След секцио?

  • 7 438
  • 27
Здравейте мамчета!Имам едно питане.Аз родих със секцио преди почти 2 месеца.Раната зарастна добре до преди 2 седмици ме болеше особенно от дясно.Тогава също имах 2-3 капки кръв от раната от тази страна.Дали е само от коричките които се отлюспват или трябва да се пазя много още?Другото което ме интересува дали и при вас е така,още от началото чувствах целия си корем изтръпнал и не усещам нищо като го пипна.Сега минаха почти 2 месеца и още не усещам като си пипам корема 2-3 пръста над операцията.Дали е нормално и кога ще се оправи?
Виж целия пост
# 1
Изтръпването е нормарно, не се притеснявай. Мен също ме болеше повече от едната страна - от ляво само че, не чак два месеца, но и сега като се пренатоваря и ме заболява - болката е тъпа, но се усеща като неприятна тежест.

За другото не зная - аз не съм имала нито корички, нито кръв  Confused
Виж целия пост
# 2
Според мен трябва да отидеш на лекар....При мен всичко отшумя след около 3 седмици...Успех!
Виж целия пост
# 3
Аз също дълго време имах болки от ляво. Кръв не съм имала.
Изтръпването ще продължи много дълго. все пак кожата там е рязана и й трябва много време докато си въстанови чувствителността.
Това ми беше второто секцио и май по- дълго време ме наболява операцията. И сега дори като се поизморя повечко имам усещане за тежест и дърпане.
Внимавай още известно време, не си давай много зор.
Единствено не мога да ти помогна за кръвта.
Виж дали не е зачервена кожата около операцията, това би означавало евентуална инфекция.
Виж целия пост
# 4
Цитат на: SkoroMama
Здравейте мамчета!Имам едно питане.Аз родих със секцио преди почти 2 месеца.Раната зарастна добре до преди 2 седмици ме болеше особенно от дясно.Тогава също имах 2-3 капки кръв от раната от тази страна.Дали е само от коричките които се отлюспват или трябва да се пазя много още?Другото което ме интересува дали и при вас е така,още от началото чувствах целия си корем изтръпнал и не усещам нищо като го пипна.Сега минаха почти 2 месеца и още не усещам като си пипам корема 2-3 пръста над операцията.Дали е нормално и кога ще се оправи?


И аз така нищо не чувствам 2-3 пръста над операцията си. Абе, чувствам нещо, но като изтръпнало. Гледай да не пипаш много шева и полека-лека ще зарастне. Няма начин... все пак си е доста сложна операция.
Виж целия пост
# 5
Много ви благодаря за успокоението.Вече се чудех дали да не тръгна по доктори за това изтръпване но щом е нормално ще изчакам още.За болките почти ги няма вече ама то и преди изчезваха и се появяваха пак,така че ще видим ще поизчакам с притесненията Simple Smile а вие кога почнахте с упражненията за отслабване и с по тежичката работа в къщи?А коремни преси кога?
Я да ви попитам и друго,още не ми е спряло кървенето.Понамали по едно време даже за ден два почти нямаше и пак почна по малко сега пък май ми дойде защото 1 седмица е много обилно повече и от преди да забременея?Сега от вчера намаля но пак има не спира напълно.Нормално ли е?При вас как беше?
Виж целия пост
# 6
Препоръчвам ти преди да решиш да започнеш, да отидеш на преглед, Sign Exclamation  за да се провери дали се е прибрала хубаво матката, но лично аз считам, че с коремните преси и упражненията трябва да изчакаш. Още повече, че имаш малко кръв.
На изписване от родилния дом, лекарката лично ме предупреди да минат минмимум 6 месеца след секциото, ако съм нетърпелива за упражненията. Аз лично  започнах с коремните чак, когато дъщерая ни навърши 1 год, защото тогава считам, че са що-годе зараснали тъканите /не случайно препоръчват следващо раждане след минмимум 2 години при секцио/. До този момент съм правила "гълтане" на корема. Уверявам те, че има ефект.  Laughing Това също е вид упражнение-стягат се мускулите, но без физическо усилие. Започнах да го правя някъде след 2-3 месец. Носенето на ластични гащи първите месеци е ясно. И нямах отпуснат или висящ корем. Сега с коремните е още по-добре. Grinning
Освен това, трябва да изчакаш матка, корем да се прибере. Трябва ти да се почувстваш готова-физически и психически.

Относно за кървенето от раната - аз нямах такова и мисля, че е хубаво все пак да те видят. Shocked  Пръсках операцията 1,5 месеца с "Бивацин"-спрей, превантивно, по лекарско предписание. Това е антибиотик. Ти ползвала ли си го? Определено всички лекари след секцио го изписват. След това е хубаво да мажеш белега с "контрактубекс"-за заличаване.

Изтръпването е нормално-не се притеснявай.

Успешно възстановяване!
Виж целия пост
# 7
Привет на всички мамчета! Честно казано, малко ви завиждам за това, че при вас всичко вече е минало, и то успешно! На мен също ми предстои подобно изживяване и колкото по-малко време остава, толкова повече ме хваща шубето...  Rolling Eyes  Затова искам да ви попитам защо ви беше назначено раждане със секцио, или е било по ваш избор? Мен честно казано ме е страх от тази операция, и най-вече от периода след нея - незнам доколко ще мога да бъда пълноценна като майка и жена. На мен доктора ми го препоръчва заради възрастта - на 36 години съм. И макар, че имам една дъщеря, която е вече на 17 години, ме водят като възрастна първескиня...   Wink Иначе до сега нямам никакви проблеми с бременността /дано до края да е така!/.
Много бих се радвала да споделите впечатленията си тук, във форума!
Виж целия пост
# 8
Лелей!! Какви преживелици!!
Аз 2 седмици след секциото изобщо не чувствах дискомфорт, сякаш не е имало интервенция... Само понякога се почесвам лекичко по шева, сигурно защото косма никне...
Нищо не съм пръскала... Вай!! Никакви илачи, нищо  Shocked !
Дано по-скоро оздравявате мамчета!!
Дано следващия път като ми се наложи секцио да мине по същия начин..
 Flowers Four Leaf Clover
Виж целия пост
# 9
Здравей,

Мамите са ти отговорили за липсата на чувствителност. По отношение на кръвта - съветвам те да отидеш на гинеколког да те погледне. И при мен раната не зарастваше на едно място, всичко друго не само зарастна, но почна и да избелява. А на това място - лимфа и точки кръв. Аз изчаквах да зарасне и там, за да отида на козметичка преди гинеколога. Но така и не зарасна до 3-я месец, така че отидох и на козметик, и на гинеколог. Оказа се, че не са ми извадили конците както трябва - имах си в коремчето педя и нещо конец. След като гинеколога го извади, много бързо зарастна и нямах никакви проблеми. И не, изобщо не болеше.
За кръвта - На мен точно започна да ми спира течението към 40-я ден и изведнъж много се засили отново. Чак след месец, когато ми дойде следващия цикъл, се усетих какво е било. И това при положение, че кърмех 8 пъти на денонощие. Така че или питай гинеколога или изчакай още месец, за да си сигурна.
Виж целия пост
# 10
Мерси Mery за предупрежденето да изчакам с натоварванията!Много се радвам че споделихте за да не се втурна утре да правя упражнения.Аз не се чувствам зле и още от началото много бързо се въстановявах и хич не се пазех.Кара ми се мажа ми че се пъна да върша работа която не трябва.В болницата станах на другия ден да се раздвижа смо това беше трудното,после си тръгнах нормално,е по-бавно и внимателно разбира се!В къщи като си дойдох и си почнах с обичайните работи а след седмица от изписването катерех до 4 етаж стълби всеки ден почти с бебе и чанти...Много тъпо да живееш на 4 et без асансийор и с бебе Sad Количката пък стои в мазето и там стълби надолу абе ужас само хамалогия.То и за това сигурно имаше малко кръв от едно рязко движение май.Сега от 2 седмици не съм имала кръв от раната.В родилното нищо не ми обясниха казаха да не тренирам 6 седмици и не на тежката домакинска работа а след ова давай че било добре за бързото възстановяване ConfusedЛастични гащи носех малко по свое усмотрение никой не ми е казал.А за мазане и пръскане с нещо също нямам и идея !?Сега мога да питам но дали е късно да почна с нещо за заличаване на белега?

Vessbil много тъпо това да ти оставят конец как може такова нещо!?Направо нямам думи дано при мен не е така:( Моя конец го махнаха като срязаха от едната страна въжелчето и само издърпаха от другата и той се измъкна целия надявам се да не е имало възможност да остане ама като ги знам какви са тъпи нашите лекари няма да се учудя Sad

Sunny_g само да ти кажа че при мен беше секцио по спешност.След 48 часа предизвикано раждане с изтекли води,по4ване на контракции 7 часа и спират,предизвикване 2 пъти с хапче и от там и страшно по-силни контракции около 20 часа и само 5 см разкритие и вливане на банки за увеличаване на контракциите и никакъв ефект общо след 48 часа решиха секцио.Тогава се дърпах но сега се радвам че така се роди моето слънце защото бях на края на силите си а болката и травмата беше ужасана.Така че не се притеснявай от секциото.Аз даже го предпочитам за следващия път Simple Smile Първия ден е труден и малко на втория.После си тръгваш и горе долу обслужваш сама.Само 1 ден е малко трудно защото не можеш да ставаш и да си гушкаш бебчо сама.Но за това ще ти помага персонала.После може да имаш малко болки аз имам но не постоянно а за ден два и минават сега скоро не съм имала.Желая ти успех,стискам палци за операцията и да си гушнеш малкото ангелче скоро!!!
Виж целия пост
# 11
Мерси Mery за предупрежденето да изчакам с натоварванията!Много се радвам че споделихте за да не се втурна утре да правя упражнения.Аз не се чувствам зле и още от началото много бързо се въстановявах и хич не се пазех.Кара ми се мажа ми че се пъна да върша работа която не трябва.В болницата станах на другия ден да се раздвижа смо това беше трудното,после си тръгнах нормално,е по-бавно и внимателно разбира се!В къщи като си дойдох и си почнах с обичайните работи а след седмица от изписването катерех до 4 етаж стълби всеки ден почти с бебе и чанти...Много тъпо да живееш на 4 et без асансийор и с бебе Sad Количката пък стои в мазето и там стълби надолу абе ужас само хамалогия.То и за това сигурно имаше малко кръв от едно рязко движение май.Сега от 2 седмици не съм имала кръв от раната.В родилното нищо не ми обясниха казаха да не тренирам 6 седмици и не на тежката домакинска работа а след ова давай че било добре за бързото възстановяване ConfusedЛастични гащи носех малко по свое усмотрение никой не ми е казал.А за мазане и пръскане с нещо също нямам и идея !?Сега мога да питам но дали е късно да почна с нещо за заличаване на белега?

Vessbil много тъпо това да ти оставят конец как може такова нещо!?Направо нямам думи дано при мен не е така:( Моя конец го махнаха като срязаха от едната страна въжелчето и само издърпаха от другата и той се измъкна целия надявам се да не е имало възможност да остане ама като ги знам какви са тъпи нашите лекари няма да се учудя Sad

Sunny_g само да ти кажа че при мен беше секцио по спешност.След 48 часа предизвикано раждане с изтекли води,по4ване на контракции 7 часа и спират,предизвикване 2 пъти с хапче и от там и страшно по-силни контракции около 20 часа и само 5 см разкритие и вливане на банки за увеличаване на контракциите и никакъв ефект общо след 48 часа решиха секцио.Тогава се дърпах но сега се радвам че така се роди моето слънце защото бях на края на силите си а болката и травмата беше ужасана.Така че не се притеснявай от секциото.Аз даже го предпочитам за следващия път Simple Smile Първия ден е труден и малко на втория.После си тръгваш и горе долу обслужваш сама.Само 1 ден е малко трудно защото не можеш да ставаш и да си гушкаш бебчо сама.Но за това ще ти помага персонала.После може да имаш малко болки аз имам но не постоянно а за ден два и минават сега скоро не съм имала.Желая ти успех,стискам палци за операцията и да си гушнеш малкото ангелче скоро!!!
Виж целия пост
# 12
SkoroMама, изобщо не е късно за мазане, за да се заличи по-бързо белега. Вземи си мазилото и започвай. Laughing  Аз, както ти писах вече, започнах с него на 1,5 месец след секциото, но защото  пръсках белега с "Бивацин" през този месец и половина. Колкото по-рано, започнеш с "контрактубекс", толкова по-бързо и по-лесно се заличава . Но трябва да си упорира с него. Не става само с 2-3 намазвания.
А за дом. работа - аз на 10-ия ден си бършех пода и си ходех без проблеми. И аз като теб станах след 24 часа в болницата.

С две думи - не трябва да се отпускаш, но не трябва и да се насилваш. Трябва да търсиш 'златната среда' както се казва.  Wink
Виж целия пост
# 13
Цитат на: SkoroMama
Много ви благодаря за успокоението.Вече се чудех дали да не тръгна по доктори за това изтръпване но щом е нормално ще изчакам още.За болките почти ги няма вече ама то и преди изчезваха и се появяваха пак,така че ще видим ще поизчакам с притесненията Simple Smile а вие кога почнахте с упражненията за отслабване и с по тежичката работа в къщи?А коремни преси кога?
Я да ви попитам и друго,още не ми е спряло кървенето.Понамали по едно време даже за ден два почти нямаше и пак почна по малко сега пък май ми дойде защото 1 седмица е много обилно повече и от преди да забременея?Сега от вчера намаля но пак има не спира напълно.Нормално ли е?При вас как беше?


Аз лично започнах да вдигам количката по стълбите месец и нещо след операцията. Два месеца имах лохии, след което ми дойде редовен цикъл с овулация и всичките му такъми  Simple Smile . Бях на преглед при гинеколога си точно, когато овулирах  Simple Smile , та той ме осведоми, че мога вече да бременея... А Гого е само на кърма. Както и да е, сега обаче не ми идва пак цикъла, бях се попритеснила, дори тест за бременност си взех, но после се успокоих и реших да не го правя. Нормално е да е нередовен, още повече щом кърмя. За упражненията като бях на рутинния преглед - два месеца след като родих, докторът каза, че мога да започвам с леки коремни преси и леки натоварващи групи мускули упражнения. Аз не че съм почнала, но отдавна вече не се пазя от тежки неща. А иначе ме боли много гърба...

Дано съм ти помогнала.
Виж целия пост
# 14
Ето ме и мен.Аз съм с две раждания секцио и с мъж доктор,което все пак е успокояващо в една страна като Р.Доминикана,където ,вярвай ми лекарите са като санитари в сравнение с нашите.Та изтръпването го има при всички майки,това вече си го разбрала.Аз първия път бях с конци подобни на твоите и ги издърпаха по същия начин.Втория път бяха резорбиращи се и не ги махаха.Относно кървeнето,мъжът ми каза,че е или зaради конците,или ако си похапвала нещо от рода на ядки,люто,яйца...,които са строго забранени след секцио,не знам дали са те предупредили.За упражненията,след третия месец можеш да започнеш с около десетина коремни,увелчавайки постепенно и бавно на 20,30 и т.н. всеки месец.Все пак секциото е по-усложнено,но Господ си знае нещата.И аз като теб в този момент просто нямах сили за нормално раждане и се молех нещо да се случи,което да ме укрепи и ми даде нужната сила.Мисля,че вече е късно да се мажеш,ако до сега не си го правила,но не е голяма загуба,аз се мазах и пак имам белег,та макар и по-малък.Не е ли по-важно бебето да е здраво и с таткото да се обичате отколкото тази операция,която и без това никой не ти я вижда.Е,бъди спокойна,всичко е на ред,радвай се на бебенцето си и на всички,които обичаш!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия