Пак пред дилема

  • 1 451
  • 25
След предния неуспешен опит да давам сокчета ,пак започнах.Но много по- полека.След няколко дни ще станем на 4 месеца.И се чудя-с  пюре или с каша да пробължа,кое е по-щадящо.Няма колики,но от сокчетата предният път получи страшни.
Виж целия пост
# 1
Щом има колики от сокчетата не давай. Аз знам че кашата е от 5-я месец. Дани като беше на 4 месеца започнах със зеленчуковите пюрета, а на 3 месеца му давах плодови.
Виж целия пост
# 2
В пюрето има повече витамини според мен, тия каши са много брашняни.

Аз съм за пюрето.  Peace
Виж целия пост
# 3
В пюрето има повече витамини според мен, тия каши са много брашняни.

Как пък го реши това? Ако е въпрос за витамините /това ли е най-важното изобщо? newsm78/, виж съдържанието на кашите - съответно пюретата и направи сравнение. М/у другото и в "брашното" има витамини.

Като съвет - оризова каша. Полезна, не дразни стомаха. Или картофено пюре /без масло и сол/, а само малко ад. мляко и катрофче или още по-добре сладък картоф и ад. мляко.
Виж целия пост
# 4
Исата, аз просто изразявам мнение бе, написала съм изрично "според мен".
Иначе тия съдържания съм ги чела, чела та пречела.

Оризова каша например никога не съм давала, изобщо каша, нито купено пюре също (на обяд), така че...  казвам спрямо въпроса на майката.


Хаиде да не спорим, че сега не ми е до това.  Peace

Всеки сам си решава.
Виж целия пост
# 5
Аз бих започнала с пюрета, но пък ако избереш каша, както е казала Иса - оризова. Понася се добре от децата и е лесно смилаема.
Виж целия пост
# 6
Хаиде да не спорим, че сега не ми е до това.  Peace

Просто попитах, не съм се заяждала, ако така ти звучи - извинявай. Но аз като твърдя нещо обикновено го базирам на нещо - та от там и въпросът ми.
Виж целия пост
# 7
кашата е по-щадяща за стомахчето.можеш да започнеш с оризова и след няколко дни да дадеш плодово пюре,след което да смесиш двете. оризовата каша е обогатена с витамин Б1 (тиамин).
Виж целия пост
# 8
Аз, лично, ако съм на мястото на майката, ще захраня с картофено пюре (без сол и захар) - една лъжичка, и после адаптето.
На другия ден - две лъжички, и така....

Така си мисля, че ще е на-добре, и ще е най-полезно.
Никога не бих купила зеленчуково пюре.

Мисля си, че в пюрето има повече витамини - защото все пак има зеленчуци, смляни...а тия каши (зеленчуковите) сигурно има само есенции.
Пък и консистенцията на пюрето е по-добра.

И за това де, но може и да не съм права.
Аз така направих, но това не означава, че е наи-доброто и правилното.

Затова отговорих на авторката спрямо неиния въпрос, макар 4е аз имам трето решение, но ненатрапвам мнение.

Та така.

Оризова каша не съм давала, може би е трябвало...ориза не е ли запичащ.
Не е ли по-добре захранване с картоф, морков и после ориз?
Виж целия пост
# 9
Много майки, много мнения ще има, че и спорове...

Аз например, пак казвам, за пръв път чувам за оризова каша... Blush

Много са ориентировъчни нещата, и аз явно не съм никак запозната.
Виж целия пост
# 10
Аз предложих оризова каша, защото не дразни стомаха толкова колкото един плод или зеленчук дразни, а авторката казва, че от сока бебето има колики.

Но пък картофите /сладки или не/ също са щадяща храна.

Така че е въпрос на избор на майката и на бебето естествено, защото то има решаващия глас накрая.
Виж целия пост
# 11
maika mi zaxrani malkia sega e na 5m s zelen4ukovo,cialo burkan4e,bilo mu se usladilo.Taka4e kakvoto i da dadesh she mu xaresa.Uspex. smile3504 smile3504 smile3504 smile3504 [smilie=smile3504.gif
Виж целия пост
# 12
С плодово пюре - по принцип се приема много добре от бебоците.
Давай по съвсем мъничко, по-продължително време/пр.1 седмица по 1ч.л./, от един плод.Така ще е по-лесно за стомахчето да свикне.
Виж целия пост
# 13
Спри соковете. Те не са задължителни, дори на запад те воъбще не се препоръчват, тъй като създават по-късно стомашно-чревни проблеми. Даването на сокове от 2ия месец е стара Бг практика и педиатрите карат по инерция. Ако искаш все пак да даваш сокче, пробвай от морков, той има нормализиращо действие.
Кашите също не се препоръчват, пише го по книгите от световноизвестните педиатри: Лоранс Перну, Спок. Те съдържат брашна които напомпват изкуствено децата. Не случайно за здравословното хранене за възръстни хора не се препоръчва да се яде хляб направен от брашно а пълнозърнест хляб. Брашното просто не е полезно. Естествено ако искаш за разнообразие можеш да дадеш на детенце. Кашите се приемат обикновено с охота от децата и това радва родителите но аз лично не бих свикнала детето си с това.

Далеч по-полезни са плодовите и зеленчукови пюрета. Препоръчва се да се започне с картоф, после можеш да сложиш морковче. Това са нещата които най-малко дразнят. После малко по малко ще добавяш и други неща. Това е моето мнение. Успех с първите кулинарни стъпки на бебчо Grinning  
Виж целия пост
# 14
По съвет на нашия педиатър започнахме със зеленчуково пюре, месец по-късно с плодово. Каши не ни препоръчва, според него само напомпват, а и аз не виждам защо трябва да го тъпча с толкова въглехидрати.
За зеленчуковото пюре знам, че е по-щадящо от плодовото, затова в Европа използват тази схема на захранване.
Ние започнахме с купешки пюрета - морков и картоф, после въвеждахме и други зеленчуци.
Като не понасят сокчетата, поспри ги, по-натам опитай пак. 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия