червено петно на вратлето отзад

  • 2 336
  • 27
Здравейте мами! Имам едно питане - възможно ли е червено петанце отзад на вратлето да е от топлото и от това че бебчо се поти?!
Днес забелязах че малкия има точно такова, силно зачервено петанце. Да се обада ли на педиатърката да го заведа утре или не е нещо претеснително? Някоя от вас имала ли е подобен проблем?
Виж целия пост
# 1
Гледам, че е новородено. Това червено петно е от раждането, ако си раждала норлмално, може да има на ушите отзад и на челцето. С времето минават.
Виж целия пост
# 2
Или пък някое етикетче, отрязък от етикетче - на нас все още ни правят проблеми по някога.


Виж целия пост
# 3
Ако е  на тила в началото на косата и не е наситено, а просто кожата е зачервена, не се притеснявай - много бебета го имат, дори и възрастни хора...
Виж целия пост
# 4
Радост също има такова петно на вратлето, по-нагоре почти на върха на главата още едно. Има и грим на клепачите.
До годинката се оправяло, макар че мен и с грим си ме кефи  Heart Eyes
Виж целия пост
# 5
Ние имаме там от раждането,още не се е махнало.
Виж целия пост
# 6
Ако е  на тила в началото на косата и не е наситено, а просто кожата е зачервена, не се притеснявай - много бебета го имат, дори и възрастни хора...


Племенницата ми е раждана нормално, а дъщеря ми-секцио, но и двете имат такива петънца на вратлетата. Нашият доктор каза, че това е козметичен дефект. Пък е почти покрито от косичката, така че не се притеснявай.
Виж целия пост
# 7
Марти имаше също такова червено петно след раждането и ни казаха,че е родилно петно и до 1г. се махало,нейното изчезна вече,но дори и да не изчезне,от косичката ще се скрива.
Виж целия пост
# 8
Това е родилно петно, много бебета го имат, включително и дъщеря ми - родена е със секцио.
Виж целия пост
# 9
И Вики има такова петно(още от раждането) отзад на вратлето, където почва косичката й. Не ме тревожи, защото и да си остане там - няма да се вижда Grinning Сега сме на 6 месеца и още си е там
Виж целия пост
# 10
ей сега разрових косата на Мила - още си стои петното. най-вероятно ще остане с него. ама нищо - дето вика един приятел:`още едно място за целуване` newsm53
Виж целия пост
# 11
Радост също има такова петно на вратлето, по-нагоре почти на върха на главата още едно. Има и грим на клепачите.
До годинката се оправяло, макар че мен и с грим си ме кефи  Heart Eyes

  И Дариа има на тези места . Петното на върха на главата като че ли избледня...., но на очето периодично става по-ярко . Това са т.нар. "майчини петна" и казават ,че до годинката изчезват . Дано !  Rolling Eyes  

 Най-притеснителен ми е този на очето , другите ща се ският като порастне косата....
Виж целия пост
# 12
Виж тази статия: http://www.biberonbg.com/info/petna.htm
Виж целия пост
# 13
Алекс също има такива точици отзад .... казаха ми че по тях може да се съди за наследствените болести (но от специалист....) , било нещо като "баркод"  newsm62
Виж целия пост
# 14
Алекс също има такива точици отзад .... казаха ми че по тях може да се съди за наследствените болести (но от специалист....) , било нещо като "баркод"  newsm62
А аз се чудех какви са тия цифрички по тила на детето ми!!!  Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия