Как общувате с тинейджърите

  • 2 790
  • 35
Имам 15 годишен син,с който много трудно успявам да разговарям.След училище /сега е 9-ти клас/основно е в чата и вечно е зает, а мен ме вълнуват много неща.На въпросите ми отговаря лаконично,затворил се е в себе си и не споделя.Притеснявам се за него ,искам да бъде откровен с мен,да бъдем приятели,но не се получава.Как да преотдолея тази дистанция,преди не беше такова дете.
Виж целия пост
# 1
Дай повече подробности - имаш и бебе, нали така?
Виж целия пост
# 2
Трудно, мнооооооого трудно все по-трудно общувам със сина си, който е на 12.... в главата му има основно междузвездни войни и висене пред блока със себеподобни smile3511 Колкото се обичаме, два лъти повече се караме, на практика за всичко newsm78 вече спрях да се питам кой крив, кой прав... казват, че им минава след определено време:)))))
Виж целия пост
# 3
Имайте още малко сили и търпение, и аз си мислех че няма да дочакам щерка ми да влезе в час. Но дали това че поотрасна /другия месец навършва 17/, дали това че и се роди малката сестричка, и ние двете трябва да се грижим за нея, но тя наистина порастна. вече е една отговорна млада дама. МОга да се похваля, че имам най-добрата тийнейджърка на света  Hug
Виж целия пост
# 4
Значи да уточня-син на 15 г.,на 9 г.,и на 1,5г.
Виж целия пост
# 5
МОга да се похваля, че имам най-добрата тийнейджърка на света  Hug


Блазе ти! Дано и аз доживея да го кажа. smile3506
Виж целия пост
# 6
И у нас положението не е по различно. Но има и проблясъци, все още умеем да говорим и да се смеем двамата но най-вече когато сме сами. Ако баща му или сестра му са около нас нещата не се получават, с баща си той никога не е говорил извън протокола а пък от сестра му не можеш да вземеш думата.
Днес преди обяд например ходихме двамата малко по работа из града и пихме кафе...и разбрах повече отколкото за цяла седмица комуникация вкъщи.
Виж целия пост
# 7
Значи нашите батковци са на 18 и 17 години да чукна на дърво с тях проблеми не съм имала . Може би от значение е ,че аз през повечето време работя в къщи и винаги съм била на разположение . Също така аз съм доста строга майка имат разпределени домашни задължения в който вече е включен и малкият  Simple Smile Като бяха по-малки поставях час в който да се приберат , ако закъснеят и преди това не са ми се обадили да предупредят отнемам от следващото излизане съответните минути  Embarassed В седми клас ги хванах ,че правят опит да пушат много пъти преди това сме говорили за вредата от цигарите , но ......... те сами трябваше да си изберат наказание да напишат 500 пъти няма да пуша преди да стана на 18 години или да отидат да купят буркан люти чушки по избор и да ги изядат отначало избраха чушките след първата решиха ,че е по добре да пишат все още не пушат макар ,че имат разрешението ми вече предпочитам да пушат пред мен отколкото да се крият . Но пък винаги са знаели , че могат да разчитат на мен  споделят и искат съвети . С големият ми син обичаме да гледаме заедно филми и да ги обсъждаме , а с по-малкият експериментираме / така ли се пише  Embarassed/ в кухнята , с най-малкият четем и редим пъзели гледам с всеки от тях да имам малко време насаме и те са свикнали и си го търсят Simple Smile пък мама работи после до 2-3 през ноща , но си заслужава времето минава толкова бързо утре дето се казва всеки от тях ще поеме своя път Simple Smile
Всъщност случих на деца  Simple Smile и двамата са много отговорни и страшно много ми помагат Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Големият след броени дни ще чукне 13 год. - слава богу още не го е  задрусал яко пубертета и все още се върти около нас с бебока повече, не захожда и засега ме слуша, е почна да става малко раздразнителен и чувствителен на тема "Ти ми заповядваш" "Само ме командваш" и тем подобни, но засега се трае. По натам ще видим - дано имаме късмет и не подивее  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
Момичета, минаха ли родителските срещи при вас? Нашата беше снощи. По принцип в началото на годината са организационни, ама това не пречи при нас пак да се говори конкретно за някои ученижци и естествено както винаги и за Георги. Тук във форума често обсъждаме госпожите на дребосъците и колко е важно децата да ги харесват те да са добри и т.н. Така ли е и в училище? От миналата година класна на сина ми е учителка, психолог и философ, приятна жена. Сина ми и съучениците му много си я харесват. И как да не я харесват като тя е за мен срвъх оптимист и пак свръх толерантна и положителна! Ще кажете - браво...е да ама...миналата година моя красавец имаше около 150 извинени отсъствия. Аз естествено разбрах последна, той не е фалшифицирал извинителните бележки, личната ни лекарка си му ги е давала съвсем легално. Аз съм възмутена...а класната му с усмивка ми казва 'и как да не му дава бележки, той е чаровник и е много убедителен!" #Crazy 90% от дивотиите му/и не само неговите де/ според нея са напълно нормални, ходи да се разправя с други учители, защитава ги на 100%. В цялата гимназия се чудят как да задържат учениците в клас. В 8ми клас са още неориентирани и не бягат много. В 9ти се поосъзнават и почват да зачезват. В горните класове положението с присъствието в часовете е трагично и това е основен проблем за ръководството. Как е във вашите училища? Тази година са измислили нещо ново, над 50 извинени отсъствия, извиняването на новите става само лично от родител. Това внесе успокоение в душата ми, дано да има резултат. Класната регулярно праща смс-и с оценките на родителите, само че миналата година Георги ми ги е трил. Бе...Изписах сума ти неща а исках да кажа, че ми се ще да има по-голям контрол и да бъде по-строго в това училище, това е! Crossing Arms
Виж целия пост
# 10
Флаш, миналата седмица на Марта класната ми звъня да ме пита знам ли че не е ходила на училище повече от седмица EmbarassedАз знаех за 3 дни, но тя сама ходила на контролен при личната и тя и дала за още няколко дни. Буха като магаре, но тя и цигари пуши. както и да е де, та класната ми каза че новото при тях е че на мед. бележки вече трябвало да има подпис и от родител за да са валидни, което е гениално. Как не са се сетили по-рано!

Много имам да се оплаквам, но ако почна няма да спра Cry
Виж целия пост
# 11
При нас се обаждат на телефона на родителя , ако не са на училище .  Мед. бележки също трябва да се потвърдят от родител било с бележка и подпис , лично  или по телефона . Нашата госпожа е доста строга , но пък много си пада по екскурзиите  Twisted Evil То не бяха Германия , Франция , Гърция , Турция ...........хич не пита ние имаме ли възможност тя нали ходи без пари  Twisted Evil
Виж целия пост
# 12
Флаш, миналата седмица на Марта класната ми звъня да ме пита знам ли че не е ходила на училище повече от седмица EmbarassedАз знаех за 3 дни, но тя сама ходила на контролен при личната и тя и дала за още няколко дни. Буха като магаре, но тя и цигари пуши. както и да е де, та класната ми каза че новото при тях е че на мед. бележки вече трябвало да има подпис и от родител за да са валидни, което е гениално. Как не са се сетили по-рано!

Много имам да се оплаквам, но ако почна няма да спра Cry

Само с подпис от родител няма да стане щото който е решил да лъже и крие, ще си подпише родитела от раз.
А че бележките им са истински, спор няма, фалшивите умряха когато въведоха освен самата бележка да се представя и амбулаторния лист ... ама от трън та на глог. То няма ли си нещо в главата май помага само глад, стригане и бой! Crossing Arms Георги обаче само на глад не издържа:-))))))) Тъкмо реша, че е повлязъл в час и той вземе та ме върне в действителността!
И малката и тя не изостава много от брат си.
Ако ще ти олекне като се оплачеш, направи го. Ей момичетата пушат повече от момчетата, ще знаеш. Thinking
Виж целия пост
# 13
само глад, стригане и бой!

За първите две опции не се бях сещала newsm78 добре че ми припомни/днес ми е черна пред очите, разревала ме е от 7 сутринта #Cussing out/

колко съм наивна, не включих изобщо че може да ме подпише на бе;ежката без да й мигне окото!
Виж целия пост
# 14
При нас се обаждат на телефона на родителя , ако не са на училище .  Мед. бележки също трябва да се потвърдят от родител било с бележка и подпис , лично  или по телефона . Нашата госпожа е доста строга , но пък много си пада по екскурзиите  Twisted Evil То не бяха Германия , Франция , Гърция , Турция ...........хич не пита ние имаме ли възможност тя нали ходи без пари  Twisted Evil

при нас тези екскурзии приключиха след трагедията на Лим. Заради родители дето не знаят на кой свят са/не ща да ги коментирам че се ядосвам на истинската човешка глупост/ им отпадна една екскурзия с много хубави дестинации. Сега ходят само из България.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия