Болница Токуда - тема 5

  • 104 161
  • 889
# 225
Интересно ми е има ли някой родил нормално след секцио при някой от лекарите в Токуда. Другата седмица имам час при Лазарова (при нея родих секцио след опит за нормално раждане първия път) и ще видим какво ще каже... Но ми се иска да имам някаква по-предварителна информация
И мен ме интересува точно същия въпрос за Лазарова. Моля те пиши след прегледа какво ти е казала  Peace
Виж целия пост
# 226
@ntonia , при Колева нормално или със секцио си родила?
Интересува ме , ако си раждала нормално, до колко тя се съобразява с желанията на родилката. Лично аз не желая да ми форсират раждането.
Виж целия пост
# 227
@ntonia , при Колева нормално или със секцио си родила?
Интересува ме , ако си раждала нормално, до колко тя се съобразява с желанията на родилката. Лично аз не желая да ми форсират раждането.

Родих секцио по медицински показатели (руптура на ретината). Но мисля, че Колева е много разбран лекар и предварително ще обсъдите как точно искаш да протече раждането.

Иначе Лазарова е привърженик на 100% естествено раждане,  даже казала на майка ми, че ако съм раждала при нея, дори и с тая руптура, пак естествено е щяла да ме накара да родя.
Виж целия пост
# 228
@ntonia , при Колева нормално или със секцио си родила?
Интересува ме , ако си раждала нормално, до колко тя се съобразява с желанията на родилката. Лично аз не желая да ми форсират раждането.


Иначе Лазарова е привърженик на 100% естествено раждане,  даже казала на майка ми, че ако съм раждала при нея, дори и с тая руптура, пак естествено е щяла да ме накара да родя.

Благодаря за информацията , за мен е доста ценна.
Виж целия пост
# 229
за Кръстанова подкрепям Тонкабонка с две ръце. Тя се падна дижурна на моето раждане. Некомпетентна, некомпетентна и пак така.
Кажете повече за Лазарова.
Виж целия пост
# 230
Не съм раждала при Лазарова, но докато лежах там тя минаваше на визитации. Не си пада много по говоренето, но е доста добър специалист.

Иначе, момичета, имам един час за д-р Герганова, платен преглед за 07.07 от 13:40, на който няма да мога да отида. Ако някоя иска да отиде вместо мен, да ми пише на лични Simple Smile
Виж целия пост
# 231
Аз раждах при д-р Димитров, но бях в отделението 5 нощи и се сменяха Лазарова, Кирякова и Герганова на визитациите, останах очарована от Лазарова, макар в кабинета преди раждането да беше коментирала начина на раждане, исках секцио и тя се изказваше по този въпрос, въпреки че не тя щеше да ме изражда. В деня преди секциото се случих в стая с нейна пациентка и от тогава много често идваше да ни види, много ми хареса, бих я избрала ако пак ще раждам.
Виж целия пост
# 232
siiy , аз съм в чуденка точно между Димитров и Лазарова, Лазарова точно заради това , че е за нормалното раждане.
Виж целия пост
# 233
въпреки, че раждах при Кирякова и аз съм с много добри впечатления от Лазарова

Само не избирайте Герганова-много е злобна.
Виж целия пост
# 234
При първата ми бременност Токуда току-що беше започнала да работи и нямаше никаква информация за лекарите. Избрах си Лазарова след един положителен пост за нея като специалист. На самите консултации не останах толкова очарована - главно заради чакането, а и заради това че всяка бременна за първи път жена очаква едва ли не да се суетят около нея по време на прегледа. Но ако имаш късмет и си с безпроблемна бременност наистина няма какво повече да се прави от това да ти мерят кръвното и корема, и да те питат дали нещо те притеснява. И останах много приятно изненадана в деня на раждането и по време на престоя след секциото от Лазарова - усмихната, любезна...
Относно подкрепата и за естествено раждане - една седмица преди термина бебчо не се беше обърнал все още с главата надолу, но Лазарова не спомена нищо за секцио - щяхме да чакаме докато дойде моментът и тогава да се види...Други лекари сигурно да са ми назначили датата още от осмия месец. В деня на раждането, въпреки че имах някакви препоръки заради очите и бебето си беше големичко за мен, тя нямаше нищо против да опитаме нормално раждане...Е, в крайна сметка се стигна до секцио, но поне опитахме...С добри впечатления останах също от Димитров (който и асистираше) и Кирякова - за нея мога да говоря само като отношение...оказа се много готина и идваше от време на време да ме види, а въобще не я бях виждала до този момент. Относно Кръстанова - чак като Токуда си пуснаха сайта, видях че е била лекар. На визитациите минаваше с други от лекарите и винаги си мълчеше и гледаше странно, затова си мислех, че е някаква сестра, на която не и е много приятно това задължение.
Виж целия пост
# 235
Mari:)аз бях очарована от Димитров на консултациите, после ходих там за тонове, не беше той на смяна, но винаги му звъняха в мое присъствие за да го информират за състоянието ми, а Лазарова точно по това време коментираше, че се правят допълнителни изследвания поради многото контракции, бебо не се спря и ми правиха и фетална, без да се заплаща допълнително:)После в отделението обаче, точно Лазарова ми даде много ценни съвети, отнесе се много човешки с мен, понеже от 4 момичета в стаята със секцио, аз вървях много приведена и точно тя роптаеше срещу новия правилник за 4 нощувки след секцио и как не сме готови още да си ходим. Димитров не дава дежурства и след операцията се виждахме рядко, да не кажа 2, 3 пъти, не че това има някакво значение, понеже всички ти обръщат много внимание и не те оставят сам за минута.Според мен и двамата са изключителни професионалисти и които и да избереш, ще останеш доволна, само не избирай Кръстанова, по редица вече изброени причини.
Виж целия пост
# 236
При моето планово секцио по мое желание, заради голямото бебче, на Димитров асистира Колева, която преди това ме беше гледала на ехограф, заради контракциите по време на тоновете, също много добра и загрижена.Simple Smile
Виж целия пост
# 237
Здравейте момичета.
Искам да ви попитам /не мога да изчета всичко/ някоя от вас правила ли си е серклаж в Токуда
и как стоят нещата?
По конкретно, в коя седмица се  прави, престоя в  болницата колко дни е, самата процедура  /серклажа-колко  струва/ и при евентуално оставане в болницата колко струва престоя за  ден?
Ще съм благодарна на отзовалите се.
Предстои ми такава  процедура,  там си водя  ЖК. но серклажа не е по здравната и нямам представа
какво точно се  прави. До тук д-р Илиев ми  даде  координати  на  лаборатория в  която да  си  направя изследвания /в Токуда  не  ги  правели/ които струват 140лв. Това  само до тук-а на там?...

А, и още нещо.След като там си  водя ЖК с направление, мога ли да  родя там-без избор на лекар и в такъв случай, колко е самото раждане?-без екип с направление.
Виж целия пост
# 238
siiy , много ти благодаря за изчерпателният отговор Hug А дали Димитров е привърженик са нормалното раждане?Беше ми много полезна с това инфо Hug
Виж целия пост
# 239
А, и още нещо.След като там си  водя ЖК с направление, мога ли да  родя там-без избор на лекар и в такъв случай, колко е самото раждане?-без екип с направление.
Няма такъв вариант. Направили са го да е задължително с избор на екип, въпреки че практически е незаконно. Дори в педиатрията като приеха дъщеря ми "си избрах" екип, за който разбрах чак при изписването след 5 дена като трябваше да платя.
За цена на серклажа най-добре питай на АГ регистратурата, сигурно също ще се наложи "да избереш доброволно" екип.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия