сушилня

  • 38 022
  • 76
# 60
Аз да попитам относно сушилните - мога ли я да я сложа на остъклена тераса, тъй като това е единственото свободно място в апартамента newsm78 или ще има проблем зимата при по-ниски температури, въпреки че на терасата температурата никога не пада повече от 5-6 градуса.  ooooh!

Ами в упътването н моята си пише минимум 5 градуса. Аз затова съм я сложила в спалнята засега.
Виж целия пост
# 61
здравейте, да се присъединя към вас с впечатления.  Peace взехме си сушилна, aeg, втора ръка. кондензационен тип. всичко хубаво, но надписите и на немски и никакво упътване за експлоатация няма. след два дни умуване се престраших да я пусна. сложих в нея работни дрехи. въртя ги точно 130 мин и излязоха сухи и като изгладени. много ми хареса идеята. но четох в нета, че примерно дрехи с гумирани щампи не се слагали вътре. ще ми кажете ли как се справяте с различните тъкани. днес мисля пак да я пускам, но първо ще очаквам  мнение. имам нужда от помощ да се понауча как да работя с нея.

моята сушилня също е AEG втора ръка. Има много програми, но аз ползвам само една. Не знам на твоята как са наредени, но аз пускам на първата програма (при мен е EXTRA). Пускам с щампи на децата и досега нищо не съм развалила, но моите дрехи винаги са обърнати наопаки. Суша в нея абсолютно всичко и единствените поражения са смалени чорапи  Laughing.
Ако с нещо мога да помогна  Peace
Виж целия пост
# 62
Ако температурата на помещението не пада под 2-3 градуса то не би трябвало да има проблем.Темата е полезна и за да бъде по пълна ще е добре да се споменат марката и модела на сушилнята дали е комбинирана пералня със сушилня или само сушилня.   Ние сме със Зануси ZTE270. Втора година я ползваме и нямаме абсолютно никакви забележки. За кратко имахме и една взета "втора употреба" която правеше доста конденз по стените.
Виж целия пост
# 63
Delusion,и аз те моля да споделиш марката на твоята сушилня.Вчера ходих,гледах и съвсем се обърках.Казаха ми,че сензор за влажност имат само моделите над 1500лв.т.е. ако дрехите са сухи да не продължава да върти,а автоматично да спира,защото иначе машинката си кюта докато свърши програмата.
Виж целия пост
# 64
Ами моята е 1000 лв- АЕГ пък също има такъв сензор- пускам я на избраната програма, и ако са по- малко дрехите, или не са много мокри( висока центрофуга)  тя си преценява колко да върти.  избирам програма за примерно 150 мин.  а тя суши около 100( примерно). Но, това става доколкото знам със сушилните , които имат автоматични програматори. Може и да бъркам, че аз я имам от една седмица.
Виж целия пост
# 65
Ако температурата на помещението не пада под 2-3 градуса то не би трябвало да има проблем.Темата е полезна и за да бъде по пълна ще е добре да се споменат марката и модела на сушилнята дали е комбинирана пералня със сушилня или само сушилня.   Ние сме със Зануси ZTE270. Втора година я ползваме и нямаме абсолютно никакви забележки. За кратко имахме и една взета "втора употреба" която правеше доста конденз по стените.

Аз се повтарям, ама същото зануси вие на умряло /на 2 години е/. Сега търся фактурата и гар.карта, да видя колко беше гаранцията. Много ме е яд  Sick Нана и Борко, и моето зануси има такъв сензор, а струваше към 500-600лв. Суши различно време, от време на време тества прането дали е сухо.
Виж целия пост
# 66
Ая , не знам защо при твоята сушилня се е получило така. Имам наблюдения над три бройки от този модел и до сега няма оплаквания. Когато я купувахме с доста недоверие се отнесох към тази марка. Пералнята която ползваме е за 7кг. а сушилнята за 6 кг. и реално тя суши почти винаги 7кг. и то без никакви проблеми. Гаранцията е 2г. Дано твоята е още гаранционна.
Виж целия пост
# 67
Да не търся тогава гаран.карта, моята направи 2 години на Коледа  Sick От 1-2 месеца вие ужасно, мисля, че са лагери. Лятото не съм я ползвала. До преди това бях много доволна.
Виж целия пост
# 68
Видях гаранцията от тук   http://www.technomarket.bg/products/09041464/zanussi-zte-270 .Кога се чува това виене? През целия цикъл на сушене или само при въртене на барабана?
Виж целия пост
# 69
Да не търся тогава гаран.карта, моята направи 2 години на Коледа  Sick От 1-2 месеца вие ужасно, мисля, че са лагери. Лятото не съм я ползвала. До преди това бях много доволна.
Виенето е от износено уплътнение на което се допира барабана при въртенето....Нашата беше по същия начин., но мъжа ми я разглоби, обърна на обратно това уплътнение и нещата се оправиха...с виенето. Щом твоята е новичка извикайте майстор да ви я види...нашата е поне 12-15 годишна/купихме си я 2ра ръка/ и няколко майстора казаха че нямало какво да се направи ...но явно може Wink
Виж целия пост
# 70
Ако може някой по-запознат да обясни каква е разликата между кондензно сушене и вентилаторно сушене при сушилините и кое е по-добрия вариант.  Praynig
Виж целия пост
# 71
Ако може някой по-запознат да обясни каква е разликата между кондензно сушене и вентилаторно сушене при сушилините и кое е по-добрия вариант.  Praynig

При кондезното сушилнята работи на принципа на кондезна и събраната вода след това се изпарява, а при вентилираното на принципа на вентилатор и е нужен отдушник, за да излиза парата. Ако нямаш отдушник, който можеш да ползваш конденза е единствения вариант.
Виж целия пост
# 72
Момичета, имам проблем със сушилнята.

Имам комбинирана AEG пералня+сушилня. Миналата зима пусках една пералня пране на два пъти сушене за по 1,40-50 ч. и нямах проблем, излизаха дрехите сухи.

Сега /тази зима/ пак пускам така, но дрехите са влажни, опитах с повече време, дори 2,30-40 ч., но пак излизат леко влажни и самата пералня вътре си е влажна. Иначе за изсушаване - да, явно си суши, но не като преди.

Какъв е проблемът според вас? Да викам ли майстор?
Виж целия пост
# 73
Момичета,тъкмо ми пристигна сушилнята от черния петък.Дайте напътствия какво се прави първия път за да е освежа.Не е пералня да  се сплакне.И пише без уловител на мъхчета да не я пускам.Така ли е?
Виж целия пост
# 74
Какъв е този уловител на мъхчета?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия