Усещате ли овулацията си?

  • 80 306
  • 534
# 90
Здравейте момичета! И аз си мислех, че болката и тежестта в яйчниците и корема е момента на овулация. И така изгубих близо две години в опити  bambam Забременях съвсем случайно през месец октомври 2009 год., но радостта ни бе кратка, защото през месец януари 2010 год. в 16г.с. направих спонтанен аборт. От този месец подновихме опитите и реших да си взема и тестове за овуляция. Изненадата ми бе огромна, когато получих тези усещания за овулация, а предишните дни и същият ден теста остана отрицателен. Едва след два дни отчетох положителен резултата. Така, че явно при мен тези болки в яйчниците не са в момента на овулация, а преди овулацията. Моят съвет към вас е да не определяте овулацията си единствено по този признак, а да съчетаете и с други методи, защото болките в яйчниците и придърпванията може да са преди овулацията по време на овулацията и след овулацията. Май стана доста дълго. Желая на всички бебеправещи успех и скоро да се увенчаят опитите ви с  newsm32
Ето това ми е най интересно,дали болката и придърпването в яйчника са преди овулацията,точно когато се пука фоликулът,или след това?Маи наистина най сигурното е след 10тия ден да се започне яко секс до към 17-18 ден...На мен например овулацията ми се измести преди ми бе6е на 17-18 ден,сега обаче след като започнахме опити за забременяване е около 12тия...иди ги разбери тия хормони.

Това може да се разбере само с тестове явно. И аз си усещам овулацията, обикновенно на 15-тия ден, но не мога да знам със сигурност дали болките са предшественик или съвпадат с ову...  newsm78 Не че има значение, ние с ММ почти всеки ден си вършим работата, понякога се чудя дали е добра идея да се работи всеки ден по въпроса.  newsm78
Виж целия пост
# 91
 
 Не че има значение, ние с ММ почти всеки ден си вършим работата, понякога се чудя дали е добра идея да се работи всеки ден по въпроса.  newsm78
Доколкото знам най-добре е през ден.
Виж целия пост
# 92
   Ако щете вярвайте,но последната три дни не спряха да ме болят яйчници,веднаха си записах час за док. Все са ме приболявали по време на Ову ,но този път помислих,че съм с някакъм проблем,даже и обезболяващи пих. Резултатът е ,че съм била в овулация , с по-големи фоликули, на 13 ият ден беше преминала и док каза,че в левият яйчник се пукнало фоликулчета. Така като се замисля на третия ден,през нощта се събудих от пробождане в ляво. По принцип имам симптоми по време на ОВУ ,леки болки ниско долу и повишено колическво цервикална слуз. Едно е странно за мен,как може да ме боли така-добре че е инциден надявам се- по време ,когато се зачеват деца, еми изобщо не беше до секс!
Виж целия пост
# 93
giuli, и мен доста ме боли. Честно си признавам, че не ми е до секс тогава, но стискам зъби.  Laughing
Виж целия пост
# 94
И аз имам болки по време на овулация. Знам си точно кой яйчник овулира - левия или десния. И да, понякога е доста силна болката. Сигурно от голямото количество течност, което се отделя при пукане на фолукула.
Виж целия пост
# 95
Откакто родих преди 7 месеца, усещам овулацията си постоянно (точно като предменструални болки), но почти винаги е придружена от кафяво течение. Вчера бях на Аг и ми каза, че съм в овулация, но до вечерта кафявото течение бе изместено от бледо червено. Притеснена съм, звъннах и и тя ми каза, че  е нормално!? Има ли някоя от вас момичета, на която и се е случвало същото?
Виж целия пост
# 96
При мен има зацапване, но то е едва забележима червена или розова точица и то само на тоалетната хартия  Rolling Eyes Това е на следващия ден след болките. Днес установих, че болките в овулиращия ми яйчник съвпадат с положителния тест за ову. Това трае горе-долу 15-20 часа и после се случва това бледо зацапване.
Виж целия пост
# 97
И на мен понякога по време на овулация ми тече кафяво, още не съм се консултирала с лекар за това.
Виж целия пост
# 98
хмм за пръв път ми се случва, днес напълних една малка превръзка с кръв-каква е тази овулация...
Виж целия пост
# 99
хмм за пръв път ми се случва, днес напълних една малка превръзка с кръв-каква е тази овулация...
Чак толкова много май не е много нормално...
Виж целия пост
# 100
това ми прилича на мц. Но нормално ли е хем да има овулация хем менструация?
Виж целия пост
# 101
Най вероятно е някакъв ановулаторен цикъл - хормонален дисбаланс временен. Случвало ми се е няколко пъти. Следващите цикли са нормални.
Виж целия пост
# 102
Около 13-ти - 15-ти ден усещам едно придърпване. Но не всеки цикъл или не му обръщам внимание всеки път.  Най-точно определям овулацията си по церквилната слуз и по силното желание за секс   Whistling
Виж целия пост
# 103
Напълно се обърках #Crazy Правим опити от скоро, досега не съм си поставяла за цел да следя овулацията си. Цикълът ми е 27-28 дни и като чета симптомите за овулация все едно ги имам , а сега е едва 9-ти ден след 1-вия ден М. Възможно ли е да съм в овулация newsm78. Вчера имах слабо течение във вид на мляко,а днес почти го няма, усещам и боцкане в яйчниците......... Рядко можем да правим секс с мъжа ми , защото е постоянно на работа и се  връща като пребит. И аз незнам кога ще се получи Sad, но се надявам да е скоро.   newsm17
Виж целия пост
# 104
Здравей roxxy_28  въобще не е сложно, важното е да следиш каво ти казва тялото ти, с времето ще знаеш точно кога си в ову. По принцип дните, в които може да стане зачеването (т.н. фертилни дни) са 4-5, от които трябва да "нацелите" точния (не е лесна работа  Laughing). Може да си правиш тестове за овулация, за да можете да планирате сексуалните си контакти (колкото и тъпо да звучи). Аз лично разпознавах фертилните си дни по цервикалната слуз, а именно когато си в ову. тя е прозрачна и разтеглива, а през останалото време е бяла-кремообразна. Важно е да нацелите момента, при нас стана с фоликуметрия, лекарят ми каза точния ден на отделяне на доминантния фоликул от яйчника и чудото стана  Simple Smile .  Надявам се да съм ти била полезна и скоро да се похвалиш с малко и пухкаво бебче   ylinfant    bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия