Еднотипно хранене - проблем?

  • 942
  • 2
Здравейте,
искам да споделя и моя проблем.
Синът ми е на 11 месеца. До 6-тия месец беше само и единствено на кърма. След това премина на адаптирано мляко и постепенно го захраних. Със захранването нямахме никакви проблеми - бързо свикваше с новата храна, вкус и консистенция. И на 10 месеца вече ядеше всичко - месни (без свинско, агнешко и кайма), зеленчукови храни - пюрета, супи и манджи, плодове. Никога не е повръщал и на ядене изяждаже по 200 гр./мл
Вода и сок НЕ пие от както се е родил. Отказва всичко течно, което не е мляко. Плодовете му ги давам настъргани.
Каши, кисели, грис, кремчета също не обича.
Има едно зъбче, и второ прокарва.
От 2 седмици обаче отказа всякаква храна - без попара и мляко. Първоначално реших че зъбките го мъчат, но вече взех да се тревожа. Яде с лъжичка, яде и сам (хляб, плод), яде с биберон, но само еднотипна храна.
Менюто от 10-тина дена е едно и също, а именно:
5.30-6.00 ч - 210 мл адаптирано мляко
9.00-9.30 ч - попара - яде я с лъжичка
13.30-14.00 - отказва всякаква храна, освен ХЛЯБ - яде го сам. Изяжда по 1.5 - 2 филии. Отказва всякаква манджа, супа, пюре с лъжичка. Понякога изяжда и малко краставичка и домат. Нищо друго не желае!
17.30 - 18.00 - 1 бр плод - банан, праскова, ябълка - яде ги настъргани, или на парченца, които сам си взема
20.30 - 21.00 - 210 мл адаптирано мляко
2.00-2.30 ч - 150 мл вода с малко адаптирано мляко, за "аромат" (това хранене го имаме отново от 2 седмици, преди това от 6 месеца не се беше будил за нощно хранене)

Това което ме тревожи е:
1. колко време може да изкара с еднотипна храна
2. докога може основното му хранене да е от адаптирано мляко
3. как да го стимулирам отново да яде манджа, супи и пр. Мислите ли, че ако стои известно време гладен ще даде резултат
4. връщане на нощното хранене също ме притеснява, как да го отуча да се хране през нощта
като не пие сок и вода

Извинявайте ако дублирам някоя тема, но аз не открих подобен проблем.
Виж целия пост
# 1
Дъщеря ми изкара една седмица само на мляко на 6.5 месеца, преди да избие първия зъб, никога не е имала подути венци или неразположения, но просто спря да приема твърда храна.
Виж целия пост
# 2
Според мен проблема идва от зъбите, ако няма запушен нос, температура или друго. Изчакай да мине периода.

А защо толкова те притеснява нощното хранене - Ния е на година и месец, но още пие кисело мляко в 04ч. и хич и не мисля да и го спирам, защото е млечна храна, а тя вече е на кухня и млечните са малко..................но и да не беше така, щом иска Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия