Кога падат първите зъбчета ?

  • 8 748
  • 8
Сина ми е на 5 години и 6 месеца и вече няма едно зъбче не е ли много рано ? newsm78 Кога падат първите зъбчета ?
Виж целия пост
# 1
Нашето зъбче падна 3-4 дни преди малкия да навърши 6 години. Не мисля, че е рано 5 години и пжлжвшна, аз пък бях започнала да се птам не закъснява ли падането на зъбчетата.
Виж целия пост
# 2
  На дъщеря ми първото зъбче го извадихме една седмица след като навърши 5 год. Второто извадихме един месец след това. Аз също мислех, че й е рано та не обърнах внимание навреме и новото зъбче тръгнало отзад и беше "затегнало" млечното зъбче и се наложи да го вадим на зъболекар, а не падна само. Сега следим горните да не пропуснем и там момента.
  Чула съм, че новите зъбки се появяват по-късно или по-рано в зависимост от това кога са никнали и през какъв интервал от време. На този принцип на дъщеря ми вече трябва да са й паднали и горните два зъба, но още не са.
Виж целия пост
# 3
Сина ми е на 5 години и 6 месеца и вече няма едно зъбче не е ли много рано ? newsm78 Кога падат първите зъбчета ?
И аз така се чудех, но вече е факт.  Wink
Синът ми смени първото си зъбче точно на 5г.6м.
Сега един месец по- късно паднаха 4-те предни резци и вече има 3 поникнали зъбчета Crazy. Като тръгна едното зъбче да се клати и след него всички паднаха в рамките на по-малко от месец.
Даже го водих вече на зъболекар, защото долният резец беше тръгнал да расте зад клатещият се долен зъб. Растеше някак си на 2-ра линия и реших, че трябва да го види специалист. Thinking
Жената каза, обаче, че още е рано да се прецени, дали ще расте накриво или естествено ще се намести сам зъбът.
Така, че споко! при едни по-рано, при други по-късно... Когато, тогава! Wink
Виж целия пост
# 4
Нашият първи зъб падна на 4 години и половина. Много се бях притеснила - помислих, че го е счупил, защото ми го донесе в ръката си с обяснението че зъбчето паднало, докато разглобявал едно Лего. Та ходихме на снимка чак, да видим дали не са останали корени, а се оказа нормална смяна на млечен зъб Simple Smile. След един месец падна и следващия.
Виж целия пост
# 5
И на съседчето й падна на 4г.6м.
Аз бях втрещена, а майка й ми казва:споко бре, расте си детето  Peace

На щерката на 5г.2м отдолу й беше покарал вече постоянен, а пред него си седеше млечния  ooooh!.
Виж целия пост
# 6
На Бети първото зъбче падна един месец след петият и рож.ден. По точно и го извадиха, защото нито аз нито баща и се престрашихме да го махаме с конец.
Аз също бях доста изненадана и като ми казваше, че и се клати не и вярвах докато не се убедих лично  Simple Smile

Зъболекарката ни каза тогава, че да падне зъбче на 5 годишно не е рано въпреки, че не се срещало толкова често.
И после като се почна в рамките на една година и нещо и паднаха още 7 зъба та беше нещо невероятно в устата.

Но сега от година насам сме в застой и се чудя кога ще почва да сменя "кучешките"  Thinking
Виж целия пост
# 7
На дъщеря ми първият й зъб падна също на 5 г и половина, месец след него още един. Преди десетина дена и паднаха още два едновременно. Стоматоложката й каза, че по принцип първите зъби трябва да паднат като започнат да  никнат тези кътници, които излизат на шест години, но сега масово децата започвали да сменят млечните зъби по рано, дори и на четири.
Виж целия пост
# 8
На големия ми син ,първото зъбче падна на 5 години.Когато отиде в първи клас ,беше едино от малкото деца с зъбки отпред.
.......
Зъболекарката ни каза тогава, че да падне зъбче на 5 годишно не е рано въпреки, че не се срещало толкова често.

На нас същото ни казаха.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия