Естествен велур

  • 15 178
  • 15
    Харесах си страхотни ботуши от естествен велур,но никога не съм носила обувки от такъв материал.Моля ви споделете мнение дали  лесно ли се поддържа тази материя,дали няма да пропуска на мокро време,дали няма да се захаби,когато се намокри и изобщо все такива неща?
Виж целия пост
# 1
според мен се поддържат по-трудно от кожата и са за сухо време
Виж целия пост
# 2
Почиства се с тампонче, напоено в прясно мляко.А има и доста готови продукти за почистване на естествен велур Wink.Купувай смело, и аз много го обичам Grinning
Виж целия пост
# 3
Купи си и не се замисляй , има препарати за почистването му , но не са дъждовно време , или поне не е желателно да ги носиш в мокро време , че се захабява .Аз имам страшен костюм от шагрениран велур , много си го харесвам!!!
Виж целия пост
# 4
ами аз миналата есен си купих едни страхотни велурени ботуши от "Франка Данила" и да ти кажа много трудно ги поддържам...Никога не излизам с тях в мокро време, винаги след като се прибера ги почиствам с микрофибърна кърпа и после със спрей.....Веднъж стане ли гадно петно, много трудно се маха, седи едно такова зализано, хем моите са черни....
Виж целия пост
# 5
И аз много харесвам велурените ботуши! Grinning
Чувала съм, че се продават някакви специални спрейове за импрегниране на велур. Трябва да се поразпита в някой магазин за обувки. Там ще ти кажат най-тончо, с какво да си запазиш ботушките свежи за по-дълго време. Peace
Виж целия пост
# 6
аз имам велурени ботуши

няма проблем има спрейове, с които се пръска велура, за да не пропуска вода и да станат импрегнирани

аз нося велур от години - няма проблем
е, не джвакам в 20см с тях, но си ходя без проблем в снега 
Виж целия пост
# 7
За сухо време...., а и  велура по-бързо се захабява от кожата , но какво пък...ще  ги сменяш според случая Grinning
Виж целия пост
# 8
Продават и специални четки за велурени обувки.

Почиства се с тампонче, напоено в прясно мляко.

Нищо не става с прясно мляко Naughty
Виж целия пост
# 9
Ох, аз днес ходих по магазините, и също си харесах едни велурени ботушки, ама се отказах в последствие, защото бяха елегантни, а аз си имам такива от миналата зима и исках нещо по ежедневно. Та в крайна сметка си взех кожени. Ама сега като ви чета и ме хваща яд, щото бяха много сладки  Sad
Виж целия пост
# 10
трудно се поддържа велура, но не му мисли и купувай...и без това вече няма обувки, които да изкарват повече от сезон Sad миналата зима, когато бях бременна си купих ниски кожени ботуши уж бойни, на Саламандър, но вече нищо не ства от тях..така че..важното е да ти харесват и да са удобни  Wink
Виж целия пост
# 11
и без това вече няма обувки, които да изкарват повече от сезон Sad
сори за офф-а  Naughty има, има - аз имам тамън два чифта велурени от преди няколко сезона
Виж целия пост
# 12
Как да няма обувки за повече от един сезон - има. Не сте попадали на такива просто. Аз не нося маркови обувки, обикновенно си купувам български и съм много доволна. Старите ми есенни обуки ги носих 2 години нон стоп и не са мръднали на здравина, но вече са олющени и грозни. Имам още няколко чифта, които не са така ежедневни. От велура обаче бягам надалече. Много трудно се поддържа. А роб на едни обувки не ми се става. Купих си спортни обувки, много красиви и все още здрави, но изглеждат толкова зле, този велур вече Sickнан нищо не прилича, а съм се старала да го поддържам добре. Повече велур, набук не купувам. Търся си кожа лицева и това е.  Grinning
Виж целия пост
# 13
Харесвам велура. По добре изглеждат велурени боти от кожените. (това е мое мнение), всичките ми боти са велур.
Ако е естествен велур, дори и да ги намокриш в дъжд или сняг, не пропускат.
Почиствам си с четка за дрехи, а цвета поддържам със спрей.
Аз си взимам на "Киви", мисля че са най-добри.
Виж целия пост
# 14
Аз си купих ботуши - комбинация кожа с велур. Продавачката ми обясни, че ест.велур се поддържа само със спрей и нищо друго, никакви четки и гъби, защото космите на велура били на една страна и ти, ако не я уцелиш става като лъскаво.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия