Кожено яке

  • 9 523
  • 12
Имам бяло кожено яке, което много обичам, но с поддръжката се виждам в чудо. Не може да се пере, не се дава на химическо (така пише на етикетите отвътре), а САМО - на специалисти по кожите. Някой да знае такива в България?

В химическото чистене ми казаха, че не поемат отговорност и мога да оставя якето само срещу подпис.  #Crazy
Дали пък няма някакви препарати само с пръскане, без отмиване за подплатата?  newsm78 Главно тя ми е проблема, защото за кожата съм измислила успешно почистване  с мокри кърпички, но подплатата също е бяла, от полиестер и се замърсява доста.
Виж целия пост
# 1
И аз имам кожено яке, което така и не знам с какво да почистя.
Ако някой знае повече, моля да сФИрка Mr. Green
Виж целия пост
# 2
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=42363.0
Виж целия пост
# 3
В магазин за кожени дрехи ми казаха, че се чистят с кърпа с вазелин.
За хастара може сухо пране - търкаш с влажна кърпа, напоена с някакъв почистващ препарат, без да мокриш кожата.
Виж целия пост
# 4
Моето е черно и го чистя на химическо. Свекърва ми работи в химическо, от тяхното ателие ги пращат в едно единствено във Варна, специализирано само за кожи. Също така боядисаха на мъжа ми кожено яке от лицева кожа, но пак е черно. За бяло не знам как стои въпроса, ще я питам някой ден като е на кеф.
Виж целия пост
# 5
В цивилизованите страни има едни такива спрейове, които предпазват дрехата от замърсяване. Вземи се наври в някакъв ОТ КУТЮР магазин, където продават примерно бяло дълго палто...  Mr. Green
или пусни търсачка...
Виж целия пост
# 6
Аз пък си изпрах коженото яке  Flutter Обаче на ръка, не в пералня. От естествена кожа е и е с вата някаква из вътре дори. Стана като новичко, и нито му падна боя, нито се сви и т.н. Моето е МANGO ако има някакво значение за кожата все пак.
Виж целия пост
# 7
Аз пък си изпрах коженото яке  Flutter Обаче на ръка, не в пералня. От естествена кожа е и е с вата някаква из вътре дори. Стана като новичко, и нито му падна боя, нито се сви и т.н. Моето е МANGO ако има някакво значение за кожата все пак.

Аз пък си ги изпрах в пералната... Joy...айде бе, то да не е за еднократна употреба?! Без центрофуга, на 30 градуса, нищо им няма, само дето станаха чисти.

Спалната ми е от бяла кожа, ако можех и нея щях да набутам в пералната Laughing Пробвала съм какво ли не покрай нея, ми няма 100% почистване. Crossing Arms
Виж целия пост
# 8
Аз пък си ги изпрах в пералната... Joy...айде бе, то да не е за еднократна употреба?!

Eee ти си била по-смела! Поздравления  Hug И аз така предположих, че не е за еднократна употреба, пък и кво толкоз може да му стане.. Досега да се беше разпаднало на мен след няколко обилни дъждове, които ме валяха, та от едно пране ли ще се уплаши  Grinning
Виж целия пост
# 9
мъжо си боядисва 1 яке преди няколко години. на мен ми закърпиха едно, защото го бях съдрала . беше в някакъв кожарски цех и се занимаваха само с кожени неща. но това е в бургас. няма начин да няма и в софия , щом тука има.
Виж целия пост
# 10
Имам бяло кожено яке, което много обичам, но с поддръжката се виждам в чудо. Не може да се пере, не се дава на химическо (така пише на етикетите отвътре), а САМО - на специалисти по кожите. Някой да знае такива в България?

В химическото чистене ми казаха, че не поемат отговорност и мога да оставя якето само срещу подпис.  #Crazy
Дали пък няма някакви препарати само с пръскане, без отмиване за подплатата?  newsm78 Главно тя ми е проблема, защото за кожата съм измислила успешно почистване  с мокри кърпички, но подплатата също е бяла, от полиестер и се замърсява доста.

Може да питаш в м-н "Ричи" на Графа. Но лично от продавачката чух за един случай с вишнево червено яке което след химическо станало бяло.
Може да ти предложат някакъв вариант... моето е черно и ми бяха казали да го почиствам само с тоалетно мляко
Виж целия пост
# 11
Пробвай с препарат Коала - производство на " ХИМИРЕКС " София.С него поддържам бяла кожена холова гарнитура в къщи.
Виж целия пост
# 12
Моето е черно и го чистя на химическо. Свекърва ми работи в химическо, от тяхното ателие ги пращат в едно единствено във Варна, специализирано само за кожи. Също така боядисаха на мъжа ми кожено яке от лицева кожа, но пак е черно. За бяло не знам как стои въпроса, ще я питам някой ден като е на кеф.

Верончо, би ли ми казала къде е това химическо чистене? Имам едно старо яке, което много си го харесвам но вече е доста поизтъркано и се надявам с боядисване да му дам още живот, но ме е страх да го занеса в произволно ателие.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия