Как се дава Осцилококцинум профилактично?

  • 4 733
  • 6
Здравейте!
Синът ми е на 1г и реших да му давам Осцилококцинум профилактично през зимните месеци. Педиатърката ми каза да давам по 1 гранулка на ден, а в упътването пише, че се приема по 1 доза (глобула) на седмица. Въпросът ми е, вие как го давате и дали сте доволни от него?
Благодаря предварително
Виж целия пост
# 1
както пише в упътването
не се взема всеки ден без нужда
доволна съм,пих го като бременна и въпреки контактите ми с болни от грип не се разболях
Виж целия пост
# 2
Аз знам, че профилактично се приема по 1 глобула седмично. Да, доволна съм. Още при първи симптоми на настинка ако го изпия винаги ми се разминава. И на детето го давам. Peace
Виж целия пост
# 3
За профилактика със сигурност се взима 1 доза на седмица, а не 1 гранула (при хомеопатията не се практикува такава доза от по 1 гранула). Ако има контакти с болни и наистина повишен риск, може да се взима по 1 доза на ден. А при първи симптоми на болест по 3 дози на ден. При всички случаи с хомеопатията хубавото е че и да изпиеш цялата опаковка за 1 ден, няма никаква опасност.
Виж целия пост
# 4
За кърмачета и малки деца - профилактично една глобула седмично профилактично. Дори може да се разтвори във водичка, за да е по-лесен приемът.
В никакъв случай не може да става въпрос за гранулка седмично.
Виж целия пост
# 5
Аз давам всеки понеделник по една глобулка цяла.Разтварям я с малко вода и Теди пие.Мисля,че засега поне има ефект.Набелязваш си 1 ден в седмицата и всеки път даваш по едно цяло флаконче. Wink
Виж целия пост
# 6
Разтваряш една дозичка в малко водичка ,например всеки понеделник и даваш поне половин час преди или след хранене и пиене .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия