Кисти4ки в устата?

  • 1 955
  • 5
Здравейте!Искам да попитам какво представляват кистички в устата?Афти ли са или друго?Как изглеждат и къде се появяват?Какво ги предизвиква?Как се лекуват?Моя бебко много плаче и плюе биберона когато го храня и пищи много.Не мога да разбера причината така че вече се взирам в устичката да няма нещо.А млечницата(гъбичките)как точно изглежда плътни налепи като каймак или прозрачни на места просто белезникави участаци?Къде най много на език или бузки...?Дайте идея защо може да заплаква веднага като налапа беберона да яде.А иначе залъгалката си я смуче без писък.
Виж целия пост
# 1
Д а не би да му е горещо млякото.Или пък да не е още гладен.
Млечницата: в началото се забелязва съвсем леко побеляване на езичето , но по- навътре, в последствие се натрупва все повече и повече, докато накрая се получи твърда коричка на езика, има и по бузките, даже и по устните може да има.Давай винаги вода след мляконо и то не две глътки , остави детето да си пийне спокойно.
Виж целия пост
# 2
Цитат на: SkoroMama
Здравейте!Искам да попитам какво представляват кистички в устата?Афти ли са или друго?Как изглеждат и къде се появяват?Какво ги предизвиква?Как се лекуват?Моя бебко много плаче и плюе биберона когато го храня и пищи много.Не мога да разбера причината така че вече се взирам в устичката да няма нещо.А млечницата(гъбичките)как точно изглежда плътни налепи като каймак или прозрачни на места просто белезникави участаци?Къде най много на език или бузки...?Дайте идея защо може да заплаква веднага като налапа беберона да яде.А иначе залъгалката си я смуче без писък.

На моя малкия син му изписаха "Нистатин",но не помогна и бях ходила по форумите пак и там прочетох за "Низорал"-таблетки ,които трябваше да разделя на 6 /тогава бе на около 3 месеца/и сутрин и вечер /стрити на прах/да му сипвам дозичката,като след това не му давам вода,храна или биба.Това е при условие ,че е гъбички ,а ако са афти ,има един разтвор ,който още ползвам /сега при никненето на зъбките/казва се "Тантум верде". С тампон ,напоен в него му намазвам цялата устичка ,като се стремя да достигна и венчетата встрани.
Но ако не си сигурна какво е,най-добре отиди при педиатъра си за консултация!
Хайде, здрави да сте!
Виж целия пост
# 3
Ние имахме подобни кисти,но те нямат нищо общо с мле4ница Sad Това са напълно безопасни кисти4ки,които се появяват на венците,не се лекуват и из4езват сами4ки Grinning
Виж целия пост
# 4
Най-ефикасното средство за гъбички  в устата, т.нар. млечница е Дактарин Гел. Скъпичко е но е адски ефикасно. Навремето ми се видяха много парите и реших да пробвам с по-евтиния вариант  Нистатин. Естествено нищо не излезе, напротив нещата се задълбочиха. Купих лекарството и ако щете ми вярвайте на третото мазане гъбичките, които бяха покрили цялата вътрешност на бузите, венците и малко по езика и небцето видимо започнаха да изчезват. За няколко дни децата се изчистиха.  Наистина горещо Ви го препоръчвам - струва или поне струваше около 11 лева, но наистина си заслужава
Виж целия пост
# 5
Цитат на: chochko
Най-ефикасното средство за гъбички  в устата, т.нар. млечница е Дактарин Гел. Скъпичко е но е адски ефикасно. Навремето ми се видяха много парите и реших да пробвам с по-евтиния вариант  Нистатин. Естествено нищо не излезе, напротив нещата се задълбочиха. Купих лекарството и ако щете ми вярвайте на третото мазане гъбичките, които бяха покрили цялата вътрешност на бузите, венците и малко по езика и небцето видимо започнаха да изчезват. За няколко дни децата се изчистиха.  Наистина горещо Ви го препоръчвам - струва или поне струваше около 11 лева, но наистина си заслужава

и при нас беше така.... Дактарина е много ефикасно мазило...
А иначе казват , че след като се наяде трябва да пине малко вода (колкото да няма мляко в устата) !!! Купи си дактарин мажи го по 4 пъти на ден след ядене ... 4 -5 дни... е то ще изчезне след 2рия но ти пак го мажи
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия