кестени?

  • 1 005
  • 6
Здравейте, кулинарки!
Донесоха ми 1кг кестени - какво да ги правя, как да ги сготвя?
Яла съм само няколко пъти и то купени от сергия.
Дайте акъл  newsm78
Виж целия пост
# 1
Ами аз си ги варя и после ги омитам за нула време. Обожавам!!! Много са вкусни и печени, ама във фурна не стават вкусни(поне на мен не ми харесват).
 Ще ми е интересно и на мен , да науча нещо ново.
Виж целия пост
# 2
Ами ние тук ги правим така : прави се една резка с нож не върху гърбицата а върху плоската страна на кестена ( малко дървено го обясних  Embarassed ),слагат се в тиган с надуп4ено дъно ( тук се продават готови,но може да прежалите някой стар и да го надуп4ите  Twisted Evil ) и се пекат на умерен огън. Казвам огън ,заЩото аз готвя на газ и пламъка на котлона минава през дупките и опи4а кестените. Ръсва се малко сол и отвреме на време се обръЩат ( не трябва да станат напълно 4ерни като въглен) От време на време пукат,да не се ШаШкате. Като се поопекат се завиват във вестник за малко и посля се белят и хапват с 4ервено винце. Grinning
Не знам дали става с електри4еска пе4ка оба4е  Thinking
Виж целия пост
# 3
Винаги ги правя варени,печени на фурна не ми харесват PeaceГолема краста са ми тия кестени ,също като слънчогледовите семки Mr. Green
Виж целия пост
# 4
Винаги ги правя варени,печени на фурна не ми харесват PeaceГолема краста са ми тия кестени ,също като слънчогледовите семки Mr. Green

И при мен е същото положение, от септември почвам да обикалям пазарите за проверка за кестени. Sunglasses
Виж целия пост
# 5
И аз така...ама много гръчкаво чистенето, еййй..няма ли по-лесен начин?
Виж целия пост
# 6
Докато аз питам тук и там, мъжа ми ги хакнал в тенджера под налягане с вода и айдеееее готово! Наядохме се като .....
мани-мани!...но мерси за идеите!  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия