Смяна на зъбите

  • 615
  • 4
Дъщеря ми е на 5г и малко и вече има едно клатещо се зъбче Grinning. До тук добре, но има и един проблем. Отзад е пробило ново зъбче, съвсем не на място Sad. Предполагам, че при всички случаи трябва да я заведа на зъболекар, но не ми се иска той да вади зъбчето, а то да си падне само т.к. имам лоши спомени от моя пръв изваден зъб, а и тя е страхотен инат и категорично отказва да ходи на зъболекар, въпреки че никога не е ходила Confused.
Въпросите ми са:
1. Как да помогна на зъба да падне безболезнено и вообще ще падне ли сам? Клатушка се вече от 3-4 дни /и кой знае още колко преди да го видя/
2. Колко спешно/неспешно трябва да отидем на зъболекар, за да види новия зъб? И къде?
3. Как се "вкарват" в правия път кривопоникноли постоянни зъбчета?
4. Приемам и идеи и предложения за подаръче от Зъбната фея Laughing
Виж целия пост
# 1
Заведи я на зъболекар! Те ще преценят какво да правят. Намери такъв, който няма да травматизира детето. Аз съм много доволна от този аспект на здравеопазването тук, че една от основните им грижи е да създадат позитивно отношение към ходенето на зъболекар - не насилват децата, дават им подаръчета - за тях ходенето на зъболекар е позитивна емоция. Sunglasses
А феята оставя парички под възглавницата.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 2
Точно поради прорастналото зъбче трябва да я заведеш на зъболекар.
Сега почти всички деца сменят по този начин зъбите. Успех!
Виж целия пост
# 3
Заведи я на зъболекар. Той ще ти каже най-точно какво да правите. И ние имахме миналата година един зъб, израстнал зад другия, който дори не се клатеше. Извадиха го с упойка и зъболекарката каза да го избутва с език напред. Сега вече не личи, че е бил крив, много бързо се изправи.
Но наистина намери някой внимателен, зашото аз оше си нося последствията (и белега от пробитата устна) от една некадърна уилищна зъболекарка.
Успех.
Виж целия пост
# 4
Мерси на всички. Вече си нямаме един зъб Grinning Сестрата в детската градина на Цвети го е извадила много лесно Grinning През ноща намина и Зъбната феичка и донесе ластичета и фибички Grinning Ще поизчакам да видя дали новият зъб ще започне от самосебе си да се намества и ще проверявам по-честичко за нови зъби.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия