Лечебен глад

  • 186 869
  • 607
# 30
Правила съм и аз ЛГ на Лидия Ковачева,но олекотения вариант с плодове,чай и мед така и не пропих.Гладувала съм два пъти по 20 дена и един път 25
След раждането качих 30 кила,които още не съм смъкнала по простата причина,че просто не мога да пазя диета,или ям или не ям.Та отдавна съм запланувала поредното гладуване,но има един проблем и той е,че още кърмя.Алекс е на 1,8 суче не повече от 3 пъти на ден и се чудих дали няма някакъв начин все пак и в моя вариант  Crazy не искам да отбивам детето заради собствения си конфорт,изобщо заради мен.Ако някой има идея...да я дава,че положението вече е много затлъстяло  ooooh!
Виж целия пост
# 31
Правила съм гладолечение в клиниката на д- р Людмила Емилова.Клиниката се намира в един от туристическите комплекси до Варна и макар, че съм от града, предпочетох да не гладувам в къщи ,защото ми липсваше воля и нямаше да се справя, ако няма кой да ме натиска. Embarassed
Отидох с надеждата да  излекувам поликистозните си яйчници и да намаля  страничните ефекти на хормоните които приемах за да мога да забременея.
Първият ми курс беше 20 дни т.н. гладуване плюс 12 дни захранване.Резултат имаше още по време на захранването- дойде ми цикълът без да се налага да пия хормони за да го предизвикам.Вече видяла резултата, у дома продължих да спазвам режима, като  двадесетина дена се хранех почти нормално, а следващите  10- 15 дни правех плодове, чай и мед  и няколко дни захранване.Цикълът ми продължи да идва и без да трябва да пия хормони, но се случваше веднъж на 2 месеца и беше страшно болезнен и обилен.Това продължи от февруари до август 2002г. Най дългото ми гладуване беше през август-септември  същата година- 30 дни на дини и пъпеши + десетина (не издържах повече)дни захранване.
За седем месеца  резултатът беше бременност, получила се по съвсем естествен начин, а преди това се бях опитвала повече от 2 години- беше ми писнало от бели престилки и неприятни процедури, а  резултат нямаше( имах даже и една хиперстимулация,която направо ме съсипа)
След това от петия до деветия месец от бременноста проведох още 3 курса, но по-кратки(8-10дена).Нито веднъж не съм повърнала или пък да ми е станало лошо- имах изключително лека бременност  Grinning
Виж целия пост
# 32
беллора страхотно е това което си описала.
иска ми се още хора да споделят какво са излекували чрез лечебен глад.
аз лично твърдо вярвам че гладуването наистина помага за голяма част от болестите.
Виж целия пост
# 33
 Здравейте!
 Решила съм и аз да погладувам лечебно,заради атопичен дерматит.Мисля да направя обаче по-смекчения режим - на плодове и чай (меда го изключвам,повлиява ми зле на екземите).Чудя се обаче - аз хубаво ще хапвам плодове,но не мога да си набавя от сигурен източник.А тези,които се продават,обикновено са пълни с нитрати и пестициди.Какво е това прочистване тогава...  newsm78 Както и да е,ще се примиря с това.Без плодове няма да стане - сигурно ще съм прекалено отпаднала(а не мога да си го позволя), а и има вероятност да сваля повечко килца,а аз изобщо нямам нужда.Мисля да хапвам и по малко стафиди.В книгата си Лидия Ковачева пише,че може.Снощи захванах книгата,прочетох практическата част.Сега ме чака останалото.Simple Smile
 Преди два месеца направих няколко поредни седмици лунната диета(но не само на течности,пак с плодове).Много добре ми се отрази,но нещо все не ми достига волята да я направя пак.А и съм изнервена,а на гладно съвсем не ми издържат нервите.  Laughing Сега обаче съм решила - ще го направя. Simple Smile Ще пия успокояващи билкови чайчета за нервите и ще правя редовно йога и други физически упражнения(че и тях нещо съм занемарила).Дано да успея!Имам нужда от подкрепа,а вкъщи няма да я получа.  Tired Това май ще е големият проблем,много ще се изнервям.Но ще се опитам да се настроя положително и хич да не ми пука.  Laughing
 Искам да ви попитам - съобразявате ли се с нещо,когато започвате режима?Имам в предвид фазите на луната или нещо такова.
 Момичета,имам нужда от подкрепа!Дано да я открия при вас.  Hug Ще се разписвам редовно - започнала ли съм,как вървят нещата... Така ще имам стимул - ако се откажа,ще се изложа пред вас.  Laughing Дано не ви досадя само...
 Това е за сега.Ще пиша пак.Поздравления на тези,които са се справили и успех на тези,които им предстои справянето с Лечебния глад!   bouquet  Hug
Виж целия пост
# 34
Има една книга "Лекарството глад"на Цвета Гаврилова..Вътре има мнения на д-р Л.Емилова,д-рД.Байкова,д-рВ.Георгиева...Истините на Лидия Ковачева...Пише го на корицата,,Купих я отдавна и не съм я чела,но попадайки на темата тук ,пак се сетих за тази книга...Щом е изпитано това,че гладът помага толкова много ,може би в най-скоро време и аз ще го пробвам..
 /Пише и друго:Теорийте на най-големите световни имена в областта на гладолечението:Д-р Хърбърт Шелтън,Лудовико Коранаро,д-р Пол Брег,д-р Бертоле,д-р Чейс../
Виж целия пост
# 35
Чудя се обаче - аз хубаво ще хапвам плодове,но не мога да си набавя от сигурен източник.А тези,които се продават,обикновено са пълни с нитрати и пестициди.Какво е това прочистване тогава...
Не се притенявай за такива неща. Аз през зимните месеци  "гладувах" предимно с портокали и грейпфрути и тук там някоя червена ябълка или зимна круша, (всичко внос) а резултата беше невероятен.Пиех основно чайчета от мащерка, маточина ,мента и понякога липа,но това само първия и втория път- после спрях да ги пия, само от време на време си хапвах по някоя лъжичка мед.Единственото неприятно усещане при мен беше главоболието през първите 1-2 дни.Не съм се съобразявала с лунните фази.
Когато бях при д-р Л. Емилова от 8ия ден на гладуването освен плодове , чай и мед,  всеки  ден пиехме и по една голяма чаена чаша зеленчуков бульон,  приготвен от прясно сварени зеленчуци- картофи, моркови, зелен лук, целина и всички други за които се сетите, но само бульона и без олио и сол.Едно от най- важните неща, което докторката не попускаше да ни напомни на всяка от лекциите си -при това ни го повтаряше по няколко пъти, а именно, че трябва непременно ежедневно да освобождаваме дебелото си черво, ако трябва и с помоща на лаксативи. Единствените противопоказания за гладолечение спред нея са рак и базедова болест (при втората,ако се спазвал такъв режим на хранене,  вместо да се прочисти, тялото се самоотравяло)

Виж целия пост
# 36
 Беллора,много благодаря за отговора!  Hug
 Аз още не съм започнала.Искам първо да си успокоя малко нервите,да си повдигна тонуса с упражнения(започнах ги вече),да попрактикувам йога,защото тя ме 'подтиква' към здравословен живот.Много се бях отпуснала в последно време  Tired . Но сега бързо ще се стегна и започвам гладолечението.  Grinning Честно да ви кажа,вече нямам търпение.Притеснението,че няма да ми достигне воля изчезна.Чувствам се сякаш съм пред голяма, чудесна промяна.  Grinning И сигурно е така.  Wink
Виж целия пост
# 37
 Здравейте отново!Започнах гладолечението,днес ми е трети ден.Първия ден се чувствах добре,вчера и днес ми е малко отпаднало и по-студено от обикновено.От време на време доста ми се прияждат разни неща,но гледам бързо да си отклоня вниманието от тях. Simple Smile
 Екземите не ме сърбят,друго подобрение за сега няма.И още нещо - освен че се чувствам по-отпаднала,изглеждам по-зле.  Sad
 Това е за сега.Не съм решила колко време ще продължа,зависи как се чувствам и кога ще започна работа(не че се чувствам толкова зле,но с този вид на недоспала и недохранена  Mr. Green ).Може би седмица и после ще започна захранване.
Виж целия пост
# 38
Здравейте на всички! Благодаря за споделянето! Утре мисля и аз да започна лечебния глад. Отдавна не съм го правила 5-6 мес. и искам да се поизчистя от токсините и от навика си да пия кафе. Но хич не ми се мисли за лечебните кризи, защото въобще не са приятни. Дано този път да ги няма, или поне да са по-малко. Мисля да погладувам 5 дни и после да се захраня за 3 дни. Пожелайте ми успех, защото докато гладувам ще продължавам да готвя и да работя. Ще ви разказвам какво се случва с мен! Радвам се за теб, Танче , че се справяш и, че е по добре дерматита. Подкрепям те и съм с теб! Hug
Виж целия пост
# 39
 Благодаря,Ина Вел!
 Между другото и аз се надявам гладолечението да ми помогне да спра кафето.Успявала съм да не пия около седмица,но после си казвам,че мога да си позволя една чашка от време на време и така пак се почва... Явно и ти си минала по този път,защото си спомням,че в първия си пост в темата пишеш,че си спряла кафето.Трудно се отказва това нещо...  Confused
 А това с готвенето наистина си е предизвикателство. Laughing И аз продължавам да готвя.Даже първия ден от гладуването бях подложена на голямо изпитание - имахме гости и правих кекс.А това е едно от нездравословните неща,на които не мога да устоявам,много обичам.Даже направих два,защото първия много се хареса и не стигна.И така - не си опитах кекса,който явно е бил много вкусен.Но се радвам,че устоях. Simple Smile
 Май по-добре да спра да говоря за храна.  Laughing
 Ина Вел,пожелавам ти успех!  Hug
Виж целия пост
# 40
браво момичета.
много се радвам за вас. и аз имам голямо желание за едно гладуване ама не ми стиска още.
но мисля че от вас придобивам лека по лека кураж.....
успеххххххххххх!!!!!!!!!!!
Виж целия пост
# 41
Здравейте на всички гладуващи лечебно и на тези които се гласят да гладуват или са гладували!  Laughing Трети ден съм на плодово- чаена диета. Първия ден ми беше мн. трудно, защото се чувствах отпаднала и ме болеше главата, за това избрах да започна в почивен ден. Това беше лечебна криза от зависимостта ми към кафето. Оказва се, че аз не мога отвреме на време да пия кафе. Организма ми привиква, когато започна да го пия, Танче. Вече многократно ми се случва да го започвам наново да го пия и пак да го спирам. Но като цяло без кафето ми е по- добре. И за напред не искам да го пия. На втория ден от плодово- чаената диета продължаваше да ме наболява главата, но вече беше започнало да ми просветва. Днес вече нямам главоболие и ми е доста по- свежо, но ми минават разни изкушаващи мисли за храна. И стигам до извода, че хем не съм гладна, хем по навик ми се яде вкусна готвена храна. Навиците най-често ми пречат. Но сега мотивацията ми е голяма да си изчистя тялото от токсини, отпадъци, излишни килограми и тлъстини и непотребни, дори пречещи ми навици. Също се появи и запек, но днес ще раздивжа нещата, като ям сушени сливи и пия бифидусните капсули. По този начин на донякъде изчистената от плодовете и чая чревна флора ще посея с тези капсули полезните Бифидус бактерии, които да необходими за нормалното храносмилане. Танче, ти как си? Следващите дни ще ви пиша какво се случва с мен. Пожелавам ви успех и ви подкрепям в природосъобрания и здравословен начин на живот!!!  Hug
Виж целия пост
# 42
Здравейте
Изтеглих си книгата и започнах да я чета. От днес мисля и аз да се включа в това лечебно гладуване защото съм със наднормено тегло имам и дископатия и вече втори месец неспира да ме боли гърбът. имам и лека завишена захар /в горната част на нормалното/ и започвам много да се притеснявам за здравето си. Най-лошото е че вечер много ми се яде. денем мога без храна ама вечер съм като озверяла за храна.
Беллора ти ми вдъхваш голяма надежда да си имам второ детенце. все си мисля че проблема със забременяването идва от килограмите.
надявам се този път да успея и всички болки да се махнат от тялото ми.
Виж целия пост
# 43
Така е, animari , гладуването преди 6 години ми помогна да забременея с третото ми дете. Тогава за първи път гладувах и то два последователни месеца- 10 дни плодово чаена- диета, 5 дни захранване. Не само че отслабнах от наднорменото тегло, но и хормоналния дисбаланс ми се нормализира. Бъди внимателна в схемата на плодово чаената диета и спазвай стриктно всички указания. Пий мн. вода около 3 л. дневно. Пожелавам ти успех!  Hug
Виж целия пост
# 44
 Здравейте,момичета!
 Аз съм разочарована от себе си.  Tired Екземите пак започнаха да ме сърбят и да се влошават.Знам,че това може да е от изчистването на организма,но не мога да си позволя да чакам значително подобрение,явно ще трябва доста време.За това реших да започна със захранването,да продължа с подходяща диета,други грижи за кожата и скоро пак да направя прочистващ курс.И така - вчера започнах захранването.Но днес... събудих се в едно гадно подтиснато настроение,по-късно станах изнервена и не издържах и си хапнах неща,които не трябваше.  Embarassed Сега ми е малко тежко и ми стана още по-криво сякаш...  Tired
 Както и да е,станоло е вече... Сега ще продължа или с по един разтоварващ ден в седмицата или няколко всеки месец.И разбира се здравословн живот (с малки нездравословни наслади от време на време  Embarassed ).
 
Най-лошото е че вечер много ми се яде. денем мога без храна ама вечер съм като озверяла за храна.
Анимари,и при мен е по принцип така.Това,което ми помага да се справя с тази 'вечерна лакомия' е редовното практикуване на йога.  Peace А и лечебното гладуване най-вероятно ще ти помогне.Пиши дали си започнала и как върви.Пожелавам ти чудесни резултати!  Hug
 Ина Вел,и аз бях така - не чувсвах глад,но просто ми се хапваха някои неща,с които съм свикнала.И с кафето съм като теб. 
 Така,момичета.Аз кратичко погладувах и се издъних на финала  Embarassed , но все пак се радвам,че се поизчистих.Другия път повече и по-качествено.  Laughing Успех на всички!  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия