ако искаме да помогнем на деца от 1г до 7г - КОЛЕДА ИДЕ

  • 3 369
  • 34
Пускам темата тук, защото много майки ще я видят, но ако не й етук мястото - моля да бъде изместена, а модераторите да ме извинят.
В "Младост 2" до бл.231 в близост до последната спирка на автобус 306 има ЦЕЛОДНЕВНА детска градина - там има много деца на самотни майки, сираци, или на многодетни семейства. Децата са на възраст от 1г до 7г, но между малките има доста дребнички, така, че и дрешки от 5м до 1г ще са добре дошли. Също така може да се помага и с дрехи и за възрастните родители, защото това са затруднени материално семейства или самотни родители, които често лишават себе си заради децата си. Може да се отиде на място и да се помогне - ако можете. В същата сграда има социални грижи - да не се объркате!
 

МАМЧЕТА!
Всички знаем, че коледа иде. Хайде който може да даде - стари или нови детски играчки за малките деца от яслите в 19 ОДЗ - те са 22-25 деца.
Най-евтини мънички дрънкулки по левче - са добре дошли. Аз уви съм притеснена финансово и не мога много да направя. Имам няколко играчки чисто нови, които стават и няколко СТАРИ-НО НОВИ, които също ще станат.
Директорката изрично спомена, че и да не са чисто нови ако са ЗАПАЗЕНИ и опаковани - ще бъдат прекрасен подарък, за деца чиито родители не могат да отделят средства за коледното ясленско парти!
Който иска да иде лично - койтоо не може да ми пише!
Мерси ви предварително!
Нека бъдем замалко като дядо Коледа!
Виж целия пост
# 1
Забравих да ви кажа, че директорката спомена, че има все още места за деца!
Не се сетих да питам дали може децата да са като на обикновена детска градина - само през деня, но ако някой иска - да провери!

Само да обясня ако някой го интересува - това е градина където затруднени родители оставят целодневно децата и ги взимат събота и неделя /ако могат/. Може би го знаете, но аз поне не го знаех  Embarassed та да обясня ако има като мен несведующие  Laughing
Виж целия пост
# 2
Предполагам, че имаш предвид седмична, а не целодневна ДГ
Виж целия пост
# 3
Забравих да ви кажа, че директорката спомена, че има все още места за деца!
Не се сетих да питам дали може децата да са като на обикновена детска градина - само през деня, но ако някой иска - да провери!

Само да обясня ако някой го интересува - това е градина където затруднени родители оставят целодневно децата и ги взимат събота и неделя /ако могат/. Може би го знаете, но аз поне не го знаех  Embarassed та да обясня ако има като мен несведующие  Laughing

Има ли начин да получим банковата им сметка, защото на мен това Младост незнам колко си, ми е доста далече!
Сериозна съм!
Виж целия пост
# 4
ами имам в предвид целодневна - там спят децата - обикновено са бедни семейства или роднини на сираци, които по някакви причини не могат да гледа през седмицата детето

за банкова сметка не знам  Thinking но dessyaja ако искаш ще питам, но пък ако имаш останали дрешки или играчки или други неща - пиши на ЛС къде живееш и все някак ще се организирам да мина някой ден да ги взема
Виж целия пост
# 5
Точно за целоседмично ОДЗ иде реч 19 ОДЗ
Аз бях писала че има места и се чудих дали да го пускам там
Може да се оставя детето и без да спи там т.е. както обикновените ОДЗ-та
Виж целия пост
# 6
Пускам темата тук, защото много майки ще я видят, но ако не й етук мястото - моля да бъде изместена, а модераторите да ме извинят.
В "Младост 2" до бл.231 в близост до последната спирка на автобус 306 има ЦЕЛОДНЕВНА детска градина - там има много деца на самотни майки, сираци, или на многодетни семейства. Децата са на възраст от 1г до 7г, но между малките има доста дребнички, така, че и дрешки от 5м до 1г ще са добре дошли. Също така може да се помага и с дрехи и за възрастните родители, защото това са затруднени материално семейства или самотни родители, които често лишават себе си заради децата си. Може да се отиде на място и да се помогне - ако можете. В същата сграда има социални грижи - да не се объркате!

sigurno li e,che priemat vsichko?
i dali tova che ot gradinata iskat oznachava she i roditelite(koito imat) hste priemat.
pitam za da znam kakvo e polojenieto i ako se naloji da se zanesat dreshki.
 
Виж целия пост
# 7
работя в младост и съм с кола-ако някой има желание да занесе дрешки ,а няма възможност за транспорт-да ми пише на лична! Hug
Виж целия пост
# 8
lavender говорих с директорката - тя каза, че приемат.
навремето сме носили и за възрастни - повече за жени де, но ги приемаха и раздаваха - обувки, дрехи и предполагам и други неща биха помогнали!
Лично директорката ми каза, че няма проблем всеки сам да занесе както за бебета така и за големи.
За жалост аз до сега не успях да отида лично да се убедя! Ако искаш изчакай - до събота ще се постарая да успея - само малчо да му спре дрисъка!
Виж целия пост
# 9
lavender говорих с директорката - тя каза, че приемат.
навремето сме носили и за възрастни - повече за жени де, но ги приемаха и раздаваха - обувки, дрехи и предполагам и други неща биха помогнали!
Лично директорката ми каза, че няма проблем всеки сам да занесе както за бебета така и за големи.
За жалост аз до сега не успях да отида лично да се убедя! Ако искаш изчакай - до събота ще се постарая да успея - само малчо да му спре дрисъка!



ok,shte izchakam.
To i bez tova do ponedelnik niama kak da otida.Shte vidia kakvo moje da se zanese ot neshtata koito ima pri men.
Виж целия пост
# 10
Мили мами!
Днес се видях лично с директорката - тя е един мил, усмихнат и фин човек. С удоволствие няколко "лелички" на различна възраст от 20 до 35-40 ми помогнаха да внеса нещата, които занесох за дома. С удоволствие ме упътиха къде да диря директорката, за да подам молба за малчо за догодина.... Въобще бяха мили за разлика от други лелки дето само не ме набиха, че искам да подам молба в тяхната детска градина!!!!
Това е 19 ОДЗ и до преди година е било само за социално слаби семейства. Сега е за всички! Има места за деца.
Има нуждаещи се семействма и деца - както казах детски дрехи се приемат за всякакви възрасти до 7г. Приемат се детски играчки и ЗАПЕЧАТАНА храна /абе с хранат е по-сложно/.
Дрехи за ВЪЗРАСТНИ също се взимат - защото и мамите и татковците имат нужда! ЗА майките се препоръчват ПАНТАЛОНИ - защото жените често нямат чорапогащници.
Това е - моля ако имате дрехи, а нямате транспорт - пишете ми на ЛС. А и ако имате въпроси. 
Виж целия пост
# 11
Отделила сам малко дрешки,но нямам възможност да отида до Младост,моля ако някои има транспорт и време да ми каже как да се свържа с него.
Виж целия пост
# 12
Вече приготвих няколко плика с дрехи и исках да попитам, дали мога направо да отивам там с нещата, или първо все пак да се обадя на директорката и да се уговорим? Някой има ли телефона й?
Виж целия пост
# 13
Вече приготвих няколко плика с дрехи и исках да попитам, дали мога направо да отивам там с нещата, или първо все пак да се обадя на директорката и да се уговорим? Някой има ли телефона й?
можеш дирекно да отидеш! няма проблем. но ако искаш ще ти пратя тел на ЛС
ВСЕКИ може да отиде когато има възможност и да занесе каквото е приготвил
Виж целия пост
# 14
Да, благодаря ти за отговора. В такъв случай направо ще отида, когато мога. Скоро ще пиша пак.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия