Бебеправене след спонтанен аборт?

  • 23 484
  • 16
Здравей те, момичета! Искам да попитам тези, които са преживели спонтанен аборт- вашите лекуващи лекари колко време казаха да изчакате до подновяване на опитите за бебчо? Знам, че е общоприето да се изчака 6 месеца, но моят лекар е на мнение, че 4 месеца са достатъчни! Предполагам има значение и периода на бремеността в който е правен кюртажа! При мен беше 4-5 г.с.- месец май и след разрешение на лекаря започваме бебеправенето септември! Ще се радвам да споделите опит  и по този начин да ми вдъхнете кураж, защото много ми е притеснено! Постоянно се питам, да ли не избързва ме Confused: , но желанието за бебенце е толкова голямо Embarassed !!!! Успех на всички и много положителни емоции!
Виж целия пост
# 1
Здравей,
макар че не съм правила спонтанен аборт, мисля че лекаря трябва да те види как си се възстановила след него и да ви даде зелена светлина за бебеправенето Simple Smile  (това поне доколкото съм чела такива мнения)
 Желая ти късмет и едно хубаво бебче!
Виж целия пост
# 2
Не се притеснявай. Мисля, че докторът ти е прав - щом си била едва в 4-5 г.с. Също така, предполагам, че той те е прегледал и ти е пуснал изследвания преди да ви разреши да бебеправите.
Миналата година аз изгубих първото си бебе в началото на 5-тия месец от бременността (т.е. вече доста напреднала) и също чувах, че е добре да изчакам повече време (най-вече, за да се гарантира доизносването на следващата бременност). Лекарят ми обаче каза, че се възстановявам изключително бързо - изчакахме само 1 месец преди операцията за изчистване, която ми направиха и още 3 месеца, през които взимах фолиева киселина и хормони. След това ни разрешиха да бебеправим и веднага се получи (т.е. нямаше и 5 месеца от загубата на бебчето), а след 10-тина дни очакваме да ни се родят близнаци, които според всички прегледи и изследвания са напълно здрави.
Желая ти и на теб само хубави емоции и скоро да се присъединиш към съседния клуб на бъдещите мами. Важното е да вярваш на доктора си и да мислиш само хубави неща.
Виж целия пост
# 3
аз също изгубих бебчето си в 7 г.с. на 02.07.04г.
първо докторката ми каза,че минимум 3 месеца трябва да се пазим, а после каза че можело поне 6.
Но в края на септември иска да ме види.
При теб съвсем нормално ли ти се възтанови цикъла?
Питам защото незнам как да броя сега за моя?
Ако сичко си е както преди неприятното събитие и щом лекаря казва че може и след 4 месеца тогава ви желая успех в начинанието Flowers Four Leaf Clover   loveuuu  thumbsup
Виж целия пост
# 4
Здравей!Аз също имам спонтанен аборт втория месец имах кухо яйце.Пазихме се само 3 месеца и после забременях веднага.Незнам каква е причината при теб .Доктора ни беше казал , че 6 мес. трябва , но тъй като аборта е в началото на бременноста решихме , че няма проблем.Роди се живо и здраво синче , а сега и второ.Желая ти успех!
Виж целия пост
# 5
Аз имах спонтанен аборт на 21/05/04 и бях в 7ма г.с. Кюртажа премина без никакви усложнения, нямах никакви болки и кървенето ми спря много бързо след това. Лекаря ми каза че по принцип съветват да се изчака три месеца, заради емоционалната страна на проблема т.е. жените не са готови емоционално, а не физически за нова бременност. Но като минимум трябва да се изчака поне един нормален цикъл. Аз имах вече един нормален цикъл и сега вече бебеправим т.е. няма да изчакваме трите месеца, защото решихме че сме готови емоционално за нова бременност, а и лекарят ми е съгласен.
Виж целия пост
# 6
аз след абразиото имах много силно кръвотечение с много силни болки. но имах и 7см. киста на левия яйчник коята заставаше някъде зад матката ми.
от повечето отговори чета че при вас момичета не е имало силно кръвотечение
а защо аз имах?
според вас това лошо ли е? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
Цитат на: nora78
аз след абразиото имах много силно кръвотечение с много силни болки. но имах и 7см. киста на левия яйчник коята заставаше някъде зад матката ми.
от повечето отговори чета че при вас момичета не е имало силно кръвотечение
а защо аз имах?
според вас това лошо ли е? Rolling Eyes


Не се притеснявай, ако си имала киста е нормално да те е боляло и да си имала кръвотечение. Аz също имах много силна болка(1 седмица след кюртажа), много се уплаших и веднага отидох на лекар. Той каzа че е киста и болката ще спре до 1 ден, и точно така стана.  Ходи си на контролните прегледи и всичко ще е наред.
Не се притеснявай иzлишно и се грижи zа себе си.  

На мен също ми каzаха да иzчакам само първия цикал и да пробвам ако искам, но според мен парвите няколко месеца е по-добре да се иzчака zаради психиката. Обаче zнам че всеки иска да пробва веднага.......или поне аz исках
Виж целия пост
# 8
момичета же4е мина един месец след абразиото
и ж4ера имах някакво зацапване и бях много щастлива че ми идва Grinning
но днес няма и следа от някакви подобни признаци
 Sad
дали е възможно в това зацапване да ми се е състоял целия месечен цикъл след абразиото?
като четях  вашите цикли останах с печетление че по принцип трябва да си е нормално обилен цикъла Cry
защо моят не е Confused
Виж целия пост
# 9
Аз също съм със спонтанен аборт през октомври 2003 г. и лекарят ми каза - 6 месеца, нито повече, нито по-малко. Това било времето, достатъчно, за да се възстанови матката.
Но по случайност, акушерката, която ме е израждала е приятелка на майка ми от дълги години и тя ми каза следното.
Не било нужно точно 6 месеца, защото първо, нямало да стане веднага, в смисъл на втория месец, и второ, да не се притеснявам, защото забременяването ставало по-лесно след кюртаж.
Аз лично се пазих 6 месеца, както ми беше казал докторът. И на мен ми се иска бързо да забременея, но предпочитам да не ходя втори път по същия повод в болница.  Embarassed
Виж целия пост
# 10
Цитат на: nora78
момичета же4е мина един месец след абразиото
и ж4ера имах някакво зацапване и бях много щастлива че ми идва Grinning
но днес няма и следа от някакви подобни признаци
 Sad
дали е възможно в това зацапване да ми се е състоял целия месечен цикъл след абразиото?
като четях  вашите цикли останах с печетление че по принцип трябва да си е нормално обилен цикъла Cry
защо моят не е Confused

Нора, не се притеснявай, нормално е след това, което преживя. Изчакай спокойно и нещата ще се нормализират. Затова лекарите казват 6 месеца да се чака, това е максималния срок в който всичко трябва да е наред.
Пожелавам ти по-бързо възтановяване.
Виж целия пост
# 11
Аз направих спонтанен аборт преди 2 седмици. Разпитах всичките доктори в болницата, преди да си тръгна, колко да изчакаме и всички казваха различно. Първата докторка каза, че няма смисъл да се чака-щом има нормална менструация, значи има здрави яйцеклетки, които по-хубави няма да станат, а чакането само те побърква психически. После едни ми казаха 3-4 месеца, други 5-6 месеца. А, бе, от много четене на материал по темата, лично за себе си съм убедена, че поне 3 месеца е добре да минат. А някой може ли да ми каже, дали трябва да се чака и колко след аборта, за да правим просто секс?
Виж целия пост
# 12
А искате ли да ви кажа,въобще да не чакате?Аз направих спонтанен някъде 7-8 седмица /незная точно/,не се наложи кюртаж т.к. се бях изчистила много добре,имах кръвотечение с болки 10 дни.Е как ми спря така се награбихме с моя,че....Само първите два пъти се пазехме и край.На втория месец пак бях бременна и до днес съм.Нали знаете че след аборт било то спонтанен или не,се забременява 100 пъти по лесно,така че действайте и тва е.Само когато има спонтанен аборт в по големи месеци,тогава се чака 6 мес.за да се възстанови матката,а като си в 7 седмица не и е нужно чак толкова време за възстановяване.Не налагам мнението си на никой,просто не се плашете толкова ами си правете бебешорите.Успех!!!  Grinning
Виж целия пост
# 13
Zdraveite i ot men,

Ianuari mi napraviha abrazio /ne sam bila bremenna a imah polip/, no mi obiasniha che to si e kato aborta. Lekarkata mi kaza vednaga sled parvata mi mesntruacia da zapochvame s bebeto. Taka i napravihme i sled 3 meseca stana. Nerazbiram zasto triabva da chakate tolkova dalgo, ako go iskate? Uspeh na vsichki !
A za karveneto - imah karvene sled abrazioto niakolko dena i takmo spria otidoh na pregled i na sledvastia den mi doide...t asled kato svarshi vednaga zapochnahme.

Виж целия пост
# 14
На 30.7.2004, в началото на 5-тия месец, се наложи да прекъсна бременността. Оказа се, че плодът има малформация и най-добре е да абортирам. С някакви хапчета ми предизвикаха нещо като раждане и след като изхвърлих плода ми направиха кюртаж, за да махнат плацентата. Изписаха ме 3 часа след интервенцията и никой не ми даде ясна информация кога да очаквам появата на менструация, кога да правя секс, кога да започнат опитите за ново бебче...
Кървенето ми след аборта продължи 2 седмици без никакви болки и проблеми, а в петък изтича 1 месец от тогава. Вероятно ще трябва скоро да ми дойде. Знаете ли нещо за секса след прекъсване на напреднала бременност? Дайде ми някаква информация, моля.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия