bremennost i bolki

  • 3 759
  • 19
Бременна съм в 20седм.,но още от самото начало имам болки-ту долу в корема,ту преминават към кръстта,хълбоците или към краката,но не минават от но-шпа.Откриха ми ниаколко миомни възела,но се оказа,че не е от тях,а най-вероятно са бъбреци.Лекарите незнаят-че как иначе...Изследваха ми урина-първият път имаше песъчинки,втория-не и си мисля,понеже пия Магнерич,дали не се образуват от него песъчинки.Докъде ни докараха нашите лекари-сами да си поставяме диагноза...Не смея да пия чайове,за да не навредя на бебето.Та въпросът ми е-имали ли сте бъбречни болки,и изобщо-болки-и как сте се справяли?
Виж целия пост
# 1
Не мога да ти дам съвет за бъбреците за жалост, но за магнерича ще споделя и моето мнение. Пия го от началото на бременността заради болки и контракции и на всички изследвания ми казват че имам "нещо" в урината, та си мисля че щом и при теб е така може да е от магнезия наистина. Никога не съм имала проблеми с бъбреците Rolling Eyes  Желая ти всичко да е ок за напред Laughing
Виж целия пост
# 2
преди седмица получих бъбречна криза  с изхвърляне на песъчинки или камъни незнам но беше страшна болка.пия магнерич от 4 месец не мога да ти кажа дали е от него.лекарката ми ме посъветва да направя воден удар т.е да поемам повече течности и да си сменя мин.вода  с трапезна.не знам  в твоя случай тези болки на какво се дължат най добре потърси друг специалист да си спокойна .успех и лека бременност spoko
Виж целия пост
# 3
преди седмица получих бъбречна криза  с изхвърляне на песъчинки или камъни незнам но беше страшна болка.пия магнерич от 4 месец не мога да ти кажа дали е от него.лекарката ми ме посъветва да направя воден удар т.е да поемам повече течности и да си сменя мин.вода  с трапезна.не знам  в твоя случай тези болки на какво се дължат най добре потърси друг специалист да си спокойна .успех и лека бременност spoko
Виж целия пост
# 4
преди седмица получих бъбречна криза  с изхвърляне на песъчинки или камъни незнам но беше страшна болка.пия магнерич от 4 месец не мога да ти кажа дали е от него.лекарката ми ме посъветва да направя воден удар т.е да поемам повече течности и да си сменя мин.вода  с трапезна.не знам  в твоя случай тези болки на какво се дължат най добре потърси друг специалист да си спокойна .успех и лека бременност spoko
Виж целия пост
# 5
преди седмица получих бъбречна криза  с изхвърляне на песъчинки или камъни незнам но беше страшна болка.пия магнерич от 4 месец не мога да ти кажа дали е от него.лекарката ми ме посъветва да направя воден удар т.е да поемам повече течности и да си сменя мин.вода  с трапезна.не знам  в твоя случай тези болки на какво се дължат най добре потърси друг специалист да си спокойна .успех и лека бременност spoko
Виж целия пост
# 6
смених от 2 дни магнерича с магнерот,знам,че разлика няма-освен в цената Simple Smile ,но съм малко по-добре,а може и от внушение да е.Най-лошото на болките е, 4е наподобяват започващ аборт-придърпващи в кръстта и ниско долу,остави болката ,ама аз от притеснение полудявам-и така 2-3дни-малко почивка 2 дни-и пак така.Дори незнам дали е от бъбреците или е от старите ми 32-годишни кости,които се разтягат...Мъжът ми ме успокоява,4е вси4ки ги боляло,ама аз досега не съм чула моя приятелка да има силни болки през цялата бременност.И на всичко отгоре лежа почти постоянно-8години го чаках това бебе,сега трябва да го опазя Simple Smile,но живея в непрекъснат страх...На теб-безаварийна бременност желая!!!
Виж целия пост
# 7
преди седмица получих бъбречна криза  с изхвърляне на песъчинки или камъни незнам но беше страшна болка.пия магнерич от 4 месец не мога да ти кажа дали е от него.лекарката ми ме посъветва да направя воден удар т.е да поемам повече течности и да си сменя мин.вода  с трапезна.не знам  в твоя случай тези болки на какво се дължат най добре потърси друг специалист да си спокойна .успех и лека бременност spoko
Виж целия пост
# 8
Аз също съм на магнерот и то от скоро, когато тръгнахме да ходим на море /тогава бях в кроя на 6-ия месец/. Понеже преди магнерот-а си бях купила магнерич /уж българският му вариант/ и попитах лекаря ми дали не е по-добре да пия магнерич, но той категорично ми забрани. Така, че тези бъдещи мами, които имат такива проблеми, защо не опитате да го смените с Магнерот?! Може пък да ви се решат проблемите!
Лека и безпроблемна бременност на всички!
Виж целия пост
# 9
Здравейте , аз също имах болки в кръста , не бяха силни...след изследванията ми се оказа , че имам песъчинки..., но не ми изписаха никакви лекарства ..казаха ми , че мойте песъчинки били от най- "добрите" ако може така да се каже..и с по 2 литра минерална вода на ден ще ги изхвърля....тези лекарства , които споменавате сега ги чувам...Тази седмица ми предстоят изледвания..и ще видим да ли съм се отървала от песъчинките...
Виж целия пост
# 10
Имах болки до втория месец, после спряха. Лекаря каза, че е нормално при втора бременност. Сега имам в кръста от време на време, но предполагам, че е от преумора, не са силни. През първата бременност изобщо не съм имала "дребните" болежки и неприятности както сега. Хех, дано сега е момче!!!:-)
Виж целия пост
# 11
Здравей,
Аз също имах преди време подобна по силна болки и сега имам от време на време по слаби. Ходих на уролог и се оказа, че имам камък в единия бъбрек, което както ме увериха не е проблем за бебо и даже е добре, ако тръгне да излиза в момента защото каналите на бъбреците били по отворени от обикновено. Казаха ми да пия много течности и така... Моя съвет е да отидеш на уролог. Тази при която бях аз е към поликлиника Вита и е много добра / доцент в Мед. академия /, казва се доц. Джераси и горщо ти я препоръчвам, ако имаш възможност да си платиш / прегледа и изследването е около 50 лв. /.
Успех и спокойна бременност!
Виж целия пост
# 12
Да споделя и аз личен опит.
При пясък в бъбреците ме болеше целия кръст, а най-вече при уриниране, тогава място не можех да си намеря. Не беше обаче по време на бременност, така че при теб може да е по-сложно.При всички случаи се препоръчва приемане на много течности.
Миналия месец (този път при бременност) доста време имах подобни болки около кръста и по-надолу и много се бях впрегнала да не е пак от бъбреците, но лекарското заключение беше "щом болката е подвижна, най-вероятно е обикновена невралгия". При изследването нямаше нищо нередно.
Е, попревивах се от този кръст, но общо взето мина.
Виж целия пост
# 13
И аз съм с болки, непрекъснато съм на магнезий и нош-па  Sad
Виж целия пост
# 14
Цитат на: evpraksia
И аз съм с болки, непрекъснато съм на магнезий и нош-па  Sad


И аз така, но само нош-па, не ми изписаха магнезий.
Но пия от скоро, и няма особен ефект-вечер не мога да спя от болки в корема и кръста.
Ти от колко време ги пиеш?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия