Колко мляко за почти 7 м. бебе?

  • 399
  • 4
Вечер се изцеждам и давам с шише кърма , защото напоследък ми се струваше че остава гладен и реших да се цедя за да знам горе-долу колко мляко пие .Тук в една тема видях че на бебе на 6 и малко месеца дават 240 г.АМ Shocked-моя пие по 170г. кърма има ли някаква разлика в количеството взависимост от това дали е кърма или АМ и колко мляко трябва да пием?
Виж целия пост
# 1
Аз мисля, че 170 мл. е приблизително правилното количество. Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Колкото и да се цедиш,а дледам ти много добре се справяш,никога не можеш да изцедиш,толкова,колкото бебето ти може да изсуче.

Затова ти препоръчвам,ако мислиш че не му стига да кърмиш,по-често....


А относно 240гр АМ при всяко дете си е различно,така че не се шашкай.

Успех Grinning
Виж целия пост
# 3
Подкрепям момичетата, че никога не можеш да изцедиш толкова, колкото бебето може да изсуче от гърдата. Няма нужда да знаеш колко мл получава детето - получава толкова, колкото пожелае Grinning По какво съдиш, че остава гладен - вечер повечето деца са кисели и нищо не им харесва, а нощното будене няма да спре, каквото и колкото да получава за вечеря (ако това са нещата, които те карат да мислиш, че вечер не му стига).
Има разлика в количествата, които изяждат кърмените бебета и бебетата на адаптирано - кърмените изяждат с около една трета по-малко количество, защото кърмата се усвоява много по-лесно и пълноценно. Но това изобщо не може да ти е ориентир, защото няма как да знаеш всъщност колко му е необходимо.
Така че най-добре да си даваш на бебо гърдата и той сам ще си изработи колкото му трябва Grinning
Виж целия пост
# 4
Беба е на 6 месеца и аз и цедя по 160 мл. Стига и...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия