защо се получава така?

  • 5 786
  • 40
Преди да пиша изчетох подчти всичко свързано със осиновяването.Вкл.законите.

както повечето знаете редовно ходим при бебетата в Перник ,говорим си с директорката,отделно и тук следим положението-мненията ви,релността в държавата свързана с осиновяванията.

Не сме много навътре в проблемите,но положението е ясно-промяна в закона.Няма да ви казвам колко въпроси си задаваме,колко ни боли за тези бебета,защото след време шансът им ще бъде равен на 0 Sad

сега ми се иска да задам на вас тези въпроси........
или по-скоро да намерим тук къде точно е дупката на пещерата.
Защо не се използва 6 мес. срок и не се отнема род.право на непотърсените деца?От кого зависи,коя е институцията и защо е това безмислено мотаене?
Кои пише тези закони и от кого зависи приеманито им.Кой би направил промени в тези закони и на какво основание?

пиша това защото постоянно питаме себе си,питаме директорите и всички стигаме до извода-няма работещ и защитаващ правата на децата закон,отнасящ се до осиновяването.

Моля ви,пишете,говорете,разсъждавайте,помогнете ни в случай,че решим да предприемем нещо в тази насока.

Виж целия пост
# 1
нещата са много прости :

 хиляди чиновници имат работа благодарение на тия деца ..
ако децата се осиновят, те  ще загубят работата си и далаверата , която  имат (яко  да крадат от помощите )....
иначе няма проблем децата да бъдат осиновени , дори и големите - има хора по на 45-50 години , които искат по-голямо дете , а не малко бебе

дори и циганетата могат да бъдат осиновени от чужденци( интерес има )  - те нямат притеснения  относно етноса ...

по закон е така - ако до 3 месеца детето не бъде потърсено от родителите си , правата й се отнемат и директорът ( сега май социалните служби )
стават настойници на детето и има право да го даде за осиновяване ..
но те не го правят , защото и без това трудно събират деца за норматива , който е нужен ...
 хиляди мързеливци живеят благодарение на проблемите на тия деца ..
Виж целия пост
# 2
"по закон е така - ако до 3 месеца детето не бъде потърсено от родителите си , правата й се отнемат и директорът ( сега май социалните служби )
стават настойници на детето и има право да го даде за осиновяване .."

Мисля няма такъв закон. Ако греша - дай да го видим!
Виж целия пост
# 3
"по закон е така - ако до 3 месеца детето не бъде потърсено от родителите си , правата й се отнемат и директорът ( сега май социалните служби )
стават настойници на детето и има право да го даде за осиновяване .."

Мисля няма такъв закон. Ако греша - дай да го видим!


ne,niama takav zakon,kategorichno-ne.

ima neshto za srok 6 m.,no ne e tova ,koeto na vsichki ni se iska da e.Fakt e,che dete bez otkaz ne e bilo osinoviavano predi 3 ta si godinka.Ne s eotnemat sas sadebna zapoved pravata na roditelite.Az poznavam takiva detza,koito sa na po 2-3 god. veche.

pitam vi-ot koi konkretno zavisi v darj.institutzii?????????Da se reshi tova vednaj zavinagi,da zaraboti skapanata sistema,da se osinoviavat dechitzata dokato e vreme.
Виж целия пост
# 4
"по закон е така - ако до 3 месеца детето не бъде потърсено от родителите си , правата й се отнемат и директорът ( сега май социалните служби )
стават настойници на детето и има право да го даде за осиновяване .."

Мисля няма такъв закон. Ако греша - дай да го видим!


ne,niama takav zakon,kategorichno-ne.

ima neshto za srok 6 m.,no ne e tova ,koeto na vsichki ni se iska da e.Fakt e,che dete bez otkaz ne e bilo osinoviavano predi 3 ta si godinka.Ne s eotnemat sas sadebna zapoved pravata na roditelite.Az poznavam takiva detza,koito sa na po 2-3 god. veche.

pitam vi-ot koi konkretno zavisi v darj.institutzii?????????Da se reshi tova vednaj zavinagi,da zaraboti skapanata sistema,da se osinoviavat dechitzata dokato e vreme.


Може би първо от тия, където  творят законите. После има и второ и трето и т.н.
Виж целия пост
# 5
последния хит бил, че майка, която си оставила детето на отглеждане, се вясвала през 5мес. казвала КУ-КУ и пак си заминава, след 5-6 мес. наново..хем  й гледат детето, хем чака по-добри времена или да си го вземе отгледано..
Виж целия пост
# 6
zakona e na Sotzialnoto ministerstvo,spetzialno proverih.

tam shte "kopame"...
dnes si govorihme s meri,che shte triabva da se organizira brifing s vsichki Nepr.organizatzii +direktori na domovete +hora ot Sotz.min. i zakrila na deteto Crazy

ottam shte se vdijne vriavata i shte se napishe eventualno prekto zakon .....Takiva razni misli ni glojdiat ot niakolko mesetza.
no sega sabirame info ,koeto hste ni e mnog polezno Wink
Виж целия пост
# 7
не го знам тоя закон , но това съм чувала и то не отсега ....
а и познавам хора и в системата, и които са осиновили ..та абсолютно знам , че в един момент директорът става настойник на детето и той го дава ..но това по стария закон, сега по новия това нарочно го смениха , за да не решава директорът кое дете на кой да се даде за осиновяване , а социалните и директорите не ръчкат нещата и затова осиновяванията намаляха , а тия в чужбина съвсем ...

Виж целия пост
# 8
не го знам тоя закон , но това съм чувала и то не отсега ....
а и познавам хора и в системата, и които са осиновили ..та абсолютно знам , че в един момент директорът става настойник на детето и той го дава ..но това по стария закон, сега по новия това нарочно го смениха , за да не решава директорът кое дете на кой да се даде за осиновяване , а социалните и директорите не ръчкат нещата и затова осиновяванията намаляха , а тия в чужбина съвсем ...



oh,neznam koi kogo ne rachka,faktite govoriat.Direktorkite po printzip niamat pravo da podavat detza za osinoviavane,mogat da pisha do mestnite klonove na Ag.zakrila na deteto s molba taka i taka i t.n............

fakt e ,che detza bez otkaz si stoit v domovete i nikoi nishto ne pravi.....
Masovo direktorkite se oplakvat ot tova-noviat zakon ne raboti!!!!!!!
Виж целия пост
# 9
Явно по-отговорни люде,работещи на съответните постове в министерският съвет трябва да се поразмърдат и да сложат ред в този хаос на "изпълнение "на закона,и своевременно да се отнемат родителските права на такива безотговорни майки!
Организациите занимаващи се с тия проблеми също могат да свършат полезна работа,ако трябва да се повдигне обществен дебат в медиите,да се даде по-голяма гласност на проблема-обикновено тогава ефекта е по-голям
Пък аз си мислех,че този проблем е отдавна решен Sick
Виж целия пост
# 10
Явно по-отговорни люде,работещи на съответните постове в министерският съвет трябва да се поразмърдат и да сложат ред в този хаос на "изпълнение "на закона,и своевременно да се отнемат родителските права на такива безотговорни майки!
Организациите занимаващи се с тия проблеми също могат да свършат полезна работа,ако трябва да се повдигне обществен дебат в медиите,да се даде по-голяма гласност на проблема-обикновено тогава ефекта е по-голям
Пък аз си мислех,че този проблем е отдавна решен Sick

i nie mislehme,che e reshen,no veche vijdam tolkova poznati ni detza ot godini v domovete,che mi omrazna da pitam:"e,zashto ne go isinoviat,tolkova e sladak,zdrav.........?"I vinagi otgovora e:"niama otkaz"........
sledia statistikata na osinoviavaniata v niakoi ot domovete..........Padnala e 3 pati kato broika za poslednite 1,5-2 g........Pernik,Vetren,Kiustendil.............Vsuchki direktorki revat i se oplakvat ot zakona!!!!!Tova e Sad

no imame ideia kakvo da se napravi,samo vreme,nervi i tichane ni chakat zanapred.No niama da se otkajem Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Има и друго нещо - по-голяма част от осиновяващите желаят да осиновят бебе. Но то детето не стои винаги на 6 месеца и така шанса му за осиновяване намалява. Мисля, че на по-малко от 6 месеца дете не можеше да се осинови. Според мен значи  закона трябва да е такъв - 6 месеца непотърсено дете и да се отнемат родителските права.
Виж целия пост
# 12
А колко опити се правят си тези дечица. Ако намерите в домовете поне едно, което не лягало под ножа...  Cry
Преди няколко дни някаква жена обясняваше по повод на оставеното детенце в кашон, че то ще бъде "предложено" за осиновяване, но преди това трябвало да го изследват за генетични и други заболявания. Затова били нуждни тези 6 месеца Rolling Eyes newsm78
Виж целия пост
# 13
А колко опити се правят си тези дечица. Ако намерите в домовете поне едно, което не лягало под ножа...  Cry

Какво искаш да кажеш?
Виж целия пост
# 14
Просто споделям опита на една позната, която преди няколко години си все момченце от Драгалевци. Нейното беше "русичко" на фона на останалите в дома. Но на възраст около 4-5 годинки децата наистина имат доста "контузии". Въпрос на заинтересованост и добри грижи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия