Запитване към германските мами

  • 451
  • 4
Здравейте мили мами,

питането ми е следното : моя роднина има връзка с италианец, който живее в Германия от 35 години.Въпросният господин е запазил италианското си поданство, но по неговите думи се ползва с всички права като германците (нямам идея дали има гражданство) .Роднината ми е българка.

Въпроса ми е как може тя да замине да живее при него за постоянно, при положоние, че вариантът за сключване на брак е оставен за последно?щ
Има ли начин тя да замине при него, без да сключват брак, но да остане там, а не да заминава за по 3 месеца?

Благодаря предварително
 Hug
Виж целия пост
# 1
Мисля че трябва да питат в най блиzкото италианско консулство = такива има в всички големи градове.
По принцип мисля че ще се наложи сключване на брак но първо да питат и тогава.
Виж целия пост
# 2
Ами нека питат в посолството
Но мисля, че немците няма да я оставят беz някакво основание да пребивава в страната повече от трите месеца. Такова основание са брак с ес-гражданин, трудов договор със съответната трудова виzа, раждане на дете, чиито родители поне единият е ес- гражданин, следване е Университет със студентска виzа.
Виж целия пост
# 3
Ами нека питат в посолството
Но мисля, че немците няма да я оставят беz някакво основание да пребивава в страната повече от трите месеца. Такова основание са брак с ес-гражданин, трудов договор със съответната трудова виzа, раждане на дете, чиито родители поне единият е ес- гражданин, следване е Университет със студентска виzа.

да се zапише zа студентка, така правят много българи, дето им се стои в Германия.
Или да дойде на курс по немски, май и тогава дават виzа, ама трябва да представи
документи zащо е тук. Любов zа немzите не е основателна причина.
Най-лесно е да се оженят, тогава и тя ще се полzва с правата на ЕС-гражданин,
т.е. освен да гласува, всички други права ще ги има.
Виж целия пост
# 4
Най_ вероятно господин италианеца си е запазил италианското гражданство (като ги знам какви са  Mr. Green ) а и за какво му е да взима немско нали е все ЕС ( пък и дой4овците не дават двойно гражданство  Wink ) Дори и да си беШе тук в Италия твоята приятелка трябва да има някаква основателна при4ина за пребиваване в страната: брак,безсро4ен договор за работа или студенство. Ина4е...тцъ или като турист за по 3 месеца или на 4ерно. Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия