Лечение и профилактика на сенна хрема и алергия към домашен прах. Ринитал

  • 67 204
  • 77
# 15
Здравейте д-р Петрова, искам да попитам за лечението на сенна хрема с Ринитал за сина ми ,който е 2г.и 2 м. , та той има този проблем още от миналата година и се задалбочава пием капки Ксизал ,сироп Вентолин ,но ефект почти няма ,мога ли да го давам и поколко таблетки на ден .

Мисля, че Вашето детенце ще има голяма полза от Ринитал.
Защо мисля така?
1. Защото при тази ранна възраст сенната хрема е признак на силна алергия от първи тип - онзи тип алергия, който може най-добре да се намали от Ринитал.
2. Защото детският организъм е много податлив на лечението с Ринитал.
3. Защото Ринитал променя предрасположението на организма към свръхчувствителност, без да подтиска симптоми (ксизала и вентолина повлияват симптомите, но не променят реактивността)
4. Защото е с много добър профил на безопасност и от всички други обичайни възможности най-малко натоварва детския организъм.

Предлагам следната схема:

!. Започнете да приемате Ринитал, като два дни давате на детето по 8 таблетки - по 1 таблетка да смуче на всеки час, час и половина (като бонбон в устата без вода). От третия ден нататък продължете 3 пъти по 1 таблетка по същия начин един месец. Ако усетите някой ден силно изостряне на сенната хрема (поради по-интензивен цъфтеж) дайте отново по 1 таблетка на всеки час.

2. Можете спокойно да давате на детето изписаното му вече лечение с Ксизал и Вентолин, като при подобряване на състоянието да обсъдите разреждане на приемите и намаляване на дозите. Нека тези лекарства ви останат при нужда, при влошаване на състоянието.

Ефектът на Ринитал ще можете да видите в рамките на първата седмица. Ако детето не се повлияе, то трябва да се преосмисли изцяло дали се касае за сенна хрема. Но при всички случаи няма да му навредите.

Ще се радвам да ме държите в течение за нещата.
  
 
Виж целия пост
# 16
Здравейте-Искам да се консултирам с вас за дъщеря ми която е на 5г и 3м.
проблема при нея е, че след всяка хрема още на следващия ден започва лаеща кашлица.Още щом започне хремата давам на всеки час по 1 тб Цинабсин, но така като чета Ринитал ще е по подходящ за нея newsm78
Последния път зимата се оправи с таблети Цинабсин и Хомеовокс.
Възможно ли е да ми препоръчате доза за профилактика в този сезон.
да допълня - правена е снимка на синуси със съмнение за синузит, но мненията са противоречиви на УНГ специалистите в нашия град.
Виж целия пост
# 17
Здравейте-Искам да се консултирам с вас за дъщеря ми която е на 5г и 3м.
проблема при нея е, че след всяка хрема още на следващия ден започва лаеща кашлица.Още щом започне хремата давам на всеки час по 1 тб Цинабсин, но така като чета Ринитал ще е по подходящ за нея newsm78
Последния път зимата се оправи с таблети Цинабсин и Хомеовокс.
Възможно ли е да ми препоръчате доза за профилактика в този сезон.
да допълня - правена е снимка на синуси със съмнение за синузит, но мненията са противоречиви на УНГ специалистите в нашия град.
Лаещата кашлица е склонност към развитие на ларингит, т.е. вирусът бързо слиза към гласните връзки и трахеята. Не ми описвате картина на алергичен ринит. Нали не са ви говорили лекарите за такава диагноза?

Ринитал е за алергичен ринит.

Цинабсин е подходящ за риносинузита, който безпокои детето. Но при тази склонност към засягане на гласните връзки от всичко най-добре помага Инфлуцид .

Ако искате да засилите устойчивостта на детето към всякакви вируси на хрема и кашлица, направете му едномесечен профилактичен курс с инфлуцид - 3 х 1 таблетка. Три месеца след това организмът е в бойна готовност. Започнете тези дни - до началото на юни. После ще прекарате лятото спокойно и леко. Повторете профилактиката с Инфлуцид от края на септември поне до средата на ноември. Така ще помогнете на детето да не боледува при всяка среща с респираторен вирус и ще спрете всички тлеещи възпалителни процеси.

Не спирайте Инфлуцид, ако детето се разболее по-остро в периода на профилактиката - увеличете кратността на приемите и може да се прецени целесъобразността да се добави Цинабсин.
Виж целия пост
# 18
Не, не са ни казвали алергичен ринит, а по скоро съмнение за алергична реакция към прах, мукъл, влага и от там развиваща се лаеща кашлица.Но вече втори път се повлиява много добре от Цинабсин.
Много ви благодаря за отговора.Двоумях се между Имунокинд или Инфлуцид, но избирам второто щом ме съветвате така.
Хубав ден Hug
Виж целия пост
# 19
Здравейте!
С диагноза алергичен ринит съм и от години нямам никакво обоняние, а отделно последния път като ходих на УНГ ми казаха, че имам и полипи в носа.
По каква схема ще е подходящо да взимам Ринитала?
Отделно се чудя дали да давам от него и на голямата дъщеря, която е на 2,5 год. с предположения за алергичен ринит тъй като почти постоянно е с водниста хрема.
Виж целия пост
# 20
Алергичен ринит и полипозно изменена лигавица на носа е основното показание за приложението на Ринитал. Подходящ е за дъщеричката ви поради изключителната си безопасност от една страна, от друга страна поради факта, че алергичната предрасположеност се наследява и хремата при нея с висока вероятност е алергична.

Вашата лечебна схема: 2 дни вземате Ринитал по 1 таблетка на всеки час - слагате го под езика докато се разтвори - 12 пъти. От третия ден нататък - по 1 таблетка 3 пъти дневно. Когато почувствате подобрение - обикновено след 10 дни - продължавате сутрин и вечер по 2 таблетки под езика. За оптимален резултат продължете приема 8 седмици. Прегледайте се отново на 4.седмица, за да се види промяната на лигавицата на носа и промяната в състоянието на полипите.

При детето: Започнете по 1 таблетка - в устата като бонбонче - на всеки час 8 пъти през първите два дни. После 3 пъти по една таблетка. При съществено подобрение минете на доза по 1 таблетка сутрин и вечер. Продължете това лечение 6 седмици.
Виж целия пост
# 21
Здравейте, съпруга ми е със сенна хрема от около вече 7-8години, за която до преди две години приемаше Ериус - миналата година нямаше обостряне и е изпил превантивно една опаковка, но тази не искаше да го взема превантивно и съответно като окосиха градинките около нас и започнаха симптомите - основно хрема и кихане, без зачервяване на очите засега. Подходящо ли е вземането му при положение, че вече са се изявили симптомите или е препоръчително предхождащо превантивно приемане. Благодаря предварително за отговора.
Виж целия пост
# 22
Здравейте, съпруга ми е със сенна хрема от около вече 7-8години, за която до преди две години приемаше Ериус - миналата година нямаше обостряне и е изпил превантивно една опаковка, но тази не искаше да го взема превантивно и съответно като окосиха градинките около нас и започнаха симптомите - основно хрема и кихане, без зачервяване на очите засега. Подходящо ли е вземането му при положение, че вече са се изявили симптомите или е препоръчително предхождащо превантивно приемане. Благодаря предварително за отговора.

Здравейте,
Ринитал е подходящ и за лечение и за профилактика. Няма проблем да се приема при вече изявените симптоми, като е необходимо да се приема по-продължително. Например месец -два, когато симптомите са най-силни. Иначе ефектът се усеща още на 5-7 ден от лечението, но разбира се това зависи от състоянието на конкретния човек. Трябва де се смучат на всеки час по 1 таблетка до 12 таблетки на ден. А като симптомите станат по-леки, се преминава към 1 таблетка 3 пъти на ден.
Виж целия пост
# 23
Благодаря, ще пиша как се е повлиял.   bouquet
Виж целия пост
# 24
здравейте ,аз също съм с алергия сезонна от май до края на лятото ,понеже планувам бременност ,можели да се пие до самото забременяване  Ринитал или е желателно да се спре ,защото досега се спасявам с спрей за нос Алергодил ,но мисля да го сменя с Ринитал ,и може ли да се пие в първите три месеца от бременността или не .
благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 25
дъщеря ми е на 4 години.поставиха и диагноза Алергичен ри нит ,има запушен нос без секрет образува гнойни торбички в едната ноздра ,иначе друго няма нито зачервено гърло нито кашля нито температура ,просто забелязвам ,че диша през устата в момента пръскаме Назик спрей за нос ,кажете ми на дете 19 килограма на 4 години .  по колко да и давам Ринитал.
Виж целия пост
# 26
Здравейте,
Ринитал е напълно безопасен продукт и можете да го ползвате по време на бременност и кърмене, както и преди това. Тъй като аз самата използвам препарата от опит знам, че най-добрият вариант е профилактичният прием 4-6 седмици преди момента, в който знаете, че сенната хрема е най-силна. Профилактичната доза е 3 пъти по 1 таблетка на ден. След този профилактичен период не спирам препарата още около 2 месеца, тоест в периода, в който по принцип знам, че симптомите са най-интензивни. Ринитал е много подходящ за продължителен прием и за разлика от спрейовете с ксилометазолин не крие рискове от привикване. Препаратът, който пръскате на дъщеря се е именно от този вид и не бива да се употребява повече то 7 дни. За дъщеря ви приема на Ринитал е по 1 таблетка на 2 часа до 8 таблетки на ден в острата фаза. При подобрение - 3 пъти по 1 таблетка на ден. Искам да подчертая, че Ринитал е с регистрация за възрастни и деца над 1 година - това го прави напълно безопасна и подходяща за цялото семейство ефективна терапия.
Виж целия пост
# 27
Здравейте   bouquet
Бременна съм в 18г.с. и страдам от сенна хрема. Навън не мога да седя повече от 1ч и след това се започват канските мъки със сополи, кихане, кашляне, сърбежи.
В момента не взимам нищо. Искам да попитам дали е противопоказна употребата на Ринитал по време на бременност и в каква доза мога да започна да го приемам и за какъв период.

Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 28
Здравейте, добре е , че информацията за Ринитал е стигнала до вас. Ринитаал е напълно безопасен във вашето състояние, той намаля вашата свръхчувствителност към цъфтящите растения без да подтиска организма. Ще бъде радост и за съкровището, което носите в себе си, защото за него е много важно да бъдете достатъчно време навън.

Започнете Ринитал, като го приемате ( оставете го бавно да се разтопи под езика) по 1 таблетка на всеки час, 12 таблетки през деня. Така продължете 2 - 3 дни, след което намалете дозата на 2 таблетки под езика 3 - 4 пъти дневно. Ако симптомите ви се засилят в някой ден, тогава отново го вземайте по-често -- до 12 пъти. Така спокойно ще преминете през пролетта. Обикновено е необходимо да се приема Ринитал не повече от три седмици, до месец.

Има и още нещо. Свръхчувствителността е наследствено предрасположение. Ако сега безопасно намалите своята свръхчувствителност, то давате шанс и при детето ви да няма ярки прояви някой ден, или поне не твърде рано.

Много е важно за вас да бъдете на чист въздух, да се качите за малко на по-високо, където атмосферата е по-чиста (планина). Полените на цъфтящите растения са алергени, но още повече са опасни те, когато са облепени с частици от изгорели газове и атмосферни замърсявания от градската среда. Тогава възпалената от алергията лигавица страда двойно повече и алергията се засилва.

Решението ви е - високопланински въздух и Ринитал. Поне второто е напълно изпълнимо организационно (в съседната аптека). За другото... помислете, сигурно може някак да се организира.
Виж целия пост
# 29
детето ми е  със странен проблем,въпреки 4е досега след тестуване ни откриха алергия към акари и дом.прах,мисля,4е е възможно да  е нещо друго!изписаха ни ваксина ,която се прави в софия, отделно фликсоназе и една ваксина под езика!а проблемът  й е ,4е ве4ер, сутрин  или при промяна на температурата, запо4ва кихане, секнене на етапи! миналата година изгонихме народа в самолета, заради климатизацията, тя се разкиха! не сме взели ваксините,изполвахме само спрея! отделно едни капки опатанол, които ни бяха изписани заради хрони4ни папили от конюктивит, ако правилно съм раз4ела диагнозата на офталмоложката! когато сложим капките или спрея, след малко спира и заспива или си отива на у4илище и после няма нови изблици !бях скрила вси4ки плюшени игра4ки, през зимата нямаше така силно изразена  тази алергия, н оне знам имали връзка или е съвпадение! ако можете да ни помогнете със съвет, ще съм много благодарна!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия