самостоятелно хранене-кога и как????

  • 597
  • 6
Здравейте, мили МАМИ!
Кога започнахте да учите мъничетата си да се хранят сами и как?
днес опитах ,но резултата беше пюре по килима, стената, главата ,но не и в устата.наясно съм ,че от първият път няма да стане,но се питам дали не греша или избързвам.
 Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Не мисля, че избързваш. Всичко си е и до детенце, разбира се, при нас беше така, че Йоана сама започна да се опитва с лъжицата някъде около вашата възраст. Пробвай да седнете да ядете заедно - тя на столчето, ти до нея, кажи и че сега ще ядете и предполагам тя сама ще се опита да се храни, имитирайки те. А че е трудно - трудно е, слагаш една престилка тип мушамичка на детенце, може и под столчето и да постелеш найлон за всеки случай. Много търпение и спокойствие трябва и ще видиш, че ще има ефект.
Успех!
Виж целия пост
# 2
Точно дискутираме тема в отчетните при декемврийчетата, ще ми е интересно да чуя как сте се справили с този проблем  Wink
Виж целия пост
# 3
Аз започнах да я уча,когато започна сама да посяга към лъжицата/вилицата с ръка.Отначало аз загребвах с лъжицата,подавах я в ръката и,после и хващах ръката,за да и покажа правилната посока.Голямо мазано става обаче (и все още).Към днешна дата (3-4 седмици след първите опити) с вилицата действа почти като възрастен,а с лъжицата-загребва си сама,но още и придържам ръката,когато я насочва към устата.Моят съвет е да не се ядосваш от това,че ще се цапа и да имаш търпение Wink
Виж целия пост
# 4
Ние сме на 16месеца и ако имам нерви я оставам да яде сама.Със самостоятелното хранене започнахме като единствен начин тя да яде иначе не дава нищо да и сложиш в устата.Почнах да и правя  сандвич нарязан на хапки и така една в устата една на земята ,после преминахме на ядене с лъжица отново на хапки за да може да свиква с движението така, че да не обръща лъжицата на обратно и така вече яде пюрета сама с лъжица ,но доста бавно и ако и писне започва да храни кучето и става страшно.
Виж целия пост
# 5
http://consult.speednetbg.net/fs/html/io_18_ai_24_ianaoa.html
Виж целия пост
# 6
благодаря ви МОМИЧЕТА за бързите отговори!
да видим дали ще се справим с домашното Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия