За домашните пюрета...

  • 450
  • 8
Имам проблем Thinking На Дани му правя супа и си я хапва без проблем, но домашните пюрета не ги иска. Дали е разумно да му слагам малко сол в тях за да имат някакъв вкус? Супата е без сол, само зеленчуци и фиде. Пюрето е със същите зеленчуци като супата само че прибавям краве масло и ориз. Направо не знам какво да направя за да прояде домашни пюрета newsm78
Виж целия пост
# 1
Аз на твое място сол не бих слагала. Бих махнала ориза и малслото от пюрето и бих добавила ябълка, круша, моркови или тиква , за да е по-сладко
Виж целия пост
# 2
слагам по много маааааалко сол и подправки (копър, магданоз, чубрица)
Виж целия пост
# 3
И моята беба много се мръщи на домашните пюрета, сега малко и хванах цаката и в пюрето преобладават тиква и моркови - така е по-сладко и не добавям нищо
Виж целия пост
# 4
Подправки и аз слагам. Дани не обича тиква. Купешките пюрета ги яде. Гледам че в тях има съвсем малко сол newsm78
Виж целия пост
# 5
Аз по принцип съм чела в рецептите за домашните пюрета, че се слага мъничко сол и щипка захар. Винаги така ги правя на моя Дани.
Виж целия пост
# 6
Аз по принцип съм чела в рецептите за домашните пюрета, че се слага мъничко сол и щипка захар. Винаги така ги правя на моя Дани.

Колко сол слагаш? Аз гледам да я избягвам захарта. А искам да прояде домашни пюрета защото вече трябва да минем на по-едро смляна храна, а не пасирана. Пюретата които му купувам са пасирани, а нали трябва да се учи да преглъща по-едри парченца. Ама и аз едно го обясних Embarassed
Виж целия пост
# 7
Слагам съвсем мъничко, за едно бурканче може би ръсвам само веднъж- два пъти със солницата. Аз също му пасирам на по-едро храната, вече свикна така да я яде.
Виж целия пост
# 8
Аз наблягам на по-сладките зеленчуци, а картофа го смесвам с плод.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия