Пием лекарства, а тампературата ни се вдига все повече , МОЛЯ за помощ

  • 1 075
  • 15
Здравейте момичета!
Бебка от 18.30 вдигна температура - дадохме й Калпол 5 мг - тогава бе с 38.6, ходихме на лекар оказа се, че било ангина - дадохме й Аугментин преди малко, сложихме и Олинт и сега сложихме една свещичка Ефералган 80 мг - температурата й обаче се покачва - сега 2 часа след Калпола-а е 38.9 Sad МОЛЯ ВИ дайте ми съвет какво да правя Cry Cry
Виж целия пост
# 1
Ако продължи да се покачва викай бърза помощ. Сама едва ли можеш да направиш още нещо. Стискам палци да почне да спада!  Praynig
Виж целия пост
# 2
надявам се и се моля за това Cry майка ми и съпругът ми са си у дома ,но ме притеснява Cry
Виж целия пост
# 3
миличка децата по бавно свалят температурата но при покачване или при неспадане на температурата веднага викай лекар ВЕДНАГА
Виж целия пост
# 4
А компреси?

Обади се на докторката, питаи за указания!

Ох, дано се оправи детенце...

Как е сега?
Виж целия пост
# 5
Добре е детето да е въземожно най-леко облечено, в проветрена стая. Можеш да обтриваш крайниците и челцето с кърпа с хладка, но не студена вода.
Виж целия пост
# 6
Компрес на крачетата - дебели чорапи в студена вода и на крачетата.
Ако стане 39 и кусур - да не дава господ - смело я топи в леген с хладка вода, ще пищи горкото, но помагало много. Така каза педито, да чукам на дърво личен опит нямам.
На челото не се слага нищо, защото дърпа топлината още повече към главата - само на краката. Давай много течности да пие да пишка и да се самоохлажда по този начин.
И още нещо вие не сте ли вече за Ефералган 150 мг (не розовия, а синия) - колко кг. е девойката ?
Уф, така акъл лесно се дава отстрани - дано се оправи бързо, а ти спокойно  Praynig Hug
Виж целия пост
# 7
Трябва да падне от свещичката. Чувала съм за обвиване на детето с чаршаф, натопен в оцетена вода, но не съм го правила. Преди известно време малката вдигна 38,9 и и дадох панадол, но не падна. Беше през нощта. Звъннах на Бърза помощ и ми казаха да дам1/4 парацетамол и 1/4 аналгин. Нямах течен. Казаха, че течен аналгин е за предпочитане, но не зная какво количество.  При нас падна след като успях да и набутам в устата разтворен аналгин, но преди това бях сложила и свещичка, та не зная от какво се получи.
Звънни на доктор и питай.
Виж целия пост
# 8
Ефералган 80 мг дадохме - в дупето се - в момента е с 38.5 - пак е доста, но поне е по-малка...дали ще падне Cry Благодаря ви, момичета за подкрепата - страхотни сте Simple Smile Sad
Виж целия пост
# 9
По принцип съм забелязала че свещичките са най-ефикасни. При температура детето се къпе във вода един градус по-ниска от неговата температура. Ако плаче и не търпи няма смисъл да го мъчиш а може да се увие с мокри кърпи, за да отнеме топлината. Без паника, температурата е нормална реакция която помага на организма да се бори срещу инфекцията. Наистина не е толкова страшно. Температурата няма да падне цялата изведнъж, можете да поддържате същата и 2 дни. Дръж в течение педиатъра за състоянието на детето и дано да се оправи по-скоро.
Виж целия пост
# 10
Знаеш ли, мойта дъщеря също имаше такава температура и не я свалих три дни. Но от опит знам (тя е с два фибрилни гърча от преди 1 година), че най-добре е да изтегляш температурата през краката. Аз лично счуквах един аспирин и го заливах със 100г оцет и толкова вода, потапях чорапките в тази течност, обувах ги, чаках докато се постоплят, свалях и така 3-4 пъти последователно - после обувах сухи чорапки, защото пък крачетата измръзват. Ефектът е много бърз, но не винаги се сваля температурата от раз, може да се наложи да повториш процедурата.
Ако решиш - пробвай. И дано бързо се оправи малката сладурка! newsm10
Виж целия пост
# 11
Преди 3 седмици и аз бях в твоето положение,с разликата,че температурата на Тано беше 39.6!  #Crazy
Ангина със силно зачервено гърло и висока температура!

Нищо не помагаше (свещички,Панадол,Нурофен,компреси с оцет на крачетата и китките  Naughty)...докторът каза,че последният вариант е къпане в хладка сапунена вода или увиване с мокър чаршаф! #Crazy

Избрах сапунената вода...за първи път го чувах това нещо,но пробвах! Голям рев беше,в 2.30 през ноща,сигурно събудихме целия блок,но температурата веднага падна и повече не се повиши!

Дано свалите бързо температурата!
Виж целия пост
# 12
Когато детето има висока температура за него е изключително травмиращо да се увива в студен мокър чаршаф и да му се обуват студени мокри чорапи. Освен това рязкото сваляне на температурата също може да предизвика гърч.
Аз процедирах така при висока температура/над 39/. Оставям детето максимално съблечено и му слагам чорапки намокрени с топла вода. Те изстиват много бързо на стайната темпетатура и вършат същата работа, само че го няма шока от студеното. Ако това не помогне напълвам ваната с вода с температурата на детето и започваме да се къпем и играем. Водата изстива постепенно и сваля температурата плавно.
При ангината е възможно да вдига висока температура до три дни след започването на антибиотика, така че не се притеснявай от това.
Аз по принцип до 38.5 не давам нищо за сваляне на температура. Честото рязко качване и спадане на температурата е вредно, а и чрез повишаване на температурата организма се опитва да се спави с "врага".
Виж целия пост
# 13
Намажи стъпалата с оцет - при нас има добър ефект. Кубчета лед се слагат под мишниците, ако се стигне до 40 градуса - да не дава господ.
Виж целия пост
# 14
Намажи стъпалата с оцет - при нас има добър ефект.
Da, и аз оцет използвам, разреден с малко хладка вода.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия