Да давам ли биберон-залъгалка?

  • 1 165
  • 13
Моята бебка е успешно кърмено( засега) бебе, само на кърма е, даже вода рядко пие, досега биберон-залъгалка не съм давала.  От няколко дни обаче започна да си дъвче настървено ръцете, гледам,че добре си уцелва палеца, не го прави постоянно - само като и омръзне играчката или и се спи . Освен това започна вечер да ме дъвче по 30-40 минути, нахранва се за10  минути ( тогава суче силно) и после само суче леко, ако се опитам да се махна следва жесток рев, и такаа ме използва докато заспи .какво да правя? Да и дам ли залъгалка? Може ли  да и растат зъбки и залъгалката да помогне?
Виж целия пост
# 1
Ти сама ще прецениш - но на мен един лекар ми каза, че като стане на 1-2 годинки биберона-залъгалка можеш да мапхнеш, но пръстчето - не можеш.
Виж целия пост
# 2
Ако смяташ, 4е ще я приеме, давай  Simple Smile
Самуил така и не можах да го излъжа  Wink Затова пък, сега няма да ми се налага да го отучвам  Wink
Виж целия пост
# 3
Ако ще свърши работа, давай. Вече е достатъчно голяма и няма да се обърка при смученето от гърда.
Виж целия пост
# 4
Съмнително е, че ще иска. Моето бебе например не признава биберони и доста често използва гърдите ми за тази цел, но какво да се прави. И той се опитва да си лапа юмрука, за сега не се сърди като му махам ръката от устата, но да видим.
Виж целия пост
# 5
А опитвала ли си да й дадеш да суче, когато започне да си дъвче ръцете или да си смуче палеца? Може да е гладна, жадна? Винаги е по-добре да те "ползва" теб, отколкото залъгалка. Така може да си изработва млякото при кризи на растежа и въобще да сте сигурни, че количеството съответства на нуждите й. Разбира се, на възрастта на твоето бебе не е чак такъв проблем ако му дадеш залъгалка, но ако суче винаги, когато поиска, може да не му е необходима.
Също така прочети за залъгалката тук, преди да дадеш:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13432
Виж целия пост
# 6
аз бих дала, но вероятността да поиска е много малка
/Яна грам не го иска и прави едни муцуни.../
Виж целия пост
# 7
При нас биберонът имаше ефект до началото на третия месец, тогава си откри ръцете. Сега и го давам отвреме навреме, но тя сама си го маха и продължава да си дъвче пръстите и ръцете.
Виж целия пост
# 8
Давай смело. Бебка е вече голяма за да се обърка. Габи е с много силен сукателен рефлекс и дори кърмене с часове не са достатъчни за да е доволна. Дадох към 2-я месец, но не се прие веднага. Тя търси пръста, аз вадя и давам биба.
Особено нужен е при заспиване. Иначе през другото време го плюе. Пробвах с няколко вида, хареса си тези на Авент.
Виж целия пост
# 9
Пробвай се, но не съм сигурна дали ще заместиш пръстчето. Ние ползваме залъгалката отдавна и то по-скоро при заспиване, но си лапа здраво ръцете, даже маха бибата, за да лапне юмручето.
Виж целия пост
# 10
НЕ ДАВАЙ!!!
След третия месец бебетата започватда си лапат ръчичките. Не й прави забележка ако лапа цялото юмруче, но ако лапа тенденциозно палеца, не й разрешавай. Дай й гърда или шише с водичка. Както казва един колега "Аз ремонтирахвсичко с водичка" Grinning
Питай ме от известно време махнах бибероната на малката и е малък ад при заспиване. Пие неистови количества вода, защото замества бибероната с шишето. Резултата е препълнен памперс, смяна през нощта и повръщане от време на време
Виж целия пост
# 11
Мойта мишка почна да заспива с биберон понякога Cry Не е много страстна в интерес на истината и го давам само когато е мнооого преуморена и не може да заспи. Ако има и най- малките симптоми или съмнения за глад първо бутам цица, да видя дали не е от това Laughing Ако откаже, чак тогава давам бибероната. Тя я джвака 1-2 минути докато заспи и после я изплюва сама като тапа на шампанско Grinning ПОследният път излетя извън леглото Joy
Виж целия пост
# 12
При нас бибероните не са на почит. Като беше на 2м. цял ден се опитвах да я науча да смуче биберона и почти успях. Само че накрая и мен ме задъвка като биберон. Това беше единствения случай с биберона. Предпочитам аз да съм използвана за биберона, вместо да ме дъвчат и объркват.
Виж целия пост
# 13
. Ако има и най- малките симптоми или съмнения за глад първо бутам цица, да видя дали не е от това Laughing Ако откаже, чак тогава давам бибероната.
Познато. И аз така започнах да я давама, докато после предпочиташе бибата. Общо взето ние привикнахме страстно към бибата след 3-4 месец
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия