за болките в началото и канадските консултантки по кърмене

  • 438
  • 1
Здравейте мами,

Исках да споделя нещо, което може би ще е от полза на тези, на които им предстои кърмене за първи път.  Колкото и да е иронично, моето кърмене щяха да го провалят именно консултантките по кърмене, а не разни противници на кърменето!  Постоянно повтаряха, че щом ме боли значи бебето не захапва правилно. И понеже както и да го въртяха милото, то все по един начин си захапваше и зверски си ме болеше, те заключиха, че бебето има къс език и хапе и никога няма да се научи да суче без да ме боли. Това здраво ме отчая и като се комбинира с другите проблеми, които имах, като запушени канали, хиперлактация, и бебе сучещо по 4 мин само, почти се отказах и давах само изцедена кърма от шише.  Само благодарение на този форум (мерси Хедра!) и на ината си успях да науча бебе 3 седмици непомирисвало гърда да суче. Сега бебо е почти на 6 мес и е все още изключително на кърма!  Но главното е, че въпреки че отдавна не ме боли на всяко ядене, забелязвам, че има периоди когато 1-2 дни пак доста боли и после се оправя. Обяснявам си го с това, че бебо става по-силен скокообразно и на гърдата и трябва време да се нагласи. Много силно се съмнявам той от време на време да забравя как се захапва правилно.  Има ли и други от по-дълго кърмещите, които да ги боли от време на време?

Малко дълго стана, но съветът ми на кратко е-- ако много боли в началото, не мислете че бъркате нещо, ще се оправи!

Виж целия пост
# 1
Радвам се, че така чудесно се справяте Grinning
Аз също имах страшни проблеми в началото с правилното поставяне, но при мен беше съвсем ясно какво е - дребната не си отваряше достатъчно широко устата, за да захапе правилно и в добавка си смучеше езичето, та се чуваше как клика чак до другата стая. След 3-тата седмица и много упоритост (и рев) тези неща се оправиха и оттогава не съм имала проблем. Но за болките в гърдата - не точно болки, а някакво странно усещане за свръхчувствителност отвътре - и аз имам понякога, когато беба суче много често и имам чувството, че буквално гърдите ми не смогват да произвеждат толкова, колкото тя иска и се изтощават до болка от работа на мах.
Иначе за тези болки, които се появяват при теб от време на време - когато е в период на усилен растеж и суче много, особено нощем или когато го мъчат зъбки, бебето невинаги захапва правилно на гърдата и често се случва в такива моменти майки, които са кърмили съвършено безпроблемно даже повече от година, изведнъж да се сдобият с разранени зърна. Отделно че като минава времето и сме свикнали да разчитаме на това, че бебето вече си знае как да суче и как да захапва, не обръщаме винаги внимание на позата - а като добавиш и акробатиките на по-големите дечица - се оказва, че гърдите са подложени на голям стрес Laughing Важното е да знаеш как да се оправяш Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия