Дайте ми съвет.......

  • 572
  • 4
Направо не знам от къде да започна ooooh!
Накратко: От седмица две дъщеря ми е неконтролируема. Не желае да се упражнява, да пише домашни(а ако благоволи - 4-5часа не и стигат да го напише Close) Гледам да съобразявам режима на бебето с нейния, но май всичко се оплете...За всяко нещо прави физиономии и роптае.Държи се невъзпитано и нагло...Не мога да си позная детето CryОпитах с добро, с лошо също - наказвах я няколко пъти, но резултат никакъв. От днес започват плуване в училище.Аз бях обещала да я пусна да плува, но....след подобно отношение и поведение към околните казах, че първо трябва да заслужи и тогава ще плува.Стана и мъчно и обидно, разплака се........А сутринта и госпожата в училище ми каза, че поведението и е отвратително към нея, към съучениците и......
Приемам свежи идеи - как да реагирам и какво да предприема. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
1. Кой клас е?
2. Проблеми с някой съученик или изобщо някой от училището?

Пробвала съм със забрана за спорт - няма ефект, по-скоро отрицателен.

Не знам за госпожата - нашата не ми вдъхва много доверие - гледа само да и е мирна главата. Пример:
1. Казва на сина ми да не си връща като го ударят
2. Като и се оплаче му се развиква "стига само си се оплаквал" - по-лесно и е, ако някой служи за чучело и другите да си го ритат и бият там кротко, стига да не вдигат много шум да се чува от коридора... Затова не му дава да си връща, защото тогава шума става по-силен  Sick
Виж целия пост
# 2
Темата и мен живо ме вълнува. Наблюдавам нервност и агресия и у моята дъщеря, които досега не съм виждала.  Доколкото виждам, поведението й се влияе основно от училището. През почивните дни и през празниците тя си е пак моето момиченце.  Линда е едно дете и аз търся причините по-скоро в средата, в която е попаднала, но в твоя случай не става ли въпрос за форма на ревност и респективно протест ?
Виж целия пост
# 3
В първи клас е и няма проблеми с материала - чете и пише, смята без проблем. В началото имаше едно момче в класа, което биеше целия клас, а госпожата им вдигна ръце от него. Но сега вече няма проблеми с него...За ревност не мисля, че може да се говори - обръща и се достатъчно внимание лично на нея. Не я товаря със задачи да помага за брат си - каквото прави е абсолютно по нейно желание и с добро чувство. Тя умира за него и сега въпреки лошото си поведение, към братчето си е адски мила и внимателна.....Госпожата в училище също е на ниво - съобразителна, мила, усмихната.Дъщеря ми много я харесва.
Сега говори само за басейна Rolling Eyes - обещава ми какво ли не, само да я пусна, но тя от две седмици все обещава - разбира се до следващия път Sad
Виж целия пост
# 4
Ами вероятно тя е започнала да свиква в училище и просто вече е загубила интерес. Нормално е.
Дават ли много домашни?

Всъщност какво разбира класната под "отвратително поведение"?

Ти си реши, но в крайна сметка когато детето забрави какво удоволствие е плуването, забраната се обезмисля.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия