Вярно ли е, че при изключително кърмените бебета се въвеждат храните по-бързо?

  • 415
  • 4
Майчета, вярно ли е, че при изключително кърмените бебета храните се въвеждат малко по-бързо? Вчера това ми каза моят педиатър, с когото решихме да продължим само на кърма до 6-тия месец на Пламен.  Каза ми, че и месото е добре да се въведе малко по-рано заради желязото?
Виж целия пост
# 1
Ами на практика не се спазва някаква поредица във въвежданите храни.Т.е. можеш да започнеш с каквото решиш по твой избор и след това да си въвеждаш друг вид храна - пюре или каша или нов вид плод или зеленчук или нов вид зърнена каша - като оставяш 3-4 дена време,преди да предложиш новата храна.Месо може да се въведе още като втора или трета нова храна - примерно може да почнеш с оризова каша за няколко дена,после да въведеш картофено пюре и 3-4 дена след това да започнеш да прибавяш месо към картофеното пюре - няма проблеми.
Браво на доктора ви Grinning Защо него препоръчаш в темата за лекари,които подкрепят кърменето и късното захранване Grinning
Виж целия пост
# 2
Според мен не е вярно.От това бързане няма нужда.Трябва просто да се следи коя храна е подходяща,т.е . не е опасна да се даде през дадения месец,за да не се получи някаква алергия.Аз лично месо бих дала към 9-10м.,като всъщност го въведох дори в 11 м.Аз  започнах с каши,подължих със зеленчуци,после с плодове и накрая с месо,като храните съм ги давала в такова количество,че са служили колкото да опита новия вкус от дадената храна,а не за наяждане и задължително след кърмене.Т.е.до годинката детето си е основно на кърма.Но така процедирах аз,така мисля,че е правилно.Всеки сам решава за детето си.
Виж целия пост
# 3
Де го този доктор?
Че ние с Жорето най-после ще се прибираме към София и ще ни трябва педиатър, пък този ми звучи добре, във всеки случай точно като сегашния ни във Варна, от когото съм много доволна. Може ли координати?

Иначе и аз след 6 месеца доста смело и бързичко въведох много неща - месото го дадох на 8 месеца, но знам че спокойно може и по-рано. Но всякакви каши без глутен, различни плодове и зеленчуци, включително сурови - ами той на 6 месеца няма никакви проблеми да ги приеме, освен това така или иначе яде съвсем малки количества. Педиатърът ми беше много релаксиран по темата и аз се почувствах насърчена да експериментираме с бебето с различни вкусове (естествено в началото без глутен, а и досега без яйца и млечни продукти)
Виж целия пост
# 4
Доктора съм го споменавала на няколко пъти, наистина е добър - д-р Пламен Масларски, приема във Вита, за съжаление не работи със здравната каса. Мога да пратя кординати на лични за който проявява интерес.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия