Защо дъщеричката ми се удря с ръце по главата

  • 4 713
  • 9
Здравейте,
Имам дъщеря на 1г и 2м. От няколко дни забелязвам че от време на време се удря по главата с ръце. Според вас това трябва ли да ме притиснява? сблъсквали ли сте се с такъв проблем?
Виж целия пост
# 1
И моята го прави от време на време. Просто не й обръщай внимание, че ще стане по-лошо Naughty
Виж целия пост
# 2
И аз взех да си мисля същото ThinkingОт около месец,Алекс доста често го прави,незнам защо,но явно е някакъв период за тази възраст/почти са набори Wink/
Дано скоро премине.
Виж целия пост
# 3
Ние също имахме такъв период и то скоро.Първо ми стана много смешно,и той като ме видя ,че се смея продължи EmbarassedСкарах му се но ефект-нъцки..Като спрях да обръщам внимание и той спря...Просто се прави,че не забелязваш Whistling
Виж целия пост
# 4
Моята не само се удря но и се скубе. Опитвам да не обращам внимание.
Виж целия пост
# 5
Мойта е малко по-голяма, но и тя го прави. Забелязах, че обикновено това става след като и се откаже нещо - тоест в знак на протест или при бурна радост - знак на кеф, може би? Аз просто казвам "Не" и толкова, както бих казала не за пипане в контакта например. Тя почна да се удря от около месец и половина, все още продължава, но се надявам да спре скоро. За мен това е същото като да посяга на други деца или на нас.
Виж целия пост
# 6
Ако щете вярвйте, но вчера щах да пускам същата тема. Деси също се удря по главата, но незнам защо го прави. Аз се ядосвам, а тя се смее щастливо. Не драматизирам нещата, но не ми харесва детето ми да се самонаранява. Засега казвам "Не" и тя спира, но докога ще е така newsm78
Виж целия пост
# 7
Моята не само се удря но и се скубе. Опитвам да не обращам внимание.


И моята прави това. Даже от инат понякога се тръшка на земята и си удря главата в земята (от безсилие да се наложи)
Виж целия пост
# 8
Хммм, да, това е явно при всички деца на тяхната възраст. Моя хубостник също го прави, с майките в парка си мислехме, че е заради зъбите това удряне и скубене, тръшкане по земята и удряне на главата в земята. Няма сташно, ще мине.
Виж целия пост
# 9
Не можах да прочета другите отговори, защото влизам за малко в нета, но с риск да се повторя с някой от предишните... Горе-долу на същата възраст моята дъщеричка започна  по същия начин да се удря по главичката, да се щипе по бузките, да си скубе косичката. Когато я видях за първи път да го прави така се разтроих че плаках много и колкото и да и обяснявах това продължи. Заведох я на лекар, а лекарката ми обясни, че много често това е реакция от никнене на зъбки. Лекарката се оказа права защото след няколко дни започнаха да никнат кътници вече и с други симптоми, като температура и раздразнение. Дано и при вас да се окаже това. Съвета ми е когато го прави да я гушкаш, да я галиш и целуваш, но да не и обръщаш много внимание, за да не го повтаря.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия