КАК СЕ ПРИГОТВЯ ЧЕСНОВО ХЛЕБЧЕ?

  • 10 247
  • 10
Много моля, ако някой знае как се правят тези вкусни чудесии - чесновите хлебчета да ми каже. Търсих из сайта, но нищо не намерих. Днес купих много пухкаво тесто именно с идеята да изненадам скъпият с такова хлебче...обаче не знам как да го направя! PLEASE, HELP ME!!!   
БЛАГОДАРЯ !
Виж целия пост
# 1
1-ви вариант. Печеш и мажеш с чеснова паста.
2-ри вариант. Печеш мажеш с масло и счукан чесън. Вариация на този е предварително разтопено масло или зехтин със счукан чесън след изпичане още на парещата питка се маже с четка от тази смес.
Виж целия пост
# 2
  Пече се и след като е готово се маже с пастата от масълце и чесънче, така ли??? А не се пече заедно с нея?.....а кашкавалче???
Виж целия пост
# 3
Виж друг вариант на чеснови хлебчета:
http://www.goblenite.com/phpBB/viewtopic.php?t=366
Виж целия пост
# 4
Много благодаря на всички. Направих ги и станаха ФАНТАСТИЧНИ!!! Heart Eyes
Виж целия пост
# 5
Аз, понякога, топлата питка или припечена филийка ги натърквам със скилидка чесън. Тя буквално се топи от топлината. И след това мажа с масло.
Това е ако ме е домързяло да бъркам разни смески.
Виж целия пост
# 6
Djemma, благодаря за рецептата! Станаха пмного вкусни Heart Eyes
Виж целия пост
# 7
Аз ги правя малко по-различно-бях ги преписвала от някакво списание.
Пека си филииките ,след това докато изстинат скълцвам чесън,масло и шарена сол,мажа филийките с тази смес и ги слагам в парти грила да се пекнат ,докато се разтопи маслото,Стават невероятни -така остава аромата на чесъна ,но не и лютивината му Wink
Виж целия пост
# 8
Да кажа и аз. Нарязваме хляба на тънки филийки и мажем със смес от масло и счукан чесън и малко магданоз. Подреждаме ги така, че все едно да си се получи цялото хлебче, завиваме в метално фолио и се пече на умерена фурна. Филийките стават с хрупкава коричка и много вкусни.
Виж целия пост
# 9
И а зда кажа:)
Замесвам тесто за пица. Има 2 варианта.
1. Разточвам тестото в тава, като за пица ( тънко) и мажа със счукан чесън. Преди да сложа чесъна намазвам обилно с масло.

2. разточвам в кръг тънко пак като за пица тесто. Мажа пак с масло, отгоре слагам счукан чесън. Прехлупвам на 2 , като за калцоне и отгоре пак мажа с масло и чесън.
Виж целия пост
# 10
Разточваш кръгло и тънко хлебче и печеш на сух тиган. След това мажеш с масълце и чесън
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия