Разум или 4увства...

  • 1 742
  • 37
Моми4ета не зная как да постъпя...

Малко предисловие:
През декември Ще станат 6 години откак моя ку4о го няма. Много ми беШе трудно да преживея загубата му,оЩе пове4е ,4е аз бях тук а той оЩе в България , когато си отиде.4увствах се като истинска предателка,4е не съм била до него а той ме е 4акал до последно и така и не ме до4ака  Cry
Не вярвах,4е някога Ще набера отново смелост за друго ку4е Confused
Но онзи ден ми се слу4и... Просто беШе съдба: мъжът ми беШе обеЩал да води детето в събота след обяд в един гарден сентър,където има и секция за животни. Тя се събуди много късно от следобеден сън и накрая отидохме в 19,30 въпреки ,4е затваряха в 20,00.
И там го видях: едно малко зака4ливо дявол4е,което не спря да ни прави маймунджелъци и да се зака4а докато останалите ку4енца спяха и дори не ни удостоиха с внимание. НеЩо ми стана,не можех да се отлепя от клетката му. Изпитах странното усеЩане,4е това е моето ку4е. Запо4нах да моля мъжа ми да го вземем,просто това беШе някакъв непреодолим импулс. Той естествено каза НЕ. Тук трябва да обясна,4е мъжът ми никога не е имал домаШно животно и не приема идеята за такова,отглеждано в апартамент  Sad
Прекарах тези няколко дни опитвайки да го склоня да промени идеята си. Той не отстъпи. Аз не преставам да мисля за малкия Щур4о,който седи там и 4ака да отида да го взема.  Мислех си да го направя въпреки несъгласието на Макдирок,водена от 4увствата си,но не знам дали не е лудост.
Той ми изтъкна доста доводи ПРОТИВ като:
1) съседите отдолу имат бебе на 20 дни
2) живеем в апартамент ( 120 кв.м с две големи тераси )
3) къде Ще го оставяме ,когато ходим някъде ( за него пансион = бездуШие )
4) цената ( 550 евро ), както и бъдеЩите разходи
и оЩе куп други при4ини.
ИзаобЩо не от4ете доводите ЗА  Sad
Та седя си аз и ми е свило сърцето и ми е заседнала буца в гърлото и не зная как да постъпя...
Давам си сметка за това колко би ми се усложнил живота: работата,детето,къЩата,ку4ето ( Макдирока по4ти не помага,с редки изклЮ4ения ). И въпреки това ( знам,4е на някои от вас сигурно се струвам малко тралала,от сорта на " Да ти имам проблемите" ) не зная какво да правя...
А ето и виновника
 
Виж целия пост
# 1
Бийгълче  Hug Grinning
Макдировски, не знам какво да те посетвам. Но напълно те разбирам какво ти е на душата. Ако има желание човек може всички тия неща, които той е изредил за отрицателни да се преглътнат..... Confused
Работата покрай едно куче хич не е малка особенно, докато е пъпи и иска обучение. Такъв проблем имах като малка, когато майка ми заяви, че куче в къщата си не иска. Какви ли не молитви прилагах и от сорта на думи "Ти не ме обичаш тогава" (дете), накрая го домъкнах в къщи и.......де да ходи женицата. Сега е по-привързана и от мене може би (още е живата милата, нищо че е на 16 години Grinning)
Бийгълите са ловджийски кучета и ще искат доста ентъртеймънт, но пък знам, че ти ще го правиш с любов.
Кажи му примерно, че той няма да има задължения покрай него. Че е малка порода, че има къса козина (то това не знам дали да го смятам за предимство като знам на Дакелът ни - бог да го прости - как зор му се чистеше козината).
Уф........дано да клекне.
Дали пък да не му го натресеш и като види какво е бебе ............. Thinking Heart Eyes
Виж целия пост
# 2
кученцето е страхотно Grinning
Аз имах същото преживяване Cry Моето куче почина миналата година и аз не бях там.Много го обичах и досега не мога и да си помисля да взема друго. направо при мисълта,че и то един ден ще умре (да,разбирам,че това е нормално и естествено,ама..) откачам. Мъжа ми много иска куче,но аз съм твърдо не засега.
С това не ти помагам,но да ти благодаря за постинга- значи има надежда и за мен, може някой ден и аз да си взема пак куче  Hug
от друга страна, ако мъжа ми сега се прибере с пес няма да го изгоня, така че може би съм по-скоро за виновника в къщата на Макдирокови Grinning
Виж целия пост
# 3
Макдирокче, аз сьщо те разбирам какво ти е на сьрцето и в мислите. Последното ми куче беше кокерка и почина от рак на яйчника, след операция/да чукам на дьрво, лека и прьст/. И от тогава ми е много тежко и на мен. Аз искам да си имам куче, но чакам да заживеем на едно постоянномясто, кьдето има повече условия и примерно градина. Ти как ще го гледаш това кученце, нали ходиш на работа? Може би ще му е скучно през денят и ще прави поразии докато е младеж. Ако този период го минеш, тогава ще е по лесно. Как да накараш Макдирок newsm78, а можеш ли да го вземеш това кучо за малко, назаем от този центьр ей така да поживее с Вас и татито Ви да се привьрже. Иначе с думи и навиване много трудно ще стане.....
Виж целия пост
# 4
Купете си котка. Joy Joy
Виж целия пост
# 5

Ууу, още по- лошо   Laughing
Виж целия пост
# 6
и при нас е същата история Sad... и аз, и децата искаме куче или поне рибки, обаче съпругът не, та не. а е израстнал сред живинки - добермани, сиамки, улични, и знае какъв приятел за детето е особено кучето. понякога се замислям дали просто един ден да не вземем с децата куче и да видим как ще ни накара да го върнем...
от доводите на твоя съпруг сериозни ми се виждат само този за оставянето някъде когато пътувате и разходите. какво от това, че под вас живее бебе  newsm78? а толкова ли не можете да сместите в 120те квадрата апартамент един куч? обаче и аз не бих си оставила кучето в пансион като заминем за примерно две седмици някъде Sad. но ако имате приятели край вас, които обичат животни, може те да се грижат за животинката. виж за разходите трябва да си прецените- храната не е кой знае какъв проблем като цена(поне тук), пък и бийгълът не е санбернар, няма да ви изяде ушите, обаче ваксини, доктори и прочие са си разход...
Виж целия пост
# 7

Ти се шегуваш, обаче наистина бих ви препоръчала котка. Като собственик на куче и котка, и двете животни са на една възраст, един пол, сега са по на 1 година, мога да твърдя, че котката се гледа сама, а кучето изисква внимание колкото едно малко дете. Естествено, че няма да се откажа от нашето куче (както се опитват да ни въздействат зълва ми и свекър ми; под нейно влияние), сигурно ако трябва да избирам пак бих го взела, но 1) аз си стоях вкъщи докато тя бе малка - приготви се за извеждане на 40-60 минути поне за няколко месеца; 2) ние живеем в къща и имаме кучешка къща отвън - там е през лятото; 3) ако кученце се остави само в къща/апартамент ще нанесе щети, каквито не можеш и да си представиш. На нас са ни изгризани бордюрите на пода в кухнята и солариума; одраскани са ни стените, веднъж бе прегризала кабела - това са "щетиЩ от бебешките и дни. Ние оставяме Ейнджъл в клетката и, когато излизаме за малко - може да звучи жестоко, но това е съвета на ветеринарката ни. Акйо я оставим свободно не зная какво може да направи. Последния довод ще оставя на края - не можеш и да си представиш колко много разходи има покрай едно куче - на нас ние е излязла златна - самото куче не беше особено скъпо - 350$, но за редовните прегледи, за операцията и, за няколкото случая на разболяване и др. сме изхарчили поне 1,500$ при ветеринарката за една година. Като добавим и парите за храна, за играчки, за кучешко училище и т.н. излиза много скъпо, просто е лукс. Това е и довода на зълва ми - тя смята, че харчим грешни пари за кучето, аз си я обичам въпрели болестите и проблемите, които ми създава. Heart Eyes
Та така, помисли си добре преди да вземеш кучето, защото си има доста сериозни причини за размисъл.
Виж целия пост
# 8
Бийгълче  Hug Grinning
Макдировски, не знам какво да те посетвам. Но напълно те разбирам какво ти е на душата. Ако има желание човек може всички тия неща, които той е изредил за отрицателни да се преглътнат..... Confused
Работата покрай едно куче хич не е малка особенно, докато е пъпи и иска обучение. Такъв проблем имах като малка, когато майка ми заяви, че куче в къщата си не иска. Какви ли не молитви прилагах и от сорта на думи "Ти не ме обичаш тогава" (дете), накрая го домъкнах в къщи и.......де да ходи женицата. Сега е по-привързана и от мене може би (още е живата милата, нищо че е на 16 години Grinning)
Бийгълите са ловджийски кучета и ще искат доста ентъртеймънт, но пък знам, че ти ще го правиш с любов.
Кажи му примерно, че той няма да има задължения покрай него. Че е малка порода, че има къса козина (то това не знам дали да го смятам за предимство като знам на Дакелът ни - бог да го прости - как зор му се чистеше козината).
Уф........дано да клекне.
Дали пък да не му го натресеш и като види какво е бебе ............. Thinking Heart Eyes

Хонди,и аз моя бивШ момък го замъкнах в къЩи против волята на майка ( тя милата се страхуваШе от ку4ета  Mr. Green ) а и той си беШе бая големи4ък ( ротвайлер4е  Flutter ). Отна4ало се вдига голям вой,но после ела да видиШ на мама мом4ето ( голяма лига беШе,бог да го прости ) Wink
Знам ,4е бигльо е ловджия и иска много ти4ане ама някак Ще се справя,просто ми открадна сърцето тоя мал4уган и не мога да се взема в ръце. И аз се изкуШавам страШно да ида и да го взема,ама не знам как Ще реагира той.... Sad
Виж целия пост
# 9
щом ти ще се грижиш за него, според мен ти трябва да решаваш. да си имаш малко ку4е в къщи си е като да имаш дете- иска си ежедневни грижи , а и пакости прави. едно от нещата , които най-много ми липсва откакто съм мюсулманка е , 4е не мога да си имам ку4е в къщи. имах си в БГ и знам какво е и колко се привързваме към тях. напълно те разбирам.
пак говори с мъжо  може и да се навие като види какво голямо желание имаш. успех!
Виж целия пост
# 10
кученцето е страхотно Grinning
Аз имах същото преживяване Cry Моето куче почина миналата година и аз не бях там.Много го обичах и досега не мога и да си помисля да взема друго. направо при мисълта,че и то един ден ще умре (да,разбирам,че това е нормално и естествено,ама..) откачам. Мъжа ми много иска куче,но аз съм твърдо не засега.
С това не ти помагам,но да ти благодаря за постинга- значи има надежда и за мен, може някой ден и аз да си взема пак куче  Hug
от друга страна, ако мъжа ми сега се прибере с пес няма да го изгоня, така че може би съм по-скоро за виновника в къщата на Макдирокови Grinning

Маймун4ице,винаги има надежда  Peace
Виж целия пост
# 11
Макдирокче, аз сьщо те разбирам какво ти е на сьрцето и в мислите. Последното ми куче беше кокерка и почина от рак на яйчника, след операция/да чукам на дьрво, лека и прьст/. И от тогава ми е много тежко и на мен. Аз искам да си имам куче, но чакам да заживеем на едно постоянномясто, кьдето има повече условия и примерно градина. Ти как ще го гледаш това кученце, нали ходиш на работа? Може би ще му е скучно през денят и ще прави поразии докато е младеж. Ако този период го минеш, тогава ще е по лесно. Как да накараш Макдирок newsm78, а можеш ли да го вземеш това кучо за малко, назаем от този центьр ей така да поживее с Вас и татито Ви да се привьрже. Иначе с думи и навиване много трудно ще стане.....
Неб ( от Небенце  Wink ), аз работя на 6 4аса, т.е половината от деня съм си в къЩи. На заем не става: или купуваШ или ниЩо  Confused
Виж целия пост
# 12
и при нас е същата история Sad... и аз, и децата искаме куче или поне рибки, обаче съпругът не, та не. а е израстнал сред живинки - добермани, сиамки, улични, и знае какъв приятел за детето е особено кучето. понякога се замислям дали просто един ден да не вземем с децата куче и да видим как ще ни накара да го върнем...
от доводите на твоя съпруг сериозни ми се виждат само този за оставянето някъде когато пътувате и разходите. какво от това, че под вас живее бебе  newsm78? а толкова ли не можете да сместите в 120те квадрата апартамент един куч? обаче и аз не бих си оставила кучето в пансион като заминем за примерно две седмици някъде Sad. но ако имате приятели край вас, които обичат животни, може те да се грижат за животинката. виж за разходите трябва да си прецените- храната не е кой знае какъв проблем като цена(поне тук), пък и бийгълът не е санбернар, няма да ви изяде ушите, обаче ваксини, доктори и прочие са си разход...

Ох,адаШ4е,сродни дуШи сме зна4и  Hug У нас има доста място,така,4е това е сравнително относителен довод ПРОТИВ. За пансиона и аз не съм много склонна,по скоро бих го водила с мен ( като се има предвид и 4е е сравнително малко ку4е ).
Най_хубавата 4аст е,4е разходите за ваксини и ветеринари са доста,но пък се приспадат от данъците,т.е си е един вид плЮс  Thinking
За бебето отдолу доводът е,4е е малко ( на 20 дена ) и ку4енцето като е пъпи и стои само по 6 4аса докато съм на работа може да лае много и да буди бебата  newsm78
Виж целия пост
# 13
Голям хубавец е малкия GrinningАз имах овчарка и когато почина на 14 години,много трудно го изживях и не мога да си представя да имам друго.Зависи до каква степен е против мъжа ти,защото има хора,които отначало са против,а след това омекват.Обаче има и такива,които не можеш ги пречупи. EmbarassedТи си го познаваш наи-добре,знам,че много ти се иска да го вземете и ти желая да се пребориш успешно. Heart Eyes Hug
Виж целия пост
# 14
Макдировче, труден въпрос. Бийгълите са много сладки. А ти би ли го вzела, когато мъжът ти е против или по скоро искаш да намериш начин да промениш мнението му? Thinking

Ако ми поzволиш да коментирам доводите на мъжа ти.
1) съседите отдолу имат бебе на 20 дни това според мен няма никаква връzка и логика с вzимането на куче или поне аz не я раzбирам Thinking
2) живеем в апартамент ( 120 кв.м с две големи тераси ) мястото не е малко, важното е кучето да се раzхожда много. Таzи порода иzисква доста движение.
3) къде Ще го оставяме ,когато ходим някъде ( за него пансион = бездуШие ) нещо подобно каzва и мъжът ми, но аz го обработвам в поосока куче. Наистина пансиона оzначава раzходи и раzделяне с кучето, но пък има такива хубави пансиони zа кучета, предлагат им се много раzнообраzие и грижи. От друга страна, когато човек има куче се zапоzнава покрай него и с други хора, които имат също и може и някой от тях да се навие да го гледа, докато ви няма. Във всеки случай намирам оставянето zа 2 или колкото са там седмици на кучето в пенсион zа по доброто решение, отколкото да го раzнасяш напред наzад по самолети.
4) цената (550 евро), както и бъдеЩите разходи теzи раzходи наистина идват, но пък съпоставено с удоволстието и всеотдайността на животинчето смятам, че второто надделява. Но раzбира се човек трябва да е наясно, дали може да си го поzволи.

Не мога да ти помогна с решение, по скоро ти трябва първо обективно да погледнеш на нещата, дали ще се справиш и с гледането на кучето покрай другите неща. И опитай да поговориш пак с мъжа ти. Стискам ти палци Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия