисплазия на л.т. става.Носихме ортопедични гащички и се оправихме,надявам се окончателно.Въпроса ми е :вредно ли е детето да спи по корем с вирнато дупе и дали това спане оказва влияние при наличие на дисплазия?И още един въпрос по късно ли прохождат деца,които са лекувани от проблеми със ставите?
Виж целия пост
# 13
Гост ще бъде др. Алексиев...някои от вас може би са го срещали във форума...а и на живо:)
Вярвам, че ще се получи интересно предаване...и най-вече полезно.
Първо искам да ти благодаря за информацията,вярвам че наистина ще бъде интересно и най-вече поучително за всички мами.А моите въпроси са следните:1.Вредата от повиването на бебето.
2.На колко месеца трябва да е бебето за да почне да се слага да сяда?
3.Вредни ли са проходилката и кенгурото?
Виж целия пост
# 14
Ето интересни линкове за четене:

седене:
http://www.babycenter.com/refcap/baby/babydevelopment/6505.html

лазене:
http://www.babycenter.com/refcap/baby/babydevelopment/6501.html

cruising:
http://www.babycenter.com/refcap/baby/babysafety/727.html

прохождане:
http://www.babycenter.com/refcap/toddler/toddlerdevelopment/6507.html

синдром на плоското теме:
http://www.babycenter.com/expert/1187992.html

първи обувки:
http://www.babycenter.com/refcap/baby/babygear/60.html

dr.A
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия