Проблем с градината

  • 941
  • 11
Синът ми с всеки ден все по- малко иска да ходи на градина днес като го взех беше много умърлушен едно дете го удряло - с главата си удряло неговата глава  , учителката / оная с която имаме проблеми още от началото и дето само ми се мазни / и лелката му се карали ,че не си изял всичко на обед , а аз съм казала да не го насилват да яде колкото иска толкова / няма проблем с апетита 24 килограма е  така ,че не виждам защо да се тъпче , ако не иска повече да яде /  и учителката му се подигравала на рисунката  пред децата Twisted Evil
Сега лежи боляла го главата като разбра ,че и утре трябва да ходи на градина вдигна температура Cry
Какво да правя вече ? Детето ми страда , а аз нямам идея как да му помогна / всеки ден говоря с учителките с едната няма проблем другата само се мазни пред мен , а ........ /
Минава ми през главата да го спра от градината и да търся друга Sad
Виж целия пост
# 1
От нерви може да се вдигне температура, но и при температура от вирус също може да се появи такова голямо нежелание.

Това, че му се е подиграла пред другите е много гадно!
Виж целия пост
# 2
Миличка ,сменяй детската градина Simple Smile.
Не е добре детето от сега да се депресира ,явно е ,че то страда.
Виж целия пост
# 3
Минава ми през главата да го спра от градината и да търся друга Sad

ами действай по въпроса...какво го мислиш...в края на краищата детето ти е най-важно...госпожите и лелките няма да се променят - колкото и да им говориш и колкото и мили очи да ти въртят...
Виж целия пост
# 4
Нямам още опит с детските градини или ясли но аз бих поговорила много сериозно с учителката, ако трябва бих поискала среща с директорката, учителката и лелката заедно, за да се обсъди сериозно проблема. Ако няма резултат бих сменила градината, не може детето да се травмира така!
Виж целия пост
# 5
Проблема е само с едната госпожа /преди време бях пуснала тема пак за нея / другата госпожа е по- млада , по-строга е  , но сина ми я харесва , явно и тя него и нямаме проблеми с нея .
Той е много чувствително дете не е болен сега като му обясних ,че утре ще е госпожата която харесва живна и иска да ходи на градина  Simple Smile
Проблема е ,че това е единствената градина в района в който живеем и няма друга наблизо . Не е сигурно ,че ще намеря градина в която да го вземат за тая чакахме 4 месеца  Sad
Виж целия пост
# 6
aq_kiara , нямам още опит с детските градини, но на твое място не бих оставила нещата така. След като нямаш друга градина наблизо и се налага да го водиш там направи един сериозен разговор с въпросната учителка, лелка и директорката и ако трябва ги заплаши с по високи инстанции. Това е недопустимо, един педагог да се подиграва на дете, тази би трябвало да я уволнят дисциплинарно, трябва да я разпилееш направо, как така ще му се подиграва бе лелеееее #Cussing out #Cussing out #Cussing out 
Виж целия пост
# 7
Бих го преместила в друга градина, та дори и в друг квартал да е.
Щом едната лелка му се подиграва пред другите деца, те са достатъчно големи, за да вземат пример от нея и да му се подиграват и те. Утре ще е готината леля, а в други ден? Пак гадната, нали?
Не оставяй детето си да страда от сега още. На мен ми е мъчно като чета, а какво остава за теб...
Иди да говориш с директорката като за начало.
Виж целия пост
# 8
Ако няма проблем с децата, разбира се с тях, а единствено едната учителка ви създава главоболия, то се обърнете към директорката. Искайте разговор с нея и учителката заедно, ако трябва и заплахи с инспектората включете в разговора. За по-голям авторитет нека и таткото да присъства, от личен опит знам, че пред татковците много омекват. Не може да се подиграва на рисунката на детето и то пред всички останали, та нали децата копират държанието на учителката спрямо него и след това и те започват да се отнасят така с него. Поставете на дневен ред професионализма на учителката и факта, че няма право открито да демонстрира кои деца са й любимци и кои са в графата на несретниците.  Колкото до храната най-вече с лелята трябва да се говори, че няма нужда да се насилва детето. А и него научете да им опонира, щом го насилват да си каже, че знае, че сте говорили с пирсонала и му разрешавате да яде толкова, колкото иска. Предполагам, че го карат да си изяжда всичко, защото ако разрешат на него да си остави яденето, това автоматически би означавало, че и останалите деца в групата ще последват примера му.  Ако трябва да му сипват по-малко и ако видят, че не му стига, да добавят допълнително. Но при всички случаи ако проблемите продължават потърсете друга градина, защото като гледам годинита на малчо, най-вероятно сте в предучилищна или ви предстои следващата година/съжалявам, не видях на 5 години и колко месеца е/, а ако подготовката в детската градина за училище не е добра, предвид държанието на въпросната учителка, след това в първи клас ще му е много трудно.
Виж целия пост
# 9
Смяна на градината е крайна мярка. Детето вече е изградило някакви отношения, има приятелчета в тази група и те много ще му липсват.
Да ви кажа какво направих аз. Първо проведох разговор с директорката. Много е важно да разберете нейното отношение към проблема. Нашата госпожа беше извикана в кабинета и проведохме разговор, който имаше ефект.
Не се предавайте така лесно. Тази госпожа явно някой трябва да я сложи на мястото и #Cussing out Ако разбере, че тази гавра със самочувствието на детето може да има последствия за нея /дисциплинарно наказание, например/ съм сигурна, че следващия път ще се замисли преди да постъпи така и с друго дете.
Виж целия пост
# 10
Нямам още опит с ДГ, но и аз мисля, че смяната е нещо доста крайно. Няма гаранция, че в новата градина възпитателките ще са на ниво или няма да възникне друг проблем. Не можеш да сменяш градините до безкрай, а утре детенце ще тръгне на училище, да не говорим че и там проблеми все ще се намерят и училището ли ще сменяш  newsm78
Може би един сериозен разговор с директора ще свърши добра работа, както и другите казват, в присъствието на таткото. Нека въпросната възпитателка се почувства виновна, а не детенце да страда и да вдига температура
Виж целия пост
# 11
Отдавна не съм те чела и ето какво намирам.
Защо не говориш с директорката наистина. И едва тогава да търсиш смяна на градината.
Успех ти желая.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия