Стафилококова инфекция

  • 2 085
  • 10
Здравейте мили мами ! Имате ли представа от какво се получава и най-важното как се лекува стафилококова инфекция ?????????  Rolling Eyes
Благодаря предварително за отговорите !!!
Виж целия пост
# 1
Има една лаборатория "Анаста" намира се след хотел Плиска до издателството на БАН, може би др. мами ще дадат по-точни координати и телефони. Там дават или капки, ако е за бебето или ваксина из възрастни.
Виж целия пост
# 2
Здравей, има доста информация по проблема.

Значи иди на "търсене" и дай да търси само в заглавията с думата Стафилококова

Ще намериш необходимата и търсена информация.

Успех!

Ако  не успееш да се справиш с търсачката - пиши, ще дадем линкове.
Виж целия пост
# 3
Първо трябва да се направи антибиограма и да се види към кои антибиотици е резистентен стафилокока и на кои реагира, а чак тогава се изписват лекарства. Ние бяхме с Бактробан в носа. Слагахме го 10 дни и след 1 месец ни взеха отново секрет и установиха, че го няма вече.
Виж целия пост
# 4
писах тук
желая ви бързо оправяне!
Виж целия пост
# 5
Първо трябва да се направи антибиограма и да се види към кои антибиотици е резистентен стафилокока и на кои реагира, а чак тогава се изписват лекарства. Ние бяхме с Бактробан в носа. Слагахме го 10 дни и след 1 месец ни взеха отново секрет и установиха, че го няма вече.


Абсолютно точно. При нас беше същото положение, третирах с Бактробан в нослето и Тобрекс, капки за очи. Вчера излезнаха резултатите и стафилокока го нямаше. След един месец сме отново на контрола. Успех!
Виж целия пост
# 6
 Адресът на амбулатория"Анаста"е:ул.Академик Бончев 1А.Има табели,така че ще намерите мястото,защото е малко забутано.Вземат кръв от вената,изследват я,за да определят какво е нивото на имунитета на организма срещу стафилококите.За всеки човек индивидуално назначават ваксинация.Сестрите са много внимателни,а след като станат резултатите докторите обясняват всичко много подробно.
 Аз лично съм много доволна,защото дъщеря ми  всеки месец боледуваше от гнойна ангина,а откакто започнахме с ваксините-нито веднъж.Ние правихме лечение по две схеми,понеже имунитета беше почти никакъв,след което отново правихме изследване,оказа се,че ваксините действат,но имунитета не беше достигнал нормалните граници и проведохме още един курс по определена схема и след това реваксинация .Забравихме за антибиотиците,към повечето от които беше резистентна.
 Ако сте от провинцията е добре до 9ч.да сте там,за да станат изследванията същия ден,защото до това време имат готов серум,иначе трябва да се ходи за резултата следващия дон,когата се прави и консултацията с лекар.Телефон за връзка :979 20 24
Виж целия пост
# 7
Аз пък твърдо препоръчвам да не ходите в Анаста.

Препоръките ми са въз основа на мнението на педиатърката ни, а също и на приятелка-лаборантка. В Анаста изследват и препоръчват някакво лечение въз основа на методи, които в цял свят вече не се практикуват.

Ако пуснете търсачката, ще откриете и други негативни мнения за Анаста.

Най-добре да се направи изследването в държавна институция - в Центъра по Паразитни и Заразни болести, в ХЕИ, и т.н.
Виж целия пост
# 8
на мен ми изписаха Somamed антибиотик,но аз след доста ровене в нета и самопредписах tobra dex капки за очи,след като направихме повторни изследвания бактериите ги нямаше  #2gunfire,слагах ги в нослето 3 пъти на ден по 2 за 7 дни. HugНадявам се че съм била полезна. newsm78
Виж целия пост
# 9
 Ето какво съдържа листовката за пациента на Анаста:
 СЪСТАВ
Лекарствено вещество-стафилококов токсид-8СЕ/мл./СЕ е свързваща единица-1СЕ е минималното количество токсоид,който свързва една антитоксична единица от анти-алфа-хемолизинов стандартен серум/
 Помощни вещества:тиомерсал-0,1мг/мл и разтвор на натриев хлорид.
 Анаста е противобактериална ваксина,получена от токсин на Staphylococcus aureus чрез детоксикация с формалдехид и топлина.Като консервант е използван тиомерсал.
 Анаста се използва за лечение на заболявания със стафилококова етилогия-пневмония,сепсис,фурункулози,остеомиелити,мастити,екземи,артрити и др.
 Противопоказания
 Остри инфекциозни заболявания,включително и в период на възстановяване и температурни състояния/с изкл.на заболявания със стафилококова етиология/
 Активни форми на туберколоза
 Сърдечни заболявания
 Хипертонична болест
 Тежка артериосклероза
 Базедова болест
 Анемии,левкемии,хемофилии и др.
 Тежки чернодробни заболявания
Алергични състояния/с изкл.на тези със стафил.етиология/
 Свръхчувствителност към някоя от съставките
     Това ми се струва най-важното,дано да е от полза на някого.
 

Виж целия пост
# 10
Благодаря на всички за компетентните отговори !!!
 Hug
Докторите казват, че организма сам щял да се пребори с инфекцията и да сме били изчакали - има малки пъпчици по главичката, за които казват че са свързани с стафилокока, а и в нослето му има секрет, който е зелен, но пък не е чак толкова втечнен. Сега незнам какво за правя  Tired все пак ще изчакам още няколко дни, за да видя как се развиват нещата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия