Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене?

  • 366 866
  • 1 474
# 810
  Да стомана са моите, но са лекички. Имат вече доста вдлъбнатини като ги изпускат, но иначе нямам забележки.
Виж целия пост
# 811
Стоманените нямат проблем, чета, че ако алуминиевите се изпуснат вече не стават за нищо ... Но все пак, ако някой има инф. моля да я сподели   bouquet
Виж целия пост
# 812
Здравейте!Искам да попитам дали някои използва съдовете delimano и CERAMIKA MONETA и дали попадат в категорията безвредни съдове.
Обзавеждаме кухня и ми се иска всичко,което взема наистина да си струва.Ако може да ми препоръчате определена марка или серия и т.н.
Виж целия пост
# 813
В Мол Сердика в магазина за тенджери (името беше нещо Море... не помня точно обаче newsm78) правят отстъпка 15% на тиганите, взех си един керамичен тиган на Баларини, продавачът беше много любезен. Още не съм го пробвала, но мисля утре да го сефтосам. Simple Smile Каза, че са италиански тигани, на пипане бяха леко грапави, но обясни, че това е по-добрият вариант от напълно гладките.
Някой ползва ли от тези тигани Баларини?
Виж целия пост
# 814
здравейте! аз ползвам съдове на Цептер и съм много доволна. материала е хром-никел 18/10 (от този материал се правят хирургичните инструменти). готви се без мазнина и без вода (с изключение на супите), на средна степен на котлона, всичко става много бързо и вкусно и най-важното - здравословно. малко са скъпи, но в момента фирмата има годишнина и имат добри отстъпки. Simple Smile 
Виж целия пост
# 815
В Мол Сердика в магазина за тенджери (името беше нещо Море... не помня точно обаче) правят отстъпка 15% на тиганите, взех си един керамичен тиган на Баларини, продавачът беше много любезен. Още не съм го пробвала, но мисля утре да го сефтосам. Каза, че са италиански тигани, на пипане бяха леко грапави, но обясни, че това е по-добрият вариант от напълно гладките.
Някой ползва ли от тези тигани Баларини?

Честито!
От Нова година имам този тиган



и повече друг не съм ползвала.
Става и за печене във фурната - страхотно!
Виж целия пост
# 816
Следя темата, и често се обърквам.
Кажете сега какъв тиган с незалепващо покритие и какви тенджери да си купя  newsm78
realist дава добри съвети, но скоро не е писала ...
Виж целия пост
# 817
Следя темата, и често се обърквам.
Кажете сега какъв тиган с незалепващо покритие и какви тенджери да си купя  newsm78
realist дава добри съвети, но скоро не е писала ...

Мър-мау , конкретни марки няма да ти препоръчвам, защото съм попадала на различни, които са еднакво качествени. Ще ти дам обаче няколко препоръки:
1. Относно тигана: търси с по-едрозърнесто покритие - от досегашния ми опит (сменила съм точно три) съм стигнала до извода, че се поддържат по-лесно и по-малко се захабяват. Не вземай такъв със сгъваема дръжка, която се прибира вътре в тигана - удобни са при съхранение, но не и при миене. Търси дебело дъно, по възможност с улейчета за равномерно разпределяне на топлината - ще е от полза, ако готвиш на котлон с по-малък диаметър от този на тигана. Има обаче и тигани с напълно подвижна дръжка - те си заслужават много, защото дръжката стои достатъчно стабилно, а ако се налага след пърженето да допичаш, трябва само да махнеш дръжката и да "хвърлиш" тигана във фурната. Имам такъв модел и ми е много удобен.
2. Относно тенджерите: дебела стомана е най-добрия (поне за мен) вариант. Най-важно е дъното да ти е дебело, за да не загарят ястията. После ще ти е по-лесно и с почистването. Стъкленият капак е предимство - позволява да наблюдаваш храната в съда по време на готвенето, без да се налага да отваряш. За мен също така е предимство, ако дръжките са "облечени" с пластмаса или друг материал, който изолира топлината. Ако купуваш комплект тенджери, можеш да си потърсиш такъв, в който има тенджерка за спагети или други варива. Различава се от останалите по това, че ръбът на капака е вдаден навътре в тенджерката, има борд, който е перфориран, а самата тенджерка има отгоре една "човчица", която позволява изливане на течността без подливане. Перфорацията по ръба на капака пък дава възможност течността да се излее, без варивата да изпадат навън.
Дано съм успяла да помогна! Успех в избора и после да се похвалиш с новите придобивки!  Peace
Виж целия пост
# 818
Повечето професионални готвачи по кулинарните телевизии готвят в тенджери и тигани от стомана. Затова и аз окончателно се ориентирах към тях.
Виж целия пост
# 819
Здравейте!Искам да попитам дали някои използва съдовете delimano и CERAMIKA MONETA и дали попадат в категорията безвредни съдове.
Обзавеждаме кухня и ми се иска всичко,което взема наистина да си струва.Ако може да ми препоръчате определена марка или серия и т.н.

Аз имам тиган на Делимано с керамично покритие.....Много съм доволна засега....Без забележки!
Виж целия пост
# 820
                               Скоро в т-маркет имаше промоция на керамични съдове - бели кръгли и правоъгълни таби, купички.. някой знае ли марката?
Виж целия пост
# 821
Инка, благодаря ти! Твоят тиган също ни го предложиха, но исках да е по-малък тиган, да мога да мятам палачинките. Laughing И на теб да си го ползваш с кеф! Simple Smile

Относно съдовете - продавачът ми каза, че независимо за какъв съд говорим е много важно да не се подлага на температурни разлики, например нагрят тиган от печката да се охлажда със студена вода, било много вредно за самия материал. Също и да ври вода със сол без да има нещо в нея, говоря за тенджерки примерно.

svet116, далеч не са Цептер най-добрите, много са, прочети темата по-напред, има много коментирано. Simple Smile
Виж целия пост
# 822
Повечето професионални готвачи по кулинарните телевизии готвят в тенджери и тигани от стомана. Затова и аз окончателно се ориентирах към тях.


Благодаря за съветите Windy, и аз се ориентирам към стоманени съдове и по-точно тенджери. Както разбрах от прочетеното до тук обаче, те са подходящи само за приготвяне на храната, но не и за съхранение. Доста марки имат такива от висококачествена стомана. Харесах Beka и Fiskars, а има и други фирми.
Чуденката ми е за тиган с възможно най - безвредно незалепващо покритие - какво ще кажете за чугунен?
 
Silit Durado ми е вариант, но какво друго за палачинки или яйца на очи например?
Виж целия пост
# 823
Малко встрани от темата, но някой да е срещал силиконовa цедка? Има разни пластмасови, но аз си държа на силикона.
Виж целия пост
# 824
след всичко изчетено до тук - мисля да си купя делимано съдове. притеснява ме това, че след година е възможно да се надраска и промени керамичното покритие.  Някой има ли толкова стаж с тази марка? Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия