Към майките ползващи помпа АВЕНТ!!

  • 1 791
  • 17
Искам да попитам майчетата , които ползват помпи на Авент .

За колко минути стериализирате в микровълнова мечка ?
 
Аз стериализирам по 5-6 мин.И вчера след стериализация на едното ми шише дъното почти се е разтопило и на помпата накрайника където се навива шишето - /тази правата час/ има едно издуто балонче.Незнам дали точно го обясних и дали ме разбрах те.

Според вас мога ли да направя  рекламация - тя /помпата/ е все още в гаранция?
Виж целия пост
# 1
Аз стерилизирам ок. 7 минути, но зависи от мощността на печката- на упътването имаше таблица. Нашата печка е от по-слабите - 700  kW или каквато там беше мерната единица, и пишеше, че трябва да се стерилизира 7 минути.
Мисля, че трябва да ги рекламираш - не би трябвало да се разтопяват, нали са направени така, че да могат да се стерилизират?! Явно нещо не е наред. Никога не ми се е случвало.
Виж целия пост
# 2
Не мога да кажа за микровълнова, но изварявах много често (по 10 мин.) и не съм имала никакъв проблем.
Виж целия пост
# 3
Ами за стерилизацията не мога да ти дам съвет, защото моят стерилизатор е електрическия на Avent. Само слагам водата, пускам го и за 8-10 минути всичко е стерилизирано.

За рекламацията, можеш да се пробваш, ама честно да ти кажа, не вярвам да ти сменят тази част, защото излиза, че причината за разтапянето е в теб  Confused
Пробвай се, дано стане пък  Praynig
Виж целия пост
# 4
Аз стерилизирах 5 мин на 700 W.Не съм имала проблем, при все стерилизирах по няколко пъти на ден понякога.
Ти следваш ли точно инструкциите за стерилизиране?
Не ми се вярва да ти я подменят,защото не е логично само твоята да е от некачествен материал и най-вероятно ще решат, че причината е неправилна употреба, а в такива случаи,както знаеш,гаранцията не важи.Но не пречи да опиташ! Wink
Виж целия пост
# 5
Искам да попитам майчетата , които ползват помпи на Авент .

За колко минути стериализирате в микровълнова мечка ?
 
Аз стериализирам по 5-6 мин.И вчера след стериализация на едното ми шише дъното почти се е разтопило и на помпата накрайника където се навива шишето - /тази правата час/ има едно издуто балонче.Незнам дали точно го обясних и дали ме разбрах те.

Според вас мога ли да направя  рекламация - тя /помпата/ е все още в гаранция?
Ако стерилизираш с стерилизатор за микровълнова  и слагаш вода според инструкциите , такова нещо не би трябвало да се получи, не мисля , че ще ти го приемат за фабричен дефект, по-скоро ще го сметнат за неправилна стерилизация .... newsm78
Виж целия пост
# 6
Аз стерилизирам по 10-15мин.на супер силна микровълнова и нямам проблем.Да не би да си забравила да сипеш вода и затова така да е станало  newsm78
Виж целия пост
# 7
Смятам, че няма да ти признаят рекламацията, защото повредата е поради неправилна употреба. Всъщност пише ли в упътването как и за колко се стрелизира и дали всъщност се стерилизира в микровълнова?

А дори и да пише, няма как да докажеш колко време си я държала в печката, та затова ми се струва, че няма да уважат гаранцията.

Защо не ползваш таблетките или течността за студена стерилизация на Чико? Аз ползвах таблетките и бях много доволна.
Виж целия пост
# 8
Да не би да си сложила по-малко вода?  newsm78

При мен не се е получавало такова нещо. Помпата я стерилизирах за същото време, като шишетата.
Виж целия пост
# 9
От три месеца вече стериализирам всеки ден по 4-5 пъти дневно.
Най-интересното е ,че на едното шише нищо му няма .
Виж целия пост
# 10
Помпата и шишетата на Авент стерилизирам 7 минути при мощност 800W.
Виж целия пост
# 11
Aз стерилизирах в стерилизатор за микровълнова на Chicco в продължение на 12 мин. при мощност 800W и не съм имала проблеми цели 6 месеца.
Нали става въпрос за стерилизация в стерилизатор за микровълнова, а не директно в микровълновата?
Аз съм правила рекламация за гумичките на помпата и бяха много мили и отзивчиви. Но в твоя случай не знам наистина как ще докажеш правилна експлотация. Все пак пробвай, бяха мили когато аз говорих с тях.
Виж целия пост
# 12
Цитат
От три месеца вече стериализирам всеки ден по 4-5 пъти дневно.
Най-интересното е ,че на едното шише нищо му няма .
Хм!Странно!Амо може все пак да е фабричен дефект-отиди най-добре в магазина и попитай...
Виж целия пост
# 13
Много странно, аз помпата вече не стерилизирам, защото не я ползвам, но някои от шишетата, които ползваме сега са от самото раждане, т.е. над 7 месеца. Нищо им няма, непрекъснато е стерилизират. Стриктно ползваме инструкциите, стерилизатора ни също е Авент, за нашата микровълнова е 4 минути. Водата е 200 мл (но това май-не е свързано с мощността на микровълновата, а във всеки случай се слага това количество, доколкото си спомням инструкциите).
Нищо не пречи да опиташ да рекламираш, но може би ще го отдадат на неправилна употреба на стерилизатора.
Виж целия пост
# 14
До момента винаги съм стерилизирала помпата в микровълновата, нямам стерилизатор, за това импровизирам. Използвам за целта йена, сипвам на дъното 2 пръста вода, нареждам частите, захлупвам и пускам микровълновата на 800W 8-9 минути. Никакъв проблем не е имало вече почти 9 месеца. Понякога , вместо йената, съм използвала пластмасова купа, захлупена с пластмасова чиния. Изобщо, вариантите са разнообразни. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия