Алергична кашлица при дете на 2г.-как се справихте?

  • 45 400
  • 34
# 15
Точно моят овлажнител за въздух е този : http://74.125.77.132/search?q=cache:SZJIxPq7JHEJ:www.pakostnik.c … ;client=firefox-a
 Но на пазара има голям избор- в магазините за техника- Технополис, да речем, моят е от там .
Виж целия пост
# 16
Здравейте!Дъщеря ми има същият проблем с тази упорита кашлица.Ту отшумява ,ту се задълбочава.Променя се от суха във влажна.Първоначално всичко беше от третата сливица.Лекувахме я с най-различни противоалергични сиропи и капки(Ериус,ксизал,капки за нос назонекс и др.).В крайна сметка сливицата се прибра,но понякога когато кашля дълго време пак се уголемява и почва да хърка.Та по въпроса с кашлицата след консултация с пулмолог и изследване на кръвта(повишен имуноглобулин Е) ни определиха диагноза алергична астма в начален стадий и сега пие вече 6-ти месец сингулар и при нужда заедно с другите сиропчета пие и вентолин(от който лично аз не виждам особен смисъл).Надявам се да съм била полезна.
Виж целия пост
# 17
Мая4444 и моята дъщеря отключи алергична кашлица - предасматична също в яслата беше на 2г и 3 м, отключи я с белина, в яслата миеха с белина, алергия има към комари, към храни няма. Пиехме Вентолин и Перитол, друго не ни помагаше. Спрях я от ясла и се гледахме. Водих я при д-р Мустаков, той ми каза, че с започване на у-ще ще отшуми. Започнахме детска градина 1-ва група и пак същото, спряхме я, не ходи, тръгна на следващата година 2-ра група. Беше добре по малко боледуваше, от там директно в 4-та гр, нямаше проблем, но ми препоръча джипито да и давам месеците: октомври, ноември и декември Бронховаксом и такааа вече 3 г до взимаме и нямаме проблем, сега сме 1-ви клас. Има светлина в тунела, да знаеш.
Ако имаш въпроси питай.
Виж целия пост
# 18
Благодаря, Синеоч!
И ние сме на вече на втори прием Бронховаксон!
На пролет-три десидневки, на есен пак!
Виж целия пост
# 19
Ние го пием само наесен, на вас по два пъти ли ви казаха да го пиете? И да те попитам когато се закашля, стига ли до повръщане и да не може да си поема въздух?
Виж целия пост
# 20
Привет на всички и хРИСТОС вОЗКРЕСЕ   bouquet,
за жалости ние сме в редицата на кашлящите от близо 2 месеца.При нас през деня детето отвреме на време се закашля -сухо,все едно си прочиства гърлото от нещо ,а като дойде нощта става страшно -суха кашлица /все едно се е задавила от нещо/през 2-3 часа по 1 час кашляне  Sick ooooh!.И ние пихме какво ли не ....просто вече незнам къде да я заведа -препоръчайте ми добър детски лекар в Пловдив Praynig
Виж целия пост
# 21
silvanapei, не ви трябва "добър детски лекар", а добър детски пулмолог. Ако искаш, питай мамите за добър пулмолог в нашата тема за астмата (в подфорума за деца с хронични заболявания и увреждания), че в момента не се сещам дали има от Пловдив на първата ни страница.
Виж целия пост
# 22
Моя мъник кашляше непрекъснато 3 месеца както описваш ти ту влажна,ту суха,ту лаеща и денем и нощем ShockedКакво ли не изпи и къде ли го не водихме и резултат нулев.Вече съвсем бях се отчаяла и реших да се посъветвам с д-р Михайлов(синът ми също е с АБКМ).Препоръча ми Calcarea phosphorica 9 CH - 2 х 3 зрънца
 Poumon histamine 15 CH - 5 зрънца вечер и след около 2 седмици кашлицата спря.Може да пробваш дано и при вас има резултат Wink
Виж целия пост
# 23
Да се включа и аз, с подобна история. Ясла, белина - алергична кашлица, неправилно лечение - пневмония, поленова алергия. Спряхме яслата. 2 години поред от края на април до началото на юни - алергична кашлица, пристъпи нощем. Аериус, вентолин, изопринозин...Няма да изброявам перипетиите, повечето от вас се пекат на същия огън.
От септември започнах да му давам рибено масло. Отначало Ескимо-кидс, след като навърши 4 г. минах на продукт само с Омега-3. Вече повече от половин година - редовно. И мисля че има ефект. Преди сополите винаги водеха до кашлица и Вентолин. Сега зимата 3 пъти започваха сополи и минаваха за няколко дни. Без продължение  Praynig . Дори само това да е ефекта - доволна съм. Сега с трепет чакам април и май  Praynig , дано мине по-леко. Тогава ще мога със сигурност да кажа, че имаме голям ефект от рибеното масло. Аз много се надявам. Освен това е полезно за развитието на мозъка на детето и дори да не помогне за алергичната кашлица, поне със сигурност не вреди.
Виж целия пост
# 24
... Отначало Ескимо-кидс, след като навърши 4 г. минах на продукт само с Омега-3. Вече повече от половин година - редовно. И мисля че има ефект. ...
какъв точно е вторият продукт?
И от каква най-ранна възраст го започнахте рибеното масло?
Дъщеря ми пи-но само десет дни и алерголожката каза да го спра за известно време, ще трябва да я питам дали да започне пак и изобщо дали да го пие по схема или как...

А ясла изобщо запонахте ли после ?
И дъщеря ми я спрях от ясла, но много се надявам да укрепне за няколко месеца и пак да започне! newsm78
Виж целия пост
# 25
Ясла не започнахме, записах го за градина, но ... сега пък още не са го приели  ooooh! . То в тази държава няма само едно зло.
10 дни са изключително кратък период. Според всичко което изчетох трябва да се пие месеци, като билките и добавките, за да има осезаем ефект. При нас на втория месец вече имаше резултат.

Единствената причина поради която лекарите (тези от тях които са наясно) препоръчват почивки, са за рибени масла, съдържащи вит.А, тъй като той може да се предозира при продължителна употреба. Затова аз избирам масла без вит.А. Ескимо-кидс е такова.
Вторият продукт е този: http://www.iherb.com/Now-Foods-Omega-3-Fish-Oil-Lemon-Flavored-7 … z-200-ml/747?at=0  В момента го пием. Също Ескимо-3, течен вариант за възрастни е подходящ за деца над 3.5-4 г.

Ние пием рибено масло от септември редовно, тогава попаднах на материали за него. Иначе Ескимо-кидс е за деца над 1 г.

Ето извадка от листовката:
    * Значително подобряване способностите за концентрация, запаметяване и решаване на задачи.

      Укрепване на имунната система
    * Омега-3 имат благоприятен ефект и при деца с чести инфекции на горните дихателни пътища и възпаления на ушите;

    * Подобрява се състоянието на кожата при деца със суха кожа и дерматити;

    * Подходящо е за  деца с астма, както и за деца с дефицит на внимание и хиперактивност

Инфо оттук: http://www.helsonbg.com/eskimo_kids.html

Виж целия пост
# 26
аз и сега давам рибено масло всяка сутрин по 5 драженца, дори и аз пия.
Виж целия пост
# 27
аз и сега давам рибено масло всяка сутрин по 5 драженца, дори и аз пия.

5 драженца на Фитофарма, нали? Малко е. Погледни съдържанието на Ескимо-кидс и сравни.
Виж целия пост
# 28
аз и сега давам рибено масло всяка сутрин по 5 драженца, дори и аз пия.

5 драженца на Фитофарма, нали? Малко е. Погледни съдържанието на Ескимо-кидс и сравни.

да аз знам, че е малко ама ако давам повече започва и да похапва повече Crazy, да ще взема да сравня.  Peace А Ескимо кидс пак ли е на драженца или течно?...Да видях го, ето го: http://www.helsonbg.com/eskimo_kids.html
Виж целия пост
# 29
Моя мъник кашляше непрекъснато 3 месеца както описваш ти ту влажна,ту суха,ту лаеща и денем и нощем ShockedКакво ли не изпи и къде ли го не водихме и резултат нулев.Вече съвсем бях се отчаяла и реших да се посъветвам с д-р Михайлов(синът ми също е с АБКМ).Препоръча ми Calcarea phosphorica 9 CH - 2 х 3 зрънца
 Poumon histamine 15 CH - 5 зрънца вечер и след около 2 седмици кашлицата спря.Може да пробваш дано и при вас има резултат Wink

А тази доза за колко голямо дете-ние сме на 4години ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия