ПОМОЩ! ЦИСТИТ!

  • 10 101
  • 20
  Момичета,моля ви помагайте,6-ти ден ме мъчи тоя цистит,болката е непоносима,излизат ми кървенисти парцали от уретрата.Ходих при моята гинеколожка,тя ми изписа Clotrimazol(за мазане) и Cyston 3x2 таблетки.От 3 дни се лекувам и сякаш ставам по-зле.Взе ми и материал за микробиологично изследване,но то ще е готово утре и ще ми изписва тогава др.лекарства.Знае ли някой някакъв начин,ще полудея от болка!Какви билки мога да пия за това,аз и преди години получих,но си пих антибиотик(Ciprofloxacin) и си се оправих за 2-3 дни.Какво да правя сега???
Виж целия пост
# 1
Не съм много компетентна, но Клотримазола не е ли за гъбички? Аз пих едно лекарство Цистон(на билкова основа е и е евтино) - то ми помогна много. Но мисля, че е добре да се консултираш и с уролог newsm78
Виж целия пост
# 2
В края на седми месец получих възпаление на бъбреците. Болеше ужасно. Беше бактериална инфекция. Докато чакахме резултати от микробиология, ми разрешиха да пия спазмалгон. Билките май са противопоказни при бременност. После ме лекуваха с антибиотици. Но аз бях вече почти в осми месец. Питай лекар. Ако трябва консултирай се с друг.
Виж целия пост
# 3
Клотримазолът е за гъби4ки. Аз също имах такъв проблем през бременността. Дадох за изследване стерилна урина и пих Зинат- антибиотик, но бях в 3-ти месец.
Виж целия пост
# 4
Здравей!
Аз често боледувам от цистит и смело мога да ти кажа, че това е най-гадното нещо. Това непрекъснато ходене до тоалетна и болките.... Друг път пиех антибиотици, но когато имах съмнения за бременност ми изписаха роватинекс и нош-па. Знам, че много помаго чай от мечо грозлде.
Дано скоро се оправиш! Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Здравей!
Аз често боледувам от цистит и смело мога да ти кажа, че това е най-гадното нещо. Това непрекъснато ходене до тоалетна и болките.... Друг път пиех антибиотици, но когато имах съмнения за бременност ми изписаха роватинекс и нош-па. Знам, че много помаго чай от мечо грозлде.
Дано скоро се оправиш! Simple Smile
Чая от мечо грозде е много опасен - знам го от уролог. Аз също пих Роватинекс(няколко шишенца), но трябва да се пият редовно.
Виж целия пост
# 6
Между другото забравих да кажа най-важното. Много облекчава също сутрин на гладно липов чай - колкото можеш пове4е. Peace
Аз по време на бременноста имах цистит, а сега имам песъчинки и изпробвах какво ли не. Sad
Виж целия пост
# 7
Върви на уролог.Да ти пусне микролиологично изследване на урина, за да се разбере бактериите на какъв антибиотик са чувствителни и да се атакуват право в целта.Всичко друго е ала-бала.Аз се оправих след лечение с Клиндамицин, изписан от уролог след таткова изследване.Бързо оздравяване!!!!
Виж целия пост
# 8
Клотримазолът е за гъбички  #Cussing out Пий мноооооого чай от липа. Аз това мога да те посъветвам. И стой на топло.
Виж целия пост
# 9
Клотримазолът както са ти казали е за гъбички, ShockedАбе тая твоя лекарка нещо май ааааааа Naughtyабе може ли такова нещо да изписва за цистит.Сега ще ти кажа какво да вземеш,на мен често ми се случваше така преди да забременея ,даже единя път ми стана точно като на тебе сега.Много е гадно.Преди ми изписвах Амопен 500,обаче после новия ми доктор ми каза да пия по-добре Ципрофлоксацин,защото Амопена е по-силен и е антибиотик.
И даже си пазя рецептата и като ми се случи така и вместо на доктор,направо си купувам и пия.Ето рецептата:
Ciprofloxacin 0,5(2 пъти по 1 таблетка през 12 ч),това струва към 5 лв
Neurobex(3 пъти по 2 табл.)това са витамини В complex,а това е около 3 лв

Това е...ако искаш отиди на друг лекар,но това по принцип нашия лекар изписва.Ciprofloxacin-а е за цистит.Иначе хапчетата се пият докато ти мине и даже 2-3 дена след като изчезнат симптомите.И много чай трябва да се пие по възможност.Около 1 седмица,не помня точно това.
Надявам се да съм ти помогнала. WinkДано се оправиш по бързо,чене ми се мисли какво ти е гадно Sad
Виж целия пост
# 10
Ако питаш мен,послушай тези,които те пращат на уролог!Ще ти изследват стерилна урина и ще се лекуваш адекватно...това какво на кого помогнало са глупсти и бабини деветини!То е ясно,че циститът е възпаление и ще трябва да пиеш антибиотик,но точно какъв...нека ти каже лекар след изследването...все пак си само в 12 седмица бременна...опасно е.Моля те,отиди на уролог! Peace
Виж целия пост
# 11
Момиче отиди на уролог.. Всеки лекар знае че цистита не е гинекологично заболяване.. Аз когато получа цистит пия Ципофлоксацин и ми минава, но е противопоказен при бременност... Не пии билки по слухове оттук-оттам.
Единственото което аз съм чувала че облекчава е много вода... пиеш по 2-2,5 л. на ден и се храни само с плодове няколко дни... Препоръчвам ти цитрусови. Но всичко това не е лечение а само ше ти облекчи болките.. знам как страдаш.. не се мъчи и иди на уролог...
Успех ти желая
Виж целия пост
# 12
Също така газираното много дразни, поне при мен беше така.
Виж целия пост
# 13
Пропуснах да кажа, че аз не съм бременна.Върви на уролог- там е спасението.
Виж целия пост
# 14
Една вагинална инфекция много често може да стане причина и за появата на цистит Sign Exclamation
И самите уролози препоръчват първо да се отхвърлят гинекологични проблеми и чак тогава се търси някаква друга причина.
За съжаление имам горчив опит  Sad
Не я обърквайте! Да си пие това, което й е изписала гинеколожката. Под объркване нямам предвид съветите за консултация с уролог, а коментарите от рода на "това е лекарство за гъбички, тая докторка наред ли е...", "всички знаем, че цистита не е гинекологично заболяване" /последното е истина, но не значи че не са свързани доста често/, "вместо на доктор направо си купувам..." и т.н.

А marges пише, че днес си чака резултата от микробиологията /като предполагам, че са й пуснали и стерилна урина/. Тогава вярвам, че ще й назначат адекватно лечение.
marges, успех, бързо лечение и без рецидиви ти желая!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия