Възможно ли е това??!

  • 417
  • 9
Възможно ли е бебето да спи и да не огладнее повече от 8 часа на тази възраст??

Защото Лора точно това направи днес,а и не за първи път.След храненето в 19 ч,тя откърти до към...3:30 и дори не се събуди,като я взех да я нахраня... TiredНа мен не ми се струва много нормално за бебе на три месеца,но незнам newsm78През деня се храниме на три часа и то с моя инициатива, а нощно хранене нямаме и никога не сме имали(т.е. папа 6 пъти на ден).Храня я само с кърма и не съм я захранвала с абсолютно нищо друго.
Правеше ми впечатление,че още като новородена правеше големи интервали,но чак пък толкова.. #CrazyМоже би е важно да поясна,че тя не е поспаливо бебе,но просто като не е гладна,не яде ефективно - върти се оглежда се,разсейва се.

И в тази връзка да попитам също: тежестта на памперсите показателна ли е за количеството мляко,което беба е изпапала?Например ако памперсите за едно денонощие тежат общо около 600-700 гр.,значи ли,че толкова мляко е изпила?И ако да това не е ли малко? newsm78
Виж целия пост
# 1
Не мога да отговоря на всичките ти въпроси, за ношното хранене някой бебета наистина сами си го отказват рано рано. И ако наддава добре и е спокойно няма за какво да се притесняваш! А щом бебето не се буди на 3 часа пробвай да се храните с 4- часов интервал. Моята буба ми е правила и 5 часа пауза през дена на 1 м. След това се хранеше сутрин на 4 часа/отдавам го на по-голямото количество мляко/ а вечер на 3.Сега е горе-долу с 3 часов режим, а през ноща прави паузи от 7-8 часа!Знам че пълен памперс е показател че бебето папа добре, ама за тегло нямам идея, ще ти пише друг.
Виж целия пост
# 2
и Димана е така от месец и половина, обаче аз я будя в 23,00 да яде и после чак в 7-8 сутринта
Виж целия пост
# 3
Калина беше така в началото. И аз се притеснявах, но не съм я будила. Спеше си от 22 до 9.30. Ех, къде ли са сега тия времена... Wink
Виж целия пост
# 4
За бебе на три месеца защо да не е нормално да спи по 8 часа? Радвай се, а не се притеснявай.  Simple Smile Може след някой и друг месец, като почнат да я мъчат зъбки, нощният сън от 8 часа да ти изглежда мираж.  Wink


Цитат
Например ако памперсите за едно денонощие тежат общо около 600-700 гр.,значи ли,че толкова мляко е изпила?
Не, не значи, все пак част от млякото се усвоява от организма. Не се тревожи излишно, ако те притеснява дали изсуква достатъчно - давай й да суче, когато пожелае - ако е в промеждутъка между две хранения, които правиш по режим.
Щом наддава детето и расте на сантиметри, няма място за притеснения.
Виж целия пост
# 5
Алекс ми прави няколко пъти пауzи преz нощта, вкл. и днес....папа zа последно в 21.30 и сега се иzлюпи Laughing в 7.00....обикновено папа един път около 3.30_ 4.00.....ние сме на 4 часа преz деня, но не стриктно....понякога на 3 и половина, понякога на 4 и половина....но ни се събират 6 хранения zа деня.....когато пропусне нощното си  наваксва преz деня......а папмерсите никога не съм ги мерила, не мога да кажа нищо zа това.....
ако бебчето ти не е гладно на 3 часа, иzчакай го да огладнее....те сами си каzват....мънички са още и огладняват бърzо....при мен zависи колко е играл между храненията.....ако е бил буден, огладнява по бърzо, но ако е спинкал преz това време, може и след 5 часа да си поиска папуто......гледай бебката, тя ще ти покаже най добре.....
Виж целия пост
# 6
Лоран, Емма няколко пъти е правила подобни интервали, мисля, че няма нищо притеснително. А защо я храниш като не е гладна, може би трябва да изчакаш да огладнее, тогава ще суче по-ефективно. Не и налагай интервали на хранене, тя сама ще ти покаже кога е гладна. А добре ли наддава?
Виж целия пост
# 7
Калоян яде на 3 или 4 часа през деня. От един месец насам заспива около 23:30ч и се буди около 07:00 сутринта. Сам си спря нощното хранене. Нашия педиатър казва, че е хубаво да спи повече през нощта, за да му почива стомахчето. Но за всяко бебе е индивидуално. Laughing
За това колко кърма изяжда - когато ходим на консултация правим "пробно хранене" и така виждаме колко яде. Сега на тази възраст яде между 120 и 150гр. на хранене и наддава по 1,200кг. за месец.
Важното е да са ни здрави слънчицата Laughing Laughing
Виж целия пост
# 8
Ивайла е така от почти 20 дни - вечер заспива към 22 и 30 и някой път се буди в 5, друг път в 7, някой път в 8. И то не циври, просто почвам да я чувам да си суче пръстите и съответно да се чудя гладна ли е, не е ли гладна. През денят яде също много разсеяно и съответно и аз почвам да се притеснявам папа ли добре, не папа ли (не мога да разбера що все за нещо трябва да се тревожа).

В резултат обаче на тия паузи (според една статия тук май беше) на мен взе че ми дойде цикъла   Sad

Лоран, и аз много се чудя за тия памперси - първите три са супер тежки, после не толкова. Взех от една приятелка теглилка, обаче трябва да има нещо гнило в нея, щото показва, че беба тежи 4500, което е абсурдно (толкова беше в началото на август). Но то и с тия теглилки не си е работа, сигурно само почваш излишно да се притесняваш.
Виж целия пост
# 9
Възможно е, не се притеснявай  Laughing
Моята така "откъртваше" по цяла нощ (дори и повече часове й се събираха), малко след като се роди.
Щом спи - значи не е гладна.
Предполагам и наддава нормално, така че споко Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия