Нормално раждане в Монреал

  • 618
  • 7
Интересувам се има ли мами раждали в Монреал нормално,как се държат лекарите там,слагат ли обезболяващи ако поискащ и т.н.Благодаря предварително за отговорите.
Виж целия пост
# 1
При мен раждането мина долу горе нормално, но може би съм изключение и за това няма да пиша за него  Confused
Иначе по принцип на мои приятелки, познати - като отидеш бият ти епидуралната упойка в зависимост от контракциите, наблюдават те постоянно, всичко си е нормално и разждаш за няколко часа  Wink
Ех, аз както го описах - все едно песен пееш Mr. Green

Споко, няма място за притеснения smile3503...ама аз като гледам - ти скоро си родила и пак ли ще раждаш Embarassed....извинянвай за въпроса, ама нали съм клю клю  smile3525
Виж целия пост
# 2
С две думи: раждаш и пееш. Предстои ми пак и най-малко не се притеснявам. Сестрата (или акушерката да я нарека) ми беше като сестра, през 10 минути идваше, всичко се мереше, наблюдаваше. В началото се правех на смела и не исках упойка, но при първата контракция извиках на пожар да ми сложат. Дори си поспах, мъжът ми е документирал.
Между другото, тук се ражда ''нормално'' както ти самата казваш, само при усложнения се прибягва до цезарово.
Всичките ми приятелки и познати, раждали тук са на същото мнение, не знам някой да е бил травматизиран от раждането. Добре се грижат и за теб, и за бебето. След това ми предложиха сестра да идва първата седмица в къщи за да наблюдава малкото и да следи дали всичко е наред. Тя беше фантастична жена, много полезни неща ми каза.
Това е от мен като впечатления. А, и няма клизми, няма издевателства. Дори ми донесоха една сладоледова пръчка да ближа.
Виж целия пост
# 3
Здравейте,
на мен ми предстои, но не съм в Монтреал. Тука ходих на посещение в болницата и много ми хареса - даже го бях описала в една тема, ако те интересува. А да питам и аз мамите - по корема лекарите настискат ли, както често правят в БГ болниците. Поздрави!!!
Виж целия пост
# 4
Мен не са ме натискали по корема. В действителност никой не ме докосна по време на самото раждане, само стояха и гледаха. Преди това обаче акушерката на 2 пъти ми пипа корема, за да "усети" контракциите.
Виж целия пост
# 5
Ето два много полезни сайта:
http://www.thecmr.com/
http://chp-pcs.gc.ca/CHP/index_e.jsp/pageid/4005/odp/Top/Health/ … egnancy_and_Birth
Виж целия пост
# 6
.... по корема лекарите настискат ли, както често правят в БГ болниците.

Какво имаш в пред вид да натискат корема?
Да вадят по-бързо бебето ли? - Не, не го правят.Мен ме натискаха, но бебето беше изгубило сърдечната си дейност и за това, но иначе тук няма такава практика Naughty
Виж целия пост
# 7
И аз да се включа по темичката....От всички разкази на мои приятелки раждали в БГ се бях настроила да е много страшно.
Както казва Тути Фрути- раждаш и пееш.
Ако искаш ти слагат епидурална, аз си поисках в резултат на което мислех, че ще заспя и може би щях, ако мъжа ми постоянно не излизаше и влизаше, за да види дали нямам нужда от нещо и да ми даде да пийна сок или вода. Обграждат те с много внимание, обясняват ти винаги какво правят и какво ще почустваш.
Цялото ми раждане премина само с акушерката, която ме предразположи така че все едно съм с майка ми и след това се разделихме с целувки. Доктора дойде в последните 10 минути да завърши раждането и шиенето. В никоя болница не съм се чувствала толкова спокойна и сигурна.
Ще родя още веднъж с удоволствие....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия