Как точно тече кърмата

  • 2 307
  • 6
Искам да задам този въпрос, защото си мисля, че имам някакъв проблем. Когато се цедя с помпа или ръчно първите 3-4 пъти има мляко и излиза от няколко каналчета после още два пъти по една кака и после спира. След като и с другата гърда се получи същото се врящам на първата и пак същото. Не тече продълително, така ли е и при вас. Дали са ми запушени каналите или това е нормално? Благодаря предварително!  Grinning
Виж целия пост
# 1
Поздравления за желанието,майче - щом имаш желание,ще се справиш и е съвсем възможно да минете изцяло на кърма,бебето е още малко - по принцип до третия месец релактацията става много по-лесно,особено пък когато не си спирала да кърмиш Grinning
Чудесно правиш,че даваш на бебето първо да суче на всяко хранене - това осигурява стимулация на гърдите и в допълнение изцеждането също помага.Това е основния принцип за изграждане на стабилна лактация - често изпразване на гърдите,за да може да се подаде сигнал да се произвежда повече мляко.Не пишеш обаче през колко време се храните - имай предвид,че за да можеш успешно да стимулирш гърдата,ще се наложи да нарушиш изградения до този момент режим и ритъм и да поемеш ти командването,като слагаш бебето на гърда много по-често от досега и ако не иска да суче,ще е разумно да цедиш,за да се изпразват гърдите и да започнат да произвеждат по-големи количества кърма.
В тези статии има дадени основните насоки за увеличаване на количеството кърма:
Как да увеличим кърмата си
Как да увеличим количеството кърма? (гледай надолу,има точен план какво да се прави)
Премахване на добавката от адаптирано мляко
Завръщане към кърменето
Още няколко неща,които мамите намират за много полезни и ефикасни,когато се борят да си върнат кърмата - почивка,повече течности,лактогонен чай,Рицинус комунис в потенция 5СН 3х наден по 5 гранулки(в никакъв случай по-висока - а най-добре е да се консултираш с опитен хомеопат за точно подходящото за теб лекарство,защото рицинус-а е общо препоръчван и е възможно да не ти подейства),овесени ядки,бадеми.
Хубаво е,че не тръгваш с очакването да стане лесно и бързо - когато си наясно,че ще ти трябва търпение и по-дълго време,ще имаш и упорството и издръжливостта и ще се справиш наистина.Не се обезкуражавай,дори да не става бързо или толкова ефективно,колкото ти се иска - но непременно ще стане Grinning С удоволствие ще помагаме с каквото може - непременно да пишеш как вървят нещата Grinning
Дано да се включат и вече немалкото мами,които успяха успешно да се преборят със същия проблем и да те окуражат Grinning
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти много мила hedra. Помогна ми много прочетох всички статии и разбрах доста неща. Заемам се сериозно. Дано да успея. Благодаря ти още веднъж много.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 3
Привет Zuzi,
Аз бях в същото положение като теб.
Често кърмене, без определен режим, цедене нощем(когато бебето суче от едната гърда аз цедя втората).
Мога да заявя смело, че чак сега ми потръгна хубаво кърмата и беба сама се сложи на режим  през 3 часа, като нощем правим 5-6 часова пауза и съм спокойна, че е нахранена.
Успех и целувки на бебчо.
Виж целия пост
# 4
Искам да задам този въпрос, защото си мисля, че имам някакъв проблем. Когато се цедя с помпа или ръчно първите 3-4 пъти има мляко и излиза от няколко каналчета после още два пъти по една капка и после спира. След като и с другата гърда се получи същото се врящам на първата и пак същото. Не тече продълително, така ли е и при вас. Дали са ми запушени каналите или това е нормално? Благодаря предварително! Grinning
Определено ме изненада с това движение - хем да смениш заглавието, хем съдържанието на въпроса  Laughing

Нищо ненормално няма. Далеч не всички жени успяват да се цедят на ръка или с помпа, което не пречи на бебето им да изсуква внушително количество кърма. Ако имаше запушени канали, щеше да го разбереш, повярвай ми...
Ако помпата ти е от модел, който може да работи и с една ръка, можеш да пробваш да се цедиш от свободната гърда, докато бебето суче от другата, това е оптимален вариант, защото когато бебето засуче и кърмата потече, се стимулира и другата гърда да пуска лесно мляко. А по принцип правилно редуваш при цедене гърдите, това с редуването се препоръчва също за по-добра стимулация.
А всъщност защо искаш да се цедиш?
С най-стария и най-разпространен модел помпа тип "моето бебе" се постигат най-добри резултати - и най-съвършената помпа никога не може да изкара от гърдата толкова мляко, колкото бебето ще изсуче.

Ако имаш някакви съмнения, че каналите ти са тесни (да си имала по-често запушени канали и бучки, например), можеш да пиеш профилактично Лецитин. Това е хранителна добавка, която спомага за разграждане на наситените мазнини в организма и оттам - на кърмата да тече по-лесно и каналите да не се запушват. От лецитина търси канадски или полски, не български - последния е в много ниска концентрация и трябва да се пие с шепите. За профилактика и от двата други вида се пие по капсула на ден, при проблеми (запушени канали) по 4-5 от полския и 3-4 от канадския.
Виж целия пост
# 5
Багодаря момичета. Настина ми дадохте голям курса и с увереност започвам да се боря.
Бу, смяната на темата и загавието беше за да не товаря излишно форума с втора тема.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 6
... и при мен така тече като цедя. Затова пък когато тя яде понякога струята е толкова силна че направо се дави и тече от всички канали. Как го прави бебка само тя си знае. Нямам идея по колко изяжда, но за 1 месец качи кило и съм спокойна.
Както вика братчетка ми, за да имаш кърма, най-важното е да си убедена, че имаш Wink

Малко off,...  hedra, оказа се че се дави когато има хрема .. беше й минала, аз викам , ахаа, научи се ... да ама не, сега пак има малко хрема и е същата работа ...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия