Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 101

  • 91 518
  • 737
# 225
Пепи,честит ти рожденик!    bdbaloni   Да ти е жив и здрав,послушен и палав,устремен и щастлив!Весел празник!    Heart Eyes

Ванче,страхотен меч!    Peace  Релефа как го докара?
А кафеавтомата е като истински!

Албенка,биричка си пийвам непременно...    Hug    а и ми върви с шоколадчето! 

colova , честит ти и на теб рожденик!Много весела тортичка си му направила!

Виж целия пост
# 226
Пепи, честит ти рожденик, здрав да ти е, останалото сами си го измисляме! Намерила си бързо решение за да зарадваш рожденика, пак всичко си изпипала! Дано имаш време да си починеш след тарапаната:) Хубав празник!

Ванче, честит рожден ден и на твоето племениче! Зоро-тортата е с много изчистен дизайн, почти като за по-голямо дете. Сабята е много реалистична, цветът й също (много добър цвят и на кафе-машината, аз там различното изписване реших, че е на различни езици:)
За буквите - браво за "пренастройката" - на "З"-то изобщо не му личи, че е изрезка, съвсем в шрифта си е:)

Виж целия пост
# 227
Леле видях страхотни торти  Shocked Сабята ми направи много голямо впечатление!
Пепи Честит рожденик! Да ти е жив и здрав, много щастлив, игрив и много да ви радва  Hug
Моят съпруг днес също има рожден ден. Ето я и почерпката:

Не се получи много добре, но.... като за първи опит и две деца на главата ми вчера  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 228
Пепи честит ти рожденник да е жив и здрав и много да слушка Simple Smile Тортата му е супер.
Ванче и твоите две последни торти са много пипнати - меча е страхотен.
Ани торбичката се е получила много добре.
colova да ти е живо и здраво детенцето - влакчето е станало чудно.
Албенка халбата е много добро попадение - страхотна си я направила.
Виж целия пост
# 229
Здравейте,моми4е Hug
Аз прелитам само да си покажа тортите,а дове4ера ще коментирам Embarassed...видях страхоотни торти
 един Боб от петък,и днешните..4ак сега се усетих,4е от бързане да приключа4а седмицата забравих да снимам един спидерман на два етажа


отивам да по4ивам ,по късно ще се появя с коментари и сватбената(4акам да ми пратят снимки )
Виж целия пост
# 230
Албена, Валерия, Стефина, Stasi, Доня Коприва, Ванчето, Буболинката, благодаря ви за  хубавите пожелания към моята госпожица и хубавите отзиви към тортата ми  Party.

Вчера правихме детско парти и това е тортата, която направих за случая







Снимките са лоши, зашото ги свалих от клип. В бързината не снимах тортата отделно.

Отивам да разглеждам тортите ви  Grinning
Виж целия пост
# 231
Момичета, дайте една рецепта за торта пламък, че така ми се е дояло пък от половин час ровя и не мога да си избера нещо от гугъл, едната не е лоша но пък има много масло и кутия кондензирано мляко което се вари 2,5-3 часа. Няма как да си варя сега такова мляко, а и маслото много ми се струва, няма ли пламък без  масло
Виж целия пост
# 232
Пепи , Честит рожден ден на момченцето ти!Да ти е жив и здрав!
Vivian , много хубаво барби.И на теб да ти е жива и здрава щерката!
Patriyani , страхотни торти както винаги. Peace Охлюва на първата със Спондж Боб е много сладък.
Ani_Boland , какво не й харесваш на торбичката - много си е добра.ЧРД на половинката ти!
Ванче , завръщаш се със страхотни торти!Всички ми харесват , особено онази жабешката.
Албенке , тая халба в жегите направо е трепач!И от шоколадовата не отказвам  Peace
Colova , влакчето ти е станало много шаренко,весело и детско.ЧРД и на твоето детенце!
Михаела73 , много хубави буболечки, страхотна ти е тортата.Моя син искаше за 1-ви юни такава , но за съжаление не успях да му направя  Sad

Аз засега нямам торта за показване.Имам повод чак след две седмици.Даже два повода.Тогава ще се вихря.Ако не ми мине котка път.
Виж целия пост
# 233
Най-после и аз да се разпиша. След семинара бях една седмица на мама на гости и чак сега успявам да ви изчета!
Семинара беше страхотен, предлагам на есен пак да направим!  Mr. Green

Много хубави торти видях, просто очите ми останаха!
Ванче, колко време я суши шпагата? Кога боядиса със сребристата боя, след като изсъхна ли? Сребристата боя пак ли на кадемлия от геловите бои? Буквите са страхотни! Аз си ги поръчах от ибей за 4 долара и съм супер доволна! Обаче изобщо не ми дойде на ум да ги префасонирам в български, така че открадвам идеята за следващата торта, която ще направя.

Пепи, да ти е живо и здраво порасналото момче! Тортата е супер!

Албенка, мерси за съвета, който си дала за сметаната и фигурките, аз също се чудех и ми се мотаеше нещо с шоколад в главата, но не бях сигурна!
Виж целия пост
# 234
Ми6а, Краси.мира, shemet, Искра благодаря ви за милите честитки!
Ванче за кафе-автомата- без коментар-просто съвършен, абе нямаш умора!
Patriyani висока производителност и майсторство- БРАВО!!!!
Аз вече ще почивам- имам поръчка от колежката чак за 28 юни и 3 юли, но просто не знам как ще се справя в тези жеги Confused
Четох, че много от вас се оплакват от работата с ММ в тези горещини- ако има хитринки, споделяйте моля!
Успех на всички тортоправачки!!!!
Виж целия пост
# 235
Здравейте момичета!
Е така ме зарибихте, че последните дни като имам малко време пред компа само торти гледам, клипчета за украси.. няма отлепяне. А вашите торти ... е няма равни просто! Надявам се накой ден да успея да правя такива красоти.
Да се отчета с тортата, която спретнах за рожденния ден на мъника ми:

Скоро бях гледала торта тук с мечо пух много по-хубава, която ме вдъхнови.
Голям екшън беше докато я украся. Реших да сложа повече шоколад в ганаша и като реших да го разбивам - изненада, хич не стана та го правих наново. И тук ми е първия въпрос: в началото при шприцоването от време на време излизаха капки като масло, които после смръзнаха - много ли съм го разбила или има шанс да е от сметаната (ползвах някакъв нов вид)? На следващото пълнене вече беше друга работа - по-стегнат и много приятен за шрицоване. Но пък при белия това стягане така и не го забелязах, по-скоро обратното се получаваше сякаш.
Фигурките са ми изкуствени както се вижда, нямам опит в тази насока а и добре че не пробвах, че за цветенцата си бях взела готов марципан. И каква изненада беше като се оказа, че това е нещо много твърдо... голям зор докато разточа нещо за цветенцата и да го оцветя.
Някой има ли опит с такъв марципан:
 . Много е твърд, идеи какво мога да направя за да стане подходящ за моделиране?

Благодаря ви за всички съвети и идеи!

Виж целия пост
# 236
Пепи, честит рожден ден на детенце! Нека бъде живо, здраво и весело  за радост на мама и тати   bouquet . Спайдъра е супер, ама тая "4" ми прилича  на "Ч" и търсих "Р" и "Д"  Embarassed

Видях много торти, но в главата ми са пилето на Копривка, Барбито на Вивиан (честит рожден ден на патерица  Heart Eyes ), сабята и кафе автомата на Ванчето, халбата ( в тези жеги направо си е актуално) на Албенка.

airborn , доколкото виждам много добре се получила кошничката отстрани. Марципана е твърд, но ако го омесиш в ръцете по-дълго време би трябвало да омекне. Нека кажат и другите.

patriyani , голяма производителност. Втората ти запазена марка освен спайдърмен, ми се струва че е морското дъно  Peace

Дарилка, чакаме да видим торта   chef 
Виж целия пост
# 237
Паприяни, много ми хареса ефектът (на тортата със строителя) на полянката. Какво има под захарното тесто - тортата ли моделира, или натрупа нещо и с какво му направи такъв фин релеф на самото тесто? Тортата за Ерик - буквите и белите топчета от канта са много добре съчетани, така името изпъква чудесно!

airborn, много добра плетка с шприца! Да е живо и здраво детенцето ти!

vivian, красива принцеса! Най-добри пожелания и за твоята малка рожденичка!
Виж целия пост
# 238
Здравейте,момичета.Пак прекрасни торти сте показали.Една приятелка ме помоли да направя торта за първия рожден ден на на детето на нейна приятелка и се заех с буболечките.Малката ми дъщеря ми помогна като направи украсата на пеперудката и пчеличките.Тортичката си има доста кусури,но ми си обадиха да ми кажат,че много са я харесали.А и много беше приятна за правене.Ето я

Михаела, знам че принципно идеите "витаят във въздуха", че никой няма да тръгне да си  и че всеки черпи вдъхновение оттук-оттам, но смятам, че коректността и добрият тон изискват поне да се спомене на кого е оригиналът, от който си взаимствала, особено ако е на съфорумка, и особено ако става въпрос за нещо толкова добро и популярно. Иначе поздравления за добрия вкус...  Peace
Ето и оригиналната торта на Бубулинката:
Виж целия пост
# 239
Писах писах и малкият ми изключи компа.
Патриани-страхотни торти.Фаворит ми е тази с цветето.
Михаела73-много ти е хубава тортата и цветовете са супер.Каква мм ползваш?
Албенка-много хубава халба.
Айборан-справила си се чудесно.
Вивиан-и това барби е хубаво.
Ванче-пак уби рибата с твоите 3Д торти-блаво.
Пепи-честит ти рожденник-да ти е жив и здрав.Тортата му е супер готина.
Ани блонд-много хубава кесийка.
Аз пък се мъча с правене на фигурки-пчелата Мая и Уили-2 тела и 2 глави 2ч30м. ooooh!Като сложа тялото на поставка се свлича постепенно и става на хармоника и го суша легнало и сега отзад е равно.Работих със СММ Ирида и шт.Главата като я забуча на клечка и тя се свлича и избива клечката,та и тя легнала се суши...На следващият сен слагам главата на тялото то пак се свлича и пропуква. :sick:sick:Някой да има идея за проблема ми-Ванче препоръки,забележки?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия