спермограма - къде?

  • 3 138
  • 31
здравейте, момичета. отчаяна съм от противоречивата информация, която получих по повод на надеждните места за спермограма. искаме да направим т.нар разширена спермограма и моя близка докторка ми препоръча цибалб или майчин дом, и в никакъв случай шейново. от други места пък препоръчват друго. направо не знам какво да правим.  Confused дайте съвет!  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
В никакъв случай Цибалаб или Майчин дом!!!
Отиди в клиника за асистирана репродукция. Списък на клиниките има ТУК
Виж целия пост
# 2
твоята позната докторка в случая е много по-невежа и неинформирана от нас тук, дето сме минали по пътя. хубаво е, че попита, преди да тръгнете на изследването.
подкрепям сто процента мнението на заека.
Виж целия пост
# 3
А защо не в Цибалаб?Моля някой да ми обясни..И нас ни изпратиха там и то близък лекар с голям опит?!
Виж целия пост
# 4
А защо не в Цибалаб?Моля някой да ми обясни..И нас ни изпратиха там и то близък лекар с голям опит?!
Конкретно не мога да ти кажа защо не но ще ти кажа какво съм чела тук и в зачатие. Те биле добри за хормононални изследвания но не и за спермограми. Явно специалистите за спермограми не са им добри. Според мен наистина отидете другаде /с доказани вече специалисти/...но това не го казвам от свои опит а от четено тук. Послушай заека и успех  bouquet
Виж целия пост
# 5
Слушай Малък Зайо Laughing
Виж целия пост
# 6
 Hug момичета, много ви благодаря за бързата реакция!    bouquet  bouquet  bouquet
аз и гинеколог си нямам и прескачам от един на друг и много се нервирам, защото всеки казва различно! на кого да имам доверие така?  Thinking просто съм възмутена!
Виж целия пост
# 7
А защо не в Цибалаб?Моля някой да ми обясни..И нас ни изпратиха там и то близък лекар с голям опит?!

по две причини:

1. защото за да се направи точна спермограма е нужно набито и опитно око на специалист-ембриолог. спермограмите се правят под микроскоп, на ръка, а не от машина. в обикновените лаборатории нямат такива специалисти. особено пък не могат да ти направят там стриктна оценка на морфологията на сперматозоидите, която в повечето случаи се явява скритата причина за безплодие.

2. защото конкретно за Цибалаб имаме отзиви за фалшиви спермограми - от хора, които познаваме лично, които са загубили сума време в търсене на друга причина за стерилитета, и накрая са отишли за повторна спермограма в друга клиника, за да разберат с ужас, че проблемът е всъшност в мъжа!

може ли моля това модератора да го сложи в Библиотеката, че го пишем за стотен път, а е много важно?
Виж целия пост
# 8
Благодаря ви,момичета..нещо ми стана зле,защото аз уж ходя при познат лекар и сега малко се разочаровах..а мъжлето ми сутринта си прави спермограма там,и моите изследвания там ги правихме,та ще видим другата седмица...целувки на всички
Виж целия пост
# 9
Когато аз питах къде в София се правят спермограми, момичетата ми препоръчаха клиниката на Щерев и клиниката на Владимиров.
Понеже вече ходя при Стаменово, следващия път ще правим при него /когато му дойде времето/, та ще го включа и него в списъка с препоръките Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Момиче,тъкмо четох в Библиотеката тази тема,в която ти си питала.Ще отидем при Щерев за разширена спермограма,но моля да ми кажете.Мога ли и други изследвания-микробиология например да си направя там?В Цибалаб само в хормоналните ли са добри?
Виж целия пост
# 11
В цибалаб може да си направиш микробиология-голяма част от гинеколозите там пращат материала за изследвания. Но все пак за това изследване трябва гинеколог да ти вземе секрет.
Виж целия пост
# 12
благодаря,аз вече го направих,но просто реших да ви попитам,защото вие имате повече опит Hug
Успех с бебчовците! Peace
Виж целия пост
# 13
Данидан, миналата година мъжът ми прави спермограма в Цибалаб, а сега в Св. София. Резултатите са почти идентични.
Виж целия пост
# 14
Момиче,тъкмо четох в Библиотеката тази тема,в която ти си питала.Ще отидем при Щерев за разширена спермограма,но моля да ми кажете.Мога ли и други изследвания-микробиология например да си направя там?В Цибалаб само в хормоналните ли са добри?

Знам че при Щерев могат да ти вземат материал за микробиология, но за самото изследване го пращат в Цибалаб.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия