Как се разбира дали храната понася на детето?

  • 3 207
  • 9
странен въпрос нали?
Но много се обърках вече- моето бебе яде всичко- започнах с
1 Фризолак- имаше лек запек като за начало
2 фризовом- не помогна за повръщането но оправи запека
3 Аптамил- препоръчаха ми го като по- добро но ака зелено и на 48 часа, ако не дам овесени ядки
Страшна каша стана- и сега не знам какво да му давам.
А от всичките сме яли по 400гр. и сме сменяли- дали е малко за да се разбере как действа храната?
По какво да разбера- той всичко си яде- но акането ме притеснява- а и детето е неспокойно ако не се изходи 1 път на ден
Споделете вашият опит с храните
Виж целия пост
# 1
Според мен не е трябвало толкова бързо да сменяш млякото. Thinking За да свикне организма с млякото е необходима около седмица. Можело е да продължиш на смесено Фризолак+Фризовом. Това е препоръчвана комбинация от педиатрите също регулира добре стомахчето. Аз съм давала цели 4 месеца само Фризовом, детето акаше доста редовно, намаляха и коликите. Повръщането също намаля, макар че остана в известна степен, но това беше една - две лъжички, изливащи се от устата и, което се наблюдава при почти всички бебета до 3-ия месец.


Мисля, че е добре да прецениш кое точно те притеснява - акането или повръщането и ако нямате 6м. да спреш с експериментите по смяна на млякото. Освен това изчакай известно време да се "нагоди" стомахчето. Ако пък сте по-големички не е никакъв проблем да премахнеш заперка, като даваш сокчета от разхлабващи плодове.
Виж целия пост
# 2
колко е голямо детето? Моите имаха идиотско повръщане на фонтан и съм много доволна от Фризовома, той е по-гъстичък, както сигурно си забелязала, изчакваш ли детето да се уригне добре? Как повръща, ако мога да съм те полезна с нещо?
Освен това наистина може да го правиш в някаква пропорция с Фризолак. А 400гр - 1 кутия ли е изяло от всяко мляко?
Виж целия пост
# 3
Наистина трябва да кажеш колко е голямо детето Thinking Пандора много добре ти е обяснила. Аз също смених три вида млека,но постепенно.Всяко мляко има определен етап за действие. Ако си ги сменила за кратко време е нормално така да реагира.Но не се бой,Аптамила на моето дете подейства най-добре. Но не веднага,а след няколко дни след като започна да го пие. А за лекарите запек се казва,че има, ако не е акало повече от 4дни newsm78 newsm78.
Виж целия пост
# 4
Може да ми се скарате- бебето е на 54 дни Embarassed
От края на първия месец сме пчти изцяло на адаптирано мляко- кърмата ми рязко намаля иначе за 1 месец на кърма натдаде 1,200кг.
От всичките храни до сега/ до днес/ е изял по 400гр-по една кутия а от Аптамила имаме още един пакет от по 450гр. от първата кутия
Т.е. сме изяли по 400гр. от фризолак и фризовом и 450гр. аптамил
Повръща си от както се е родил и то не по-малко, носамо 2 пъти е повръщал силно на 20см. от него го изхвърли - единият път беше още на кърма.
Затова започнах Фризовома но не видях голям ефект- сега го храня легнал на една страна и гледам много да не го размятам сле ядене и не повръща много- както казвате по 1,2 лъжички- понякога и след 1 час след ядене.
Честно акането по- ме притеснява от повръщането- но днес си се изака сам след като не беше акал около 40часа и не беше нито гъсто нито рядко- нормално, но зеления цвят ме шашка- а той се появи с Аптамила преди това го нямаше
Дали отново да не мина наФризовом или да изяде и др.450гр. аптамил?
Виж целия пост
# 5
ГОРКОТО ДЕТЕ,КАК НЯМА ДА АКА ТОЛКОВА ЧЕСТО-ТИ СИ ГО ПОПИЛЯЛА LaughingОСТАВИ ГО НА ЕДИН ВИД МЛЯКО!!!!!!!!!!!!!!
Виж целия пост
# 6
ГОРКОТО ДЕТЕ,КАК НЯМА ДА АКА ТОЛКОВА ЧЕСТО-ТИ СИ ГО ПОПИЛЯЛА LaughingОСТАВИ ГО НА ЕДИН ВИД МЛЯКО!!!!!!!!!!!!!!
ДУШКО СЪЖАЛЯВАМ НО НА НАШИЯТ ПРИНЦ ПРОБЛАМА МУ Е ЧЕ НЕ АКА- А НЕ ЧЕ МНОГО АКА Laughing
Виж целия пост
# 7
ЩОМ ОТ КРАЯ НА ПЪРВИЯТ МЕСЕЦ Е НА АД,ЗНАчИ ЗА 14 ДНИ СИ СМЕНИЛА 3 ВИДА МЛЯКО,МНОООООООООООООООТО Е!СЪС ВСЯКО МЛЯКО ПРИВИКВА ОРГАНИЗМА.НО НАЙ-ДОБРЕ ДА ТИ КАЖЕ ПЕДИАТЪ.УСПЕХ!
Виж целия пост
# 8
Здравейте мами ! Зеленият цвят може да е от по-високо съдържание на желязо в млякото, а повръщането преминава с възрастта.При Борис спря след 6-ия месец, без да му сменям млякото.Пие Милумил ХА2.
Виж целия пост
# 9
Здрасти! Само да ти кажа да не се притесняваш от цвета на акото.Ако се задържи така и консистенвята е нормална значи няма проблем.Вики и той от 2-ря месец започна с adapt. мляко НАН защото нямах и капка кърма вече и акото винаги му беше зелено.Също не разбрах как така сам се е изакъл.А друг път как ака?Ако акото не е на топчета,кораво и мъчително за изакване значи не пробвай да го изакваш(каквото и да значи това,никога не съм пробвала).Пробвай с масажи на коремчето,свиване на крачетата..движението помага за изхождането.Вики и той имаше запек и в 1-2 от млеката на ден слагах малцов екстракт и доста помага.Не знам как е там в БГ дали е същия тук се продава в буркани като мед  само е тъмно кафяв.Безвреден е,от родилното ми го казаха.Все пак ако решиш да пробваш с него се консултирай с педиатъра!!!Но първо намери май доброто мляко.
Повръщане не сме имали но много от мамите пишат че бебчетата им често връщат и не мисля че е нещо страшно.Стига да не си връща всичко всеки път.
И най добре питай педиатъра си какво мляко ще ти препоръча във вашия случеи но гледай да не сменяш толкова често.Разпитай педито дали не може да е нещо алергична реакция да ти изпише мляко против алергии,но не вярвам да е така.Успех ти желая и много целувки на бонбончето,скоро да се регулира всичко!!!
Знам че в началото всичко те 6ашка и аз съм била така но ако се успокоиш ще е по добре и ще размислиш трезво!
Стискам палци и въздушна цунка ба бебешора!  bouquet baby_neutral
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия