лапароскопия или инвитро

  • 3 948
  • 19
Здравейте, момичета. Днес ми правиха цветна снимка, резултатът - запушени тръби Sad. Докторът ми каза за две възможности - лапароскопия и  инвитро. Сега се чудя към какво да се ориентирам newsm78. Лапароснопията не знам дали ще ми помогне, а и все пак е операция. За инвитрото съм по навита, но май бюрокрацията е доста голяма доколкото съм чувала. Ще съм много благодарна, ако и вие ми дадете някаква насока.
Виж целия пост
# 1
 GrinningЗдрасти,Стефи.
 Инвитрото няма да ти избяга,така че по добре първо лапароскопия да бъде при теб.Така ще се разбере със сигурност дали са ти запушени тръбите.Ако са само запушени,а не срастнали-тогава има много начини за лечение и инвирото е вече крайна мярка.
 Нещо не си разбрала съвсем лекаря май. Grinning
Виж целия пост
# 2
Мисля, че е от основно значение възрастта. Ако не ти тиктака биологичният часовник натрапчиво, може лапароскопия. Ако времето лети - инвитро.

Успех Grinning
Виж целия пост
# 3
Ако времето лети - инвитро.

Абе и на ме същото ми казаха, ама все още ми етрудно да претегля плюсовете и минусите на този вариант.  Confused
Все пак при една стимулация рискувам направо да си вляза в менопаузата, не мислите ли?  Embarassed
Виж целия пост
# 4
Ин-витрото е доста по-агресивно от лапароскопията.
Освен това при цветна снимка /както и при хидротубация/ е възможно да се получи спазъм на тръбите и да се отчете запушване, което реално да не съществува.
Твърдо съм за лапароскопия.
Виж целия пост
# 5
Споделям мнението на Лали-първо лапаро и после инвитро. И аз скоро умувах кое първо-лапаро или инсе, в крайна сметка избрах лапарото да е първо.
Виж целия пост
# 6
Ин-витрото е доста по-агресивно от лапароскопията.
Освен това при цветна снимка /както и при хидротубация/ е възможно да се получи спазъм на тръбите и да се отчете запушване, което реално да не съществува.
Твърдо съм за лапароскопия.
Ами не знам, много ме е страх от усложнения, а и нямам никакво време за губене. Във всеки случай мисля първо да направя хидротубация, пък после ако има нещо, ще мисля.  Sad
Виж целия пост
# 7
внимай при кой си правиш лапараскопията
Виж целия пост
# 8
Разбира се, че първо лапаро, без значение на колко си години.
Виж целия пост
# 9
внимай при кой си правиш лапараскопията
А ти при кой би ме посъветвала да отида?
Аз ходих пролетта при Пъневска в Майчин дом, ама не съм много убедена, че тя е точния човек. Тук и в Зачатие чета, че Попов от Шейново бил най-добрия, ама и цените му били доста солени.
Аз все още се колебая де, нали не съм правила нито снимка, нито хидротубация. А и не съм имала нито операции, нито възпаления (до колкото знам  Confused). Пък и мъжът ми казва "не давам да те дупчат".  Embarassed
Виж целия пост
# 10
др.пъневска работи като асистент на проф.налбански а др.попов при др.табакова а инфекцийте който приченяват стерилитет протичат безсимптоно
Виж целия пост
# 11
Все пак при една стимулация рискувам направо да си вляза в менопаузата, не мислите ли?  Embarassed

не, не мислиме Simple Smile
в менопауза може да те вкарат, ако ти подтиснат грубо и агресивно хипофизата, но не и изобщо при стимулация.

кой ти го е казал това нещо?

Виж целия пост
# 12
на мен на цветната снимка ми бяха запушени тръбите, а на лапарото се видя, че не е така...и правих инсеминации, един два курса и тогава инвитрото..така че не губиш..
Виж целия пост
# 13
Здравейте,момичета.Отдавна не съм писала,но днес вече имам за какво да пиша.Миналата седмица бях при д-р Йосиф Димитров-направихме там спермограма(тя е ок),следва другия месец вътрематочна инсеминация.Какво мислите?По думите на д-ра имам проблеми с овулацията.Имам направена цветна снимка на тръбите,но там няма проблеми.Изписами ампули ,които да започна да ги правя от 3-тия ден на цикъла.Незнам какво ще става?Посъветвайте ме.
Виж целия пост
# 14
първо мини през лапарото,защото нещата може да не са такива наистина.писна ми от лекари предлагащи инвитро без да са видяли какви са резултатите от лапароскопията.попов ме изписа вчера и мога да ти кажа само едно-той наистина е най-добрия и лапарото при него излиза около 500лв максимум,не зная защо спрягат тези космически цени,това не е вярно Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия